Italiaanse voetbalcompetitie moet 20 augustus zijn afgerond
ROME (ANP) - Het Italiaanse voetbalseizoen moet uiterlijk op donderdag 20 augustus zijn afgerond. Dat is amper twee weken voor de start van het seizoen 2020-2021, op 1 september. De Italiaanse bond FIGC beslist volgende week donderdag (28 mei) in samenspraak met sportminister Vincenzo Spadafora of de Serie A wordt hervat of dat het seizoen wordt beëindigd.
De FIGC overlegde woensdag urenlang met afgevaardigden van alle prof- en amateurcompetities in het land. Ze besloten dat het seizoen voor de amateurs nu wordt beëindigd. Over de Serie A, B en C en de hoogste vrouwencompetitie valt volgende week een besluit. Als het seizoen toch nog wordt hervat, moet de competitie op uiterlijk 20 augustus zijn afgerond. Als blijkt dat het niet lukt om de competitie helemaal uit te spelen, worden mogelijk nog wel play-offs gehouden. De FIGC wil sowieso vasthouden aan promotie en degradatie, iets wat in Nederland niet gebeurde.
In de Serie A staan nog twaalf speelrondes op het programma. Titelhouder Juventus, de club van Matthijs de Ligt, heeft aan kop van de ranglijst één punt voorsprong op Lazio.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
9 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
11 uur geleden