Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse voetballers voor 30e keer ongeslagen, evenaring record

Italiaanse voetballers voor 30e keer ongeslagen, evenaring record

ROME (ANP) - Het Italiaanse voetbalelftal is zondag met de overwinning op Wales (1-0) op het Europees kampioenschap voor de dertigste keer op rij ongeslagen gebleven. Dat betekende een evenaring van het record dat tussen 1935 en 1939 door het land werd gevestigd. Destijds onder leiding van bondscoach Vittorio Pozzo, nu met Roberto Mancini aan het hoofd van de Squadra Azzurra.

De laatste nederlaag van Italië dateert van september 2018, in de Nations League tegen Portugal (0-1). Italië won bovendien de laatste elf wedstrijden, waaronder nu drie op het EK. In die reeks scoorde de formatie 32 keer en kreeg het geen doelpunt tegen.

"Het doet me goed dat we hetzelfde hebben gedaan als Vittorio Pozzo, een legendarische coach. Maar er zijn belangrijkere zaken dan dertig wedstrijden zonder nederlaag", reageerde Mancini. "We zijn blij, want alle spelers hebben vandaag goed gespeeld. Dat was niet vanzelfsprekend, aangezien er acht nieuwe spelers aan het duel begonnen. Ik had die wijzigingen ook doorgevoerd als deze wedstrijd beslissend zou zijn geweest voor kwalificatie. We hadden nieuwe impulsen nodig. Het zal nu wat moeilijker worden om voor het volgende duel keuzes te maken."

Het record van ongeslagen wedstrijden wereldwijd staat op naam van Spanje (2006-2009) en Brazilië (1993-1996). Zij bleven 35 wedstrijden op rij ongeslagen. In de reeks van Brazilië zit wel een tegen Uruguay na strafschoppen verloren finale van de Copa America in 1995.

Meer uit Voetbal

Oranje-international De Jong hervat groepstraining bij Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.

1 uur geleden
Onbegrip bij Barcelona-coach over VAR na nederlaag tegen Atlético

BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.

5 uur geleden
PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

16 uur geleden
Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC blijft geldig

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.

17 uur geleden
James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

18 uur geleden
Vente weer speelgerechtigd bij sc Heerenveen na paspoortkwestie

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.

18 uur geleden
Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

22 uur geleden