Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse voetbalcompetitie moet 20 augustus zijn afgerond

Italiaanse voetbalcompetitie moet 20 augustus zijn afgerond

ROME (ANP) - Het Italiaanse voetbalseizoen moet uiterlijk op donderdag 20 augustus zijn afgerond. Dat is amper twee weken voor de start van het seizoen 2020-2021, op 1 september. De Italiaanse bond FIGC beslist volgende week donderdag (28 mei) in samenspraak met sportminister Vincenzo Spadafora of de Serie A wordt hervat of dat het seizoen wordt beëindigd.

De FIGC overlegde woensdag urenlang met afgevaardigden van alle prof- en amateurcompetities in het land. Ze besloten dat het seizoen voor de amateurs nu wordt beëindigd. Over de Serie A, B en C en de hoogste vrouwencompetitie valt volgende week een besluit. Als het seizoen toch nog wordt hervat, moet de competitie op uiterlijk 20 augustus zijn afgerond. Als blijkt dat het niet lukt om de competitie helemaal uit te spelen, worden mogelijk nog wel play-offs gehouden. De FIGC wil sowieso vasthouden aan promotie en degradatie, iets wat in Nederland niet gebeurde.

In de Serie A staan nog twaalf speelrondes op het programma. Titelhouder Juventus, de club van Matthijs de Ligt, heeft aan kop van de ranglijst één punt voorsprong op Lazio.

Meer uit Voetbal

Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

47 minuten geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

2 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

2 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

3 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

4 uur geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

4 uur geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

4 uur geleden