Italiaanse voetballer Curto vijf duels geschorst om racisme
ZÜRICH (ANP/RTR) - De Italiaanse voetballer Marco Curto is voor vijf wedstrijden geschorst na racistische uitlatingen tegen Wolverhampton Wanderers-aanvaller Hwang Hee-chan. De door Como aan Serie B-club Cesena uitgeleende Curto (25) moet vrezen voor een verdubbeling van zijn straf, als wereldvoetbalbond FIFA hem binnen twee jaar weer schuldig bevindt.
Het incident leidde tijdens het oefenduel tussen Como en Wolves in juli in het Spaanse Marbella tot felle reacties bij de spelers van de Premier League-club. Buitenspeler Daniel Podence kreeg rood nadat hij een speler van Como had geslagen als reactie op het incident.
Wolves diende een klacht in bij de UEFA, Como was zich van geen kwaad bewust. Volgens een verklaring van de club in juli had Curto de Zuid-Koreaan Hwang vergeleken met filmster Jackie Chan, nadat Wolves-spelers Hwang hadden aangesproken met zijn bijnaam 'Channy'. "Wat ons betreft heeft onze speler niets denigrerends gezegd", zei Como destijds. "Door de reactie van bepaalde Wolves-spelers is het incident opgeblazen."
Wolves "verwelkomt" de straf. "De schorsing van de speler geeft een duidelijk signaal af dat racisme en discriminerend gedrag niet worden getolereerd in het voetbal of in de maatschappij", verklaart sportief directeur Matt Wild.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - PSV stevent af op de derde landstitel op rij. Het elftal van coach Peter Bosz had zondag enige moeite om met 2-1 bij FC Groningen te winnen. Het was de zestiende keer op rij dat PSV zegevierde in een uitwedstrijd in de Eredivisie. PSV gaat na 22 wedstrijden met 59 punten aan de leiding. FC Groningen staat op de achtste plaats met 31 punten.
29 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV begint met Niek Schiks in het doel tegen FC Groningen. De doelman maakt zijn debuut voor de Eindhovense club. Zowel Matej Kovar als Nick Olij raakte tijdens de laatste training geblesseerd. Tijn Smolenaars zit als reservedoelman op de bank. Het duel in de Euroborg begint om 16.45 uur.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over het resultaat van de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht. "Hier winnen is altijd lastig", zei hij na een zege van 1-0 in stadion Galgenwaard. "Het liefst speel je negentig minuten goed. Ik denk dat we een goede eerste helft hebben gespeeld en daarna karakter hebben getoond. Mijn spelers hebben in de tweede helft voor iedere meter gevochten."
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Met drie belangrijke reddingen voorkwam Tim Wellenreuther dat Feyenoord in de problemen kwam tegen FC Utrecht. De aanvoerder hield Gjivai Zechiël tweemaal van scoren af en werkte ook een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.
4 uur geleden