Italiaanse wet moet vrouwen beschermen tegen huiselijk geweld
ROME (ANP/DPA) - De Italiaanse regering heeft plannen ontvouwd om vrouwen beter te beschermen tegen geweld in huiselijke kring en zelfs moord. Ook de veiligheid van kinderen moet erop vooruitgaan door het voorstel waar de ministerraad mee akkoord ging, zei minister Elena Bonetti (Familie).
Bij serieuze aanwijzingen dat een vrouw met geweld wordt bedreigd kan de verdachte voorlopig worden vastgezet, wat nu wettelijk niet kan. De politie kan ook in actie komen als het vermeende slachtoffer zelf geen melding heeft gedaan, meldt persbureau Ansa.
Mensen met een contact- of gebiedsverbod die hun enkelband onklaar maken, kunnen de cel in draaien. Veroordeelden die op vrije voeten komen omdat ze niet langer als gevaarlijk worden beschouwd, moeten op cursus. Het parlement moet nog instemmen met de voorstellen.
In Italië zijn dit jaar volgens minister Luciana Lamorgese van Binnenlandse Zaken 109 vrouwen omgekomen door zogeheten femicide, vrouwenmoord. Oxfam Novib meldde onlangs dat tijdens coronalockdowns huiselijk geweld en geweld tegen vrouwen fors is gestegen, ook in Italië.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.
21 minuten geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
18 uur geleden