Italiaanse zakentycoons helpen oudste bank ter wereld te redden
ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti lijkt erin te zijn geslaagd de toekomst van de oudste bank ter wereld veilig te stellen. Met hulp van enkele grote investeerders wist hij Monte dei Paschi deze week weer in private handen te brengen en Italiaans te houden.
Tot de nieuwe investeerders behoren de miljardair Francesco Gaetano Caltagirone, eigenaar van de krant Messaggero, en de familie Del Vecchio, oprichters van Ray-Ban-maker EssilorLuxottica, Ook wist Giorgetti in enkele dagen tijd groen licht te krijgen van zowel de Italiaanse centrale bank als de Europese Centrale Bank.
Monte dei Paschi, opgericht in 1472, balanceerde de afgelopen jaren herhaaldelijk op de rand van de afgrond. In 2009 moest de bank voor het eerst worden gered nadat slechte leningen en derivatentransacties bijna tot een faillissement hadden geleid. In 2017 moest de bank opnieuw met miljarden euro's staatssteun overeind worden gehouden. Premier Giorgia Meloni probeert al langer het staatsbelang in Monte dei Paschi af te bouwen, zoals overeengekomen met de Europese Commissie
De nieuwe aandeelhouders behoren tot de belangrijkste investeerders in de Italiaanse financiële sector. Caltagirone en de erfgenamen van Del Vecchio bezitten grote belangen in 's lands grootste verzekeraar Generali en investeringsbank Mediobanca. De Italiaanse staat heeft nu nog een belang van 11,7 procent in Monte dei Paschi.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
3 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
7 uur geleden