
Italiaanse zakentycoons helpen oudste bank ter wereld te redden
ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti lijkt erin te zijn geslaagd de toekomst van de oudste bank ter wereld veilig te stellen. Met hulp van enkele grote investeerders wist hij Monte dei Paschi deze week weer in private handen te brengen en Italiaans te houden.
Tot de nieuwe investeerders behoren de miljardair Francesco Gaetano Caltagirone, eigenaar van de krant Messaggero, en de familie Del Vecchio, oprichters van Ray-Ban-maker EssilorLuxottica, Ook wist Giorgetti in enkele dagen tijd groen licht te krijgen van zowel de Italiaanse centrale bank als de Europese Centrale Bank.
Monte dei Paschi, opgericht in 1472, balanceerde de afgelopen jaren herhaaldelijk op de rand van de afgrond. In 2009 moest de bank voor het eerst worden gered nadat slechte leningen en derivatentransacties bijna tot een faillissement hadden geleid. In 2017 moest de bank opnieuw met miljarden euro's staatssteun overeind worden gehouden. Premier Giorgia Meloni probeert al langer het staatsbelang in Monte dei Paschi af te bouwen, zoals overeengekomen met de Europese Commissie
De nieuwe aandeelhouders behoren tot de belangrijkste investeerders in de Italiaanse financiële sector. Caltagirone en de erfgenamen van Del Vecchio bezitten grote belangen in 's lands grootste verzekeraar Generali en investeringsbank Mediobanca. De Italiaanse staat heeft nu nog een belang van 11,7 procent in Monte dei Paschi.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Consumenten kunnen beter geen bh's, slips, lingerie en badmode meer kopen bij webwinkel shopsapph.com. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) waarschuwt voor de praktijken van UltraCool, het bedrijf achter die shop. De afgelopen maanden heeft de toezichthouder honderden klachten ontvangen van consumenten. Ook heeft een rechter eerder al geoordeeld dat UltraCool het merk SAPPH helemaal niet meer mag gebruiken.
11 minuten geledenSHANGHAI (ANP/AFP/RTR) - De Zwitserse horlogemaker Swatch heeft zijn excuses aangeboden voor een advertentie waarin een Aziatisch model een 'spleetoog'-pose aannam. Daarbij trok het mannelijke model zijn ooghoeken omhoog en naar achteren.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Regionale postbedrijven vrezen voor het voortbestaan van duizenden banen door een nieuwe Postwet waaraan wordt gewerkt. "De voorstellen van de minister leiden ertoe dat 4500 mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt die bij ons werken op straat komen te staan", heeft Lotte de Boer van de ledenraad van samenwerkingsverband Business Post gezegd in gesprek met radiozender BNR.
35 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin is maandag verder weggezakt. De grootste cryptomunt ter wereld bereikte vorige week donderdag nog een nieuw recordniveau op iets meer dan 125.500 dollar, omgerekend ongeveer 107.500 euro. Sindsdien heeft de markt "aanhoudende winstnemingen gezien", zegt Caroline Mauron, medeoprichter van cryptoplatform Orbit Markets.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schiphol dreigt op twee meetplekken de geluidsgrenzen te overschrijden. Dat meldt de luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) in een maandag verschenen halfjaarrapport. Halverwege het jaar is al meer dan de helft van de beschikbare geluidsruimte verbruikt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet maandag weinig beweging zien. Beleggers wachten op de verdere ontwikkelingen rond Oekraïne. Het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Russische president Vladimir Poetin leverde vrijdag geen akkoord op over een staakt-het-vuren. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt maandagavond in het Witte Huis met Trump. Ook een aantal Europese leiders en NAVO-baas Mark Rutte vergezellen Zelensky bij die ontmoeting.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Bijna een vijfde van de ondernemers in Midden-Nederland vreest voor het voortbestaan van hun bedrijf door de stikstofcrisis. Dat komt naar voren uit een peiling onder 655 ondernemers uit die regio door VNO-NCW Midden. Volgens de ondernemersorganisatie gaat het daarbij vooral om ondernemers in de landbouw en industrie.
3 uur geleden