Italiaanse wielerploeg wint gemengde aflossing op EK
HASSELT (ANP) - Italië heeft bij de Europese kampioenschappen wielrennen in België de mixed relay, oftewel de gemengde aflossing, gewonnen. De drie mannen en drie vrouwen in het blauw waren de snelsten over ruim 52 kilometer tussen Heusden-Zolder en Hasselt.
Italië had bij de aflossing van de mannen door de vrouwen een voorsprong van 49 seconden op Duitsland en finishte in een tijd van 1.01,43. De Duitse vrouwen brachten het verschil nog terug tot 17 seconden. België werd op ruim anderhalve minuut derde.
Er namen maar zes landen deel aan de gemengde aflossing. Nederland, dat wel het goud won in de categorie onder 19 jaar, was daar niet bij.
Voor Italië kwamen Edoardo Affini, Mattia Cattaneo, Mirco Maestri, Elena Cecchini, Vittoria Guazzini en Gaia Masetti in actie. Affini verraste woensdag met het goud op de individuele tijdrit. De mannen reden vanuit Heusden-Zolder een parcours over ruim 28 kilometer. Na de aflossing moesten de vrouwen een tweetal ronden van 12 kilometer afleggen.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
22 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
1 dag geleden