Italiaanse voetballer Curto vijf duels geschorst om racisme
ZÜRICH (ANP/RTR) - De Italiaanse voetballer Marco Curto is voor vijf wedstrijden geschorst na racistische uitlatingen tegen Wolverhampton Wanderers-aanvaller Hwang Hee-chan. De door Como aan Serie B-club Cesena uitgeleende Curto (25) moet vrezen voor een verdubbeling van zijn straf, als wereldvoetbalbond FIFA hem binnen twee jaar weer schuldig bevindt.
Het incident leidde tijdens het oefenduel tussen Como en Wolves in juli in het Spaanse Marbella tot felle reacties bij de spelers van de Premier League-club. Buitenspeler Daniel Podence kreeg rood nadat hij een speler van Como had geslagen als reactie op het incident.
Wolves diende een klacht in bij de UEFA, Como was zich van geen kwaad bewust. Volgens een verklaring van de club in juli had Curto de Zuid-Koreaan Hwang vergeleken met filmster Jackie Chan, nadat Wolves-spelers Hwang hadden aangesproken met zijn bijnaam 'Channy'. "Wat ons betreft heeft onze speler niets denigrerends gezegd", zei Como destijds. "Door de reactie van bepaalde Wolves-spelers is het incident opgeblazen."
Wolves "verwelkomt" de straf. "De schorsing van de speler geeft een duidelijk signaal af dat racisme en discriminerend gedrag niet worden getolereerd in het voetbal of in de maatschappij", verklaart sportief directeur Matt Wild.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
10 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
19 uur geleden