Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse voetballers tonen beker aan duizenden fans in Rome

Italiaanse voetballers tonen beker aan duizenden fans in Rome

ROME (ANP) - De voetballers van Europees kampioen Italië hebben in Rome aan een uitzinnige menigte de beker getoond. De ploeg van bondscoach Roberto Mancini deed dat door in een open bus door de straten van de Italiaanse hoofdstad te rijden.

De spelers, die zondag in de finale op Wembley in Londen Engeland hadden verslagen in de strafschoppenserie, werden door duizenden fans toegejuicht en toegezongen.

Eerder op de dag was het team ontvangen door president Sergio Mattarella en de Italiaanse premier Mario Draghi. "Vandaag is geen dag van speeches, maar van applaus en dankbaarheid", zei Mattarella. "Jullie zijn degenen die geschiedenis hebben geschreven met jullie sprintjes, doelpunten en reddingen", zei Draghi later.

Teamwerk

"Deze overwinning toont aan dat je in dromen mag geloven, zolang je maar gelooft in wat je doet", zei bondscoach Roberto Mancini. "Deze zege is voor alle Italianen." Het is na 1968 de tweede keer dat de Italiaanse voetballers de EK-titel veroveren. De 'Azzurri' verloren ook twee keer een EK-finale, in 2000 in Rotterdam van Frankrijk en in 2012 van Spanje.

"Dit is het resultaat van teamwerk. Deze groep heeft bij moeilijke momenten steeds het hoofd boven water gehouden", zei aanvoerder Giorgio Chiellini. Hij droeg de overwinning op aan de voormalig Fiorentina-verdediger en international Davide Astori, die in 2018 op 31-jarige leeftijd overleed aan de vooravond van een wedstrijd in de Serie A.

Meer uit Voetbal

Gouden Bal in oktober voor het eerst uitgereikt in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.

6 uur geleden
Neymar mist vermoedelijk eerste duel Brazilië op WK tegen Marokko

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.

6 uur geleden
Advocaat: Rutten is zelf opgestapt, snap het probleem niet

NOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.

6 uur geleden
Iran verwacht dat de FIFA visums voor reizen naar VS regelt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.

11 uur geleden
Willem II neemt verdediger Stam definitief over van AZ

TILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.

12 uur geleden
Oranje-spits Depay verliest als basisspeler met Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.

12 uur geleden
NAC Breda gaat na degradatie door met Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.

13 uur geleden