Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse wet moet vrouwen beschermen tegen huiselijk geweld

Italiaanse wet moet vrouwen beschermen tegen huiselijk geweld

ROME (ANP/DPA) - De Italiaanse regering heeft plannen ontvouwd om vrouwen beter te beschermen tegen geweld in huiselijke kring en zelfs moord. Ook de veiligheid van kinderen moet erop vooruitgaan door het voorstel waar de ministerraad mee akkoord ging, zei minister Elena Bonetti (Familie).

Bij serieuze aanwijzingen dat een vrouw met geweld wordt bedreigd kan de verdachte voorlopig worden vastgezet, wat nu wettelijk niet kan. De politie kan ook in actie komen als het vermeende slachtoffer zelf geen melding heeft gedaan, meldt persbureau Ansa.

Mensen met een contact- of gebiedsverbod die hun enkelband onklaar maken, kunnen de cel in draaien. Veroordeelden die op vrije voeten komen omdat ze niet langer als gevaarlijk worden beschouwd, moeten op cursus. Het parlement moet nog instemmen met de voorstellen.

In Italië zijn dit jaar volgens minister Luciana Lamorgese van Binnenlandse Zaken 109 vrouwen omgekomen door zogeheten femicide, vrouwenmoord. Oxfam Novib meldde onlangs dat tijdens coronalockdowns huiselijk geweld en geweld tegen vrouwen fors is gestegen, ook in Italië.

Meer uit Buitenland

Justitie VS heeft nog meer dan 5 miljoen pagina's Epstein-files

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie moet naar eigen zeggen nog 5,2 miljoen pagina's doornemen uit de Epstein-files. Daarvoor zijn vierhonderd juristen extra nodig die vanuit andere ministeries te hulp moeten schieten. Het ministerie rekent op vrijwilligers die thuis kunnen werken. Het hele proces gaat een groot deel van januari in beslag nemen.

2 uur geleden
Taiwan meldt terugtrekking Chinese oorlogsbodems

TAIPEI (ANP/AFP) - Chinese oorlogsbodems die betrokken zijn bij militaire manoeuvres in onder meer de Straat van Taiwan, hebben zich volgens de kustwacht van het eiland teruggetrokken uit de territoriale wateren van Taiwan. De manoeuvres lijken voorbij te zijn, meldt Taipei.

2 uur geleden
Legerchef: Poetin beveelt opmars troepen in Soemy en Charkiv

MOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.

4 uur geleden
President Colombia: VS bombardeerden cocaïnefabriek in Venezuela

BOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.

6 uur geleden
Omstreden verkiezingen Honduras krijgen juridisch vervolg

TEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.

6 uur geleden
Couppleger Doumbouya wint presidentsverkiezingen in Guinee

CONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.

8 uur geleden
Isiah Whitlock, bekend als Clay Davis in The Wire, overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.

8 uur geleden