Italiaanse voetballer Curto vijf duels geschorst om racisme
ZÜRICH (ANP/RTR) - De Italiaanse voetballer Marco Curto is voor vijf wedstrijden geschorst na racistische uitlatingen tegen Wolverhampton Wanderers-aanvaller Hwang Hee-chan. De door Como aan Serie B-club Cesena uitgeleende Curto (25) moet vrezen voor een verdubbeling van zijn straf, als wereldvoetbalbond FIFA hem binnen twee jaar weer schuldig bevindt.
Het incident leidde tijdens het oefenduel tussen Como en Wolves in juli in het Spaanse Marbella tot felle reacties bij de spelers van de Premier League-club. Buitenspeler Daniel Podence kreeg rood nadat hij een speler van Como had geslagen als reactie op het incident.
Wolves diende een klacht in bij de UEFA, Como was zich van geen kwaad bewust. Volgens een verklaring van de club in juli had Curto de Zuid-Koreaan Hwang vergeleken met filmster Jackie Chan, nadat Wolves-spelers Hwang hadden aangesproken met zijn bijnaam 'Channy'. "Wat ons betreft heeft onze speler niets denigrerends gezegd", zei Como destijds. "Door de reactie van bepaalde Wolves-spelers is het incident opgeblazen."
Wolves "verwelkomt" de straf. "De schorsing van de speler geeft een duidelijk signaal af dat racisme en discriminerend gedrag niet worden getolereerd in het voetbal of in de maatschappij", verklaart sportief directeur Matt Wild.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
16 uur geleden