Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse zakentycoons helpen oudste bank ter wereld te redden

Italiaanse zakentycoons helpen oudste bank ter wereld te redden

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti lijkt erin te zijn geslaagd de toekomst van de oudste bank ter wereld veilig te stellen. Met hulp van enkele grote investeerders wist hij Monte dei Paschi deze week weer in private handen te brengen en Italiaans te houden.

Tot de nieuwe investeerders behoren de miljardair Francesco Gaetano Caltagirone, eigenaar van de krant Messaggero, en de familie Del Vecchio, oprichters van Ray-Ban-maker EssilorLuxottica, Ook wist Giorgetti in enkele dagen tijd groen licht te krijgen van zowel de Italiaanse centrale bank als de Europese Centrale Bank.

Monte dei Paschi, opgericht in 1472, balanceerde de afgelopen jaren herhaaldelijk op de rand van de afgrond. In 2009 moest de bank voor het eerst worden gered nadat slechte leningen en derivatentransacties bijna tot een faillissement hadden geleid. In 2017 moest de bank opnieuw met miljarden euro's staatssteun overeind worden gehouden. Premier Giorgia Meloni probeert al langer het staatsbelang in Monte dei Paschi af te bouwen, zoals overeengekomen met de Europese Commissie

De nieuwe aandeelhouders behoren tot de belangrijkste investeerders in de Italiaanse financiële sector. Caltagirone en de erfgenamen van Del Vecchio bezitten grote belangen in 's lands grootste verzekeraar Generali en investeringsbank Mediobanca. De Italiaanse staat heeft nu nog een belang van 11,7 procent in Monte dei Paschi.

Meer uit Financieel

AI-aandelen verder omlaag op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag overwegend lager begonnen, na de verliezen een dag eerder. Vooral techgraadmeter Nasdaq moest het opnieuw ontgelden door de aanhoudende wereldwijde verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen. Financieringsproblemen bij datacenterbedrijf CoreWeave en een hogere Amerikaanse inflatie versterkten de zorgen bij beleggers over stijgende leenkosten voor bedrijven en de houdbaarheid van de enorme investeringen in AI-infrastructuur.

27 minuten geleden
ACM wil meer kabinetsbeleid voor flexibeler stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet komen met aanvullend beleid voor flexibel stroomgebruik om ervoor te zorgen dat marktpartijen hun plannen daadwerkelijk realiseren. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na een rapport van hoogspanningsnetbeheerder TenneT en de regionale netbeheerders. Het kabinet kan zich volgens de toezichthouder bijvoorbeeld richten op het wegnemen van drempels of een nieuwe subsidieregeling voor flexgebruik.

2 uur geleden
India zal Japan inhalen als vierde grootste economie, denkt IMF

BANGKOK (ANP/AFP) - India zal volgend jaar Japan inhalen als de op drie na grootste economie ter wereld, verwacht het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het IMF, dat deze week jaarvergaderingen houdt in het Thaise Bangkok, kwam met vooruitzichten voor de economische ontwikkelingen van Aziatische landen.

4 uur geleden
Lufthansa in gesprek over bijna volledige overname Portugese TAP

FRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Lufthansa voert gesprekken over het in de toekomst bijna volledig overnemen van de resterende aandelen in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Portugal heeft de Duitse luchtvaartmaatschappij woensdag gekozen voor een minderheidsbelang in TAP. Volgens de financiële topman Till Streichert zijn er aparte gesprekken gaande over de resterende 50,1 procent van de aandelen.

4 uur geleden
Noors staatsfonds mag mogelijk weer investeren in kernwapens

OSLO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds, het grootste ter wereld, mag mogelijk weer investeren in bedrijven die kernwapens produceren. Dat blijkt uit een voorstel dat donderdag werd gepresenteerd door de commissie onder leiding van oud-gouverneur Svein Gjedrem van de Noorse centrale bank.

4 uur geleden
Bank moet klant terugbetalen na fraude, ook bij grove nalatigheid

LUXEMBURG (ANP) - Banken moeten klanten onmiddellijk compenseren na bankfraude, ook als een klant ernstig nalatig is geweest. Dat oordeelde het Europees Hof van Justitie donderdag. De bank kan de schade achteraf wel op de klant proberen te verhalen als die grof nalatig is geweest.

4 uur geleden
Albert Heijn: reguliere leveringen aan winkels volledig hervat

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn heeft de leveringen van houdbare en versproducten aan winkels in het hele land volledig hervat. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cyberbeveiligingsincident dat sinds zondag voor problemen zorgt. Donderdagochtend waren in verschillende Albert Heijn-vestigingen nog lege schappen te zien, vooral van verse producten. Online bestellen is nog altijd niet mogelijk, ook is de website van de supermarktketen nog onbereikbaar.

5 uur geleden