Italiaanse voetbalcompetitie moet 20 augustus zijn afgerond
ROME (ANP) - Het Italiaanse voetbalseizoen moet uiterlijk op donderdag 20 augustus zijn afgerond. Dat is amper twee weken voor de start van het seizoen 2020-2021, op 1 september. De Italiaanse bond FIGC beslist volgende week donderdag (28 mei) in samenspraak met sportminister Vincenzo Spadafora of de Serie A wordt hervat of dat het seizoen wordt beëindigd.
De FIGC overlegde woensdag urenlang met afgevaardigden van alle prof- en amateurcompetities in het land. Ze besloten dat het seizoen voor de amateurs nu wordt beëindigd. Over de Serie A, B en C en de hoogste vrouwencompetitie valt volgende week een besluit. Als het seizoen toch nog wordt hervat, moet de competitie op uiterlijk 20 augustus zijn afgerond. Als blijkt dat het niet lukt om de competitie helemaal uit te spelen, worden mogelijk nog wel play-offs gehouden. De FIGC wil sowieso vasthouden aan promotie en degradatie, iets wat in Nederland niet gebeurde.
In de Serie A staan nog twaalf speelrondes op het programma. Titelhouder Juventus, de club van Matthijs de Ligt, heeft aan kop van de ranglijst één punt voorsprong op Lazio.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
8 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
12 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
15 uur geleden