Italiaanse wielrenner Aru trekt zich terug voor Tour
BREST (ANP) - De Italiaanse wielrenner Fabio Aru heeft besloten niet mee te doen aan de Tour de France. De 30-jarige Aru, in 2015 de beste in de Vuelta en twee jaar later ritwinnaar in de Tour, voelt zich niet fit genoeg om de komende drie weken door Frankrijk te koersen. "Na overleg met het team heb ik besloten dat het voor ons beide het beste is om me terug te trekken", aldus de Italiaan, die bezig is aan zijn eerste seizoen bij Qhubeka Assos.
De Spanjaard Carlos Barbero vervangt Aru in de Zuid-Afrikaanse ploeg. Barbero (30) begint aan zijn eerste Tour, net als zijn teamgenoten Nicholas Dlamini, Sean Bennett en Victor Campenaerts. De rest van de ploeg bestaat uit Simon Clarke, Michael Gogl, Max Walscheid en Sergio Henao.
Aru stapte zondag af in het Italiaans kampioenschap op de weg. In de etappekoersen die de Italiaan dit jaar reed, speelde hij geen rol van betekenis in het klassement.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
15 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
17 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
18 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
18 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
18 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
21 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
1 dag geleden