Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse voetballers voor 30e keer ongeslagen, evenaring record

Italiaanse voetballers voor 30e keer ongeslagen, evenaring record

ROME (ANP) - Het Italiaanse voetbalelftal is zondag met de overwinning op Wales (1-0) op het Europees kampioenschap voor de dertigste keer op rij ongeslagen gebleven. Dat betekende een evenaring van het record dat tussen 1935 en 1939 door het land werd gevestigd. Destijds onder leiding van bondscoach Vittorio Pozzo, nu met Roberto Mancini aan het hoofd van de Squadra Azzurra.

De laatste nederlaag van Italië dateert van september 2018, in de Nations League tegen Portugal (0-1). Italië won bovendien de laatste elf wedstrijden, waaronder nu drie op het EK. In die reeks scoorde de formatie 32 keer en kreeg het geen doelpunt tegen.

"Het doet me goed dat we hetzelfde hebben gedaan als Vittorio Pozzo, een legendarische coach. Maar er zijn belangrijkere zaken dan dertig wedstrijden zonder nederlaag", reageerde Mancini. "We zijn blij, want alle spelers hebben vandaag goed gespeeld. Dat was niet vanzelfsprekend, aangezien er acht nieuwe spelers aan het duel begonnen. Ik had die wijzigingen ook doorgevoerd als deze wedstrijd beslissend zou zijn geweest voor kwalificatie. We hadden nieuwe impulsen nodig. Het zal nu wat moeilijker worden om voor het volgende duel keuzes te maken."

Het record van ongeslagen wedstrijden wereldwijd staat op naam van Spanje (2006-2009) en Brazilië (1993-1996). Zij bleven 35 wedstrijden op rij ongeslagen. In de reeks van Brazilië zit wel een tegen Uruguay na strafschoppen verloren finale van de Copa America in 1995.

Meer uit Voetbal

Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

25 minuten geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

1 uur geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

2 uur geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

2 uur geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

3 uur geleden
Guardiola wil Rodri na blessure snel weer speelminuten geven

MANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.

3 uur geleden
Real Madrid begint nieuwe jaar zonder geblesseerde Mbappé

MADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.

5 uur geleden