Italiaanse voetballers tonen beker aan duizenden fans in Rome
ROME (ANP) - De voetballers van Europees kampioen Italië hebben in Rome aan een uitzinnige menigte de beker getoond. De ploeg van bondscoach Roberto Mancini deed dat door in een open bus door de straten van de Italiaanse hoofdstad te rijden.
De spelers, die zondag in de finale op Wembley in Londen Engeland hadden verslagen in de strafschoppenserie, werden door duizenden fans toegejuicht en toegezongen.
Eerder op de dag was het team ontvangen door president Sergio Mattarella en de Italiaanse premier Mario Draghi. "Vandaag is geen dag van speeches, maar van applaus en dankbaarheid", zei Mattarella. "Jullie zijn degenen die geschiedenis hebben geschreven met jullie sprintjes, doelpunten en reddingen", zei Draghi later.
Teamwerk
"Deze overwinning toont aan dat je in dromen mag geloven, zolang je maar gelooft in wat je doet", zei bondscoach Roberto Mancini. "Deze zege is voor alle Italianen." Het is na 1968 de tweede keer dat de Italiaanse voetballers de EK-titel veroveren. De 'Azzurri' verloren ook twee keer een EK-finale, in 2000 in Rotterdam van Frankrijk en in 2012 van Spanje.
"Dit is het resultaat van teamwerk. Deze groep heeft bij moeilijke momenten steeds het hoofd boven water gehouden", zei aanvoerder Giorgio Chiellini. Hij droeg de overwinning op aan de voormalig Fiorentina-verdediger en international Davide Astori, die in 2018 op 31-jarige leeftijd overleed aan de vooravond van een wedstrijd in de Serie A.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
9 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
10 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
13 uur geleden