Italiaanse voetballers voor 30e keer ongeslagen, evenaring record
ROME (ANP) - Het Italiaanse voetbalelftal is zondag met de overwinning op Wales (1-0) op het Europees kampioenschap voor de dertigste keer op rij ongeslagen gebleven. Dat betekende een evenaring van het record dat tussen 1935 en 1939 door het land werd gevestigd. Destijds onder leiding van bondscoach Vittorio Pozzo, nu met Roberto Mancini aan het hoofd van de Squadra Azzurra.
De laatste nederlaag van Italië dateert van september 2018, in de Nations League tegen Portugal (0-1). Italië won bovendien de laatste elf wedstrijden, waaronder nu drie op het EK. In die reeks scoorde de formatie 32 keer en kreeg het geen doelpunt tegen.
"Het doet me goed dat we hetzelfde hebben gedaan als Vittorio Pozzo, een legendarische coach. Maar er zijn belangrijkere zaken dan dertig wedstrijden zonder nederlaag", reageerde Mancini. "We zijn blij, want alle spelers hebben vandaag goed gespeeld. Dat was niet vanzelfsprekend, aangezien er acht nieuwe spelers aan het duel begonnen. Ik had die wijzigingen ook doorgevoerd als deze wedstrijd beslissend zou zijn geweest voor kwalificatie. We hadden nieuwe impulsen nodig. Het zal nu wat moeilijker worden om voor het volgende duel keuzes te maken."
Het record van ongeslagen wedstrijden wereldwijd staat op naam van Spanje (2006-2009) en Brazilië (1993-1996). Zij bleven 35 wedstrijden op rij ongeslagen. In de reeks van Brazilië zit wel een tegen Uruguay na strafschoppen verloren finale van de Copa America in 1995.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
12 uur geleden