Italiaanse voetballers tonen beker aan duizenden fans in Rome
ROME (ANP) - De voetballers van Europees kampioen Italië hebben in Rome aan een uitzinnige menigte de beker getoond. De ploeg van bondscoach Roberto Mancini deed dat door in een open bus door de straten van de Italiaanse hoofdstad te rijden.
De spelers, die zondag in de finale op Wembley in Londen Engeland hadden verslagen in de strafschoppenserie, werden door duizenden fans toegejuicht en toegezongen.
Eerder op de dag was het team ontvangen door president Sergio Mattarella en de Italiaanse premier Mario Draghi. "Vandaag is geen dag van speeches, maar van applaus en dankbaarheid", zei Mattarella. "Jullie zijn degenen die geschiedenis hebben geschreven met jullie sprintjes, doelpunten en reddingen", zei Draghi later.
Teamwerk
"Deze overwinning toont aan dat je in dromen mag geloven, zolang je maar gelooft in wat je doet", zei bondscoach Roberto Mancini. "Deze zege is voor alle Italianen." Het is na 1968 de tweede keer dat de Italiaanse voetballers de EK-titel veroveren. De 'Azzurri' verloren ook twee keer een EK-finale, in 2000 in Rotterdam van Frankrijk en in 2012 van Spanje.
"Dit is het resultaat van teamwerk. Deze groep heeft bij moeilijke momenten steeds het hoofd boven water gehouden", zei aanvoerder Giorgio Chiellini. Hij droeg de overwinning op aan de voormalig Fiorentina-verdediger en international Davide Astori, die in 2018 op 31-jarige leeftijd overleed aan de vooravond van een wedstrijd in de Serie A.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
11 uur geleden