Italiaanse wielrenner Aru trekt zich terug voor Tour
BREST (ANP) - De Italiaanse wielrenner Fabio Aru heeft besloten niet mee te doen aan de Tour de France. De 30-jarige Aru, in 2015 de beste in de Vuelta en twee jaar later ritwinnaar in de Tour, voelt zich niet fit genoeg om de komende drie weken door Frankrijk te koersen. "Na overleg met het team heb ik besloten dat het voor ons beide het beste is om me terug te trekken", aldus de Italiaan, die bezig is aan zijn eerste seizoen bij Qhubeka Assos.
De Spanjaard Carlos Barbero vervangt Aru in de Zuid-Afrikaanse ploeg. Barbero (30) begint aan zijn eerste Tour, net als zijn teamgenoten Nicholas Dlamini, Sean Bennett en Victor Campenaerts. De rest van de ploeg bestaat uit Simon Clarke, Michael Gogl, Max Walscheid en Sergio Henao.
Aru stapte zondag af in het Italiaans kampioenschap op de weg. In de etappekoersen die de Italiaan dit jaar reed, speelde hij geen rol van betekenis in het klassement.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
9 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
14 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden