Italiaanse voetballer Curto vijf duels geschorst om racisme
ZÜRICH (ANP/RTR) - De Italiaanse voetballer Marco Curto is voor vijf wedstrijden geschorst na racistische uitlatingen tegen Wolverhampton Wanderers-aanvaller Hwang Hee-chan. De door Como aan Serie B-club Cesena uitgeleende Curto (25) moet vrezen voor een verdubbeling van zijn straf, als wereldvoetbalbond FIFA hem binnen twee jaar weer schuldig bevindt.
Het incident leidde tijdens het oefenduel tussen Como en Wolves in juli in het Spaanse Marbella tot felle reacties bij de spelers van de Premier League-club. Buitenspeler Daniel Podence kreeg rood nadat hij een speler van Como had geslagen als reactie op het incident.
Wolves diende een klacht in bij de UEFA, Como was zich van geen kwaad bewust. Volgens een verklaring van de club in juli had Curto de Zuid-Koreaan Hwang vergeleken met filmster Jackie Chan, nadat Wolves-spelers Hwang hadden aangesproken met zijn bijnaam 'Channy'. "Wat ons betreft heeft onze speler niets denigrerends gezegd", zei Como destijds. "Door de reactie van bepaalde Wolves-spelers is het incident opgeblazen."
Wolves "verwelkomt" de straf. "De schorsing van de speler geeft een duidelijk signaal af dat racisme en discriminerend gedrag niet worden getolereerd in het voetbal of in de maatschappij", verklaart sportief directeur Matt Wild.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
22 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
22 uur geleden