Italiaanse zakentycoons helpen oudste bank ter wereld te redden
ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti lijkt erin te zijn geslaagd de toekomst van de oudste bank ter wereld veilig te stellen. Met hulp van enkele grote investeerders wist hij Monte dei Paschi deze week weer in private handen te brengen en Italiaans te houden.
Tot de nieuwe investeerders behoren de miljardair Francesco Gaetano Caltagirone, eigenaar van de krant Messaggero, en de familie Del Vecchio, oprichters van Ray-Ban-maker EssilorLuxottica, Ook wist Giorgetti in enkele dagen tijd groen licht te krijgen van zowel de Italiaanse centrale bank als de Europese Centrale Bank.
Monte dei Paschi, opgericht in 1472, balanceerde de afgelopen jaren herhaaldelijk op de rand van de afgrond. In 2009 moest de bank voor het eerst worden gered nadat slechte leningen en derivatentransacties bijna tot een faillissement hadden geleid. In 2017 moest de bank opnieuw met miljarden euro's staatssteun overeind worden gehouden. Premier Giorgia Meloni probeert al langer het staatsbelang in Monte dei Paschi af te bouwen, zoals overeengekomen met de Europese Commissie
De nieuwe aandeelhouders behoren tot de belangrijkste investeerders in de Italiaanse financiële sector. Caltagirone en de erfgenamen van Del Vecchio bezitten grote belangen in 's lands grootste verzekeraar Generali en investeringsbank Mediobanca. De Italiaanse staat heeft nu nog een belang van 11,7 procent in Monte dei Paschi.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen liepen in de nacht van zondag op maandag op na de mededeling van de Amerikaanse president Donald Trump dat een Iraans vredesvoorstel "volkomen onacceptabel" is. Amerikaanse olie werd ruim 4 procent duurder en liep op naar ruim 99 dollar per vat. Een vat Brent, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, ging met ruim 3 procent in prijs omhoog tot zo'n 105 dollar per vat.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
15 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
18 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
20 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
21 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
22 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 dag geleden