Italiaanse voetballers kunnen op EK al groepswinnaar worden
ROME (ANP) - De Italiaanse voetballers kunnen zich al verzekeren van de eerste plaats in groep A van het EK. De ploeg van bondscoach Roberto Mancini neemt het in Rome op tegen Zwitserland. De 'Azzurri' openden het EK vrijdag met een klinkende zege op Turkije (3-0).
Zwitserland bleef in de eerste speelronde steken op 1-1 tegen Wales. Turkije en Wales treffen elkaar vanaf 18.00 uur in Bakoe. Drie uur eerder wordt in Sint-Petersburg de tweede speelronde van het EK geopend met het duel tussen Rusland en Finland. De Finnen luisterden hun debuut op de Europese eindronde zaterdag op met een overwinning (1-0) op Denemarken, al werd het duel in Kopenhagen overschaduwd door het aangrijpende incident met Christian Eriksen die kort voor rust op het veld in elkaar zakte. Rusland werd in Sint-Petersburg overklast door Belgiƫ (0-3).
Om 21.00 uur begint Italiƫ - Zwitserland in het Stadio Olimpico. De winnaar van groep A neemt het volgende week zaterdag in de achtste finales op tegen de nummer 2 van groep C, de poule van Oranje.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.
5 uur geleden