Italiaanse wielrenster Longo Borghini wint tweede Parijs-Roubaix
ROUBAIX (ANP) - De Italiaanse wielrenster Elisa Longo Borghini heeft de tweede editie van Parijs-Roubaix bij de vrouwen gewonnen. De 30-jarige renster van Trek-Segafredo sprong op ruim 30 kilometer van de finish weg en soleerde naar de zege in de Noord-Franse klassieker. Lucinda Brand en Ellen van Dijk kwamen bijna een halve minuut na hun ploeggenote in het achtervolgende groepje over de finish op de wielerbaan van Roubaix.
De Britse Lizzie Deignan won vorig jaar oktober de eerste vrouweneditie van Parijs-Roubaix, voor Marianne Vos. Beiden ontbraken zaterdag aan de start in Denain. Deignan is zwanger, Vos testte positief op het coronavirus. De 34-jarige Brabantse had afgelopen week de Amstel Gold Race overgeslagen omdat ze zich zo goed mogelijk wilde voorbereiden op Parijs-Roubaix, maar een coronabesmetting hield haar aan de kant.
Marta Cavalli, landgenote van Longo Borghini, won vorige week in Limburg de Gold Race. Een week eerder zegevierde de Belgische Lotte Kopecky in de Ronde van Vlaanderen.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
16 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
20 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
2 dagen geleden