Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse voetballer Curto vijf duels geschorst om racisme

Italiaanse voetballer Curto vijf duels geschorst om racisme

ZÜRICH (ANP/RTR) - De Italiaanse voetballer Marco Curto is voor vijf wedstrijden geschorst na racistische uitlatingen tegen Wolverhampton Wanderers-aanvaller Hwang Hee-chan. De door Como aan Serie B-club Cesena uitgeleende Curto (25) moet vrezen voor een verdubbeling van zijn straf, als wereldvoetbalbond FIFA hem binnen twee jaar weer schuldig bevindt.

Het incident leidde tijdens het oefenduel tussen Como en Wolves in juli in het Spaanse Marbella tot felle reacties bij de spelers van de Premier League-club. Buitenspeler Daniel Podence kreeg rood nadat hij een speler van Como had geslagen als reactie op het incident.

Wolves diende een klacht in bij de UEFA, Como was zich van geen kwaad bewust. Volgens een verklaring van de club in juli had Curto de Zuid-Koreaan Hwang vergeleken met filmster Jackie Chan, nadat Wolves-spelers Hwang hadden aangesproken met zijn bijnaam 'Channy'. "Wat ons betreft heeft onze speler niets denigrerends gezegd", zei Como destijds. "Door de reactie van bepaalde Wolves-spelers is het incident opgeblazen."

Wolves "verwelkomt" de straf. "De schorsing van de speler geeft een duidelijk signaal af dat racisme en discriminerend gedrag niet worden getolereerd in het voetbal of in de maatschappij", verklaart sportief directeur Matt Wild.

Meer uit Voetbal

Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

1 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

3 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

3 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

4 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

9 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

15 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

16 uur geleden