Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse voetbalcompetitie moet 20 augustus zijn afgerond

Italiaanse voetbalcompetitie moet 20 augustus zijn afgerond

ROME (ANP) - Het Italiaanse voetbalseizoen moet uiterlijk op donderdag 20 augustus zijn afgerond. Dat is amper twee weken voor de start van het seizoen 2020-2021, op 1 september. De Italiaanse bond FIGC beslist volgende week donderdag (28 mei) in samenspraak met sportminister Vincenzo Spadafora of de Serie A wordt hervat of dat het seizoen wordt beëindigd.

De FIGC overlegde woensdag urenlang met afgevaardigden van alle prof- en amateurcompetities in het land. Ze besloten dat het seizoen voor de amateurs nu wordt beëindigd. Over de Serie A, B en C en de hoogste vrouwencompetitie valt volgende week een besluit. Als het seizoen toch nog wordt hervat, moet de competitie op uiterlijk 20 augustus zijn afgerond. Als blijkt dat het niet lukt om de competitie helemaal uit te spelen, worden mogelijk nog wel play-offs gehouden. De FIGC wil sowieso vasthouden aan promotie en degradatie, iets wat in Nederland niet gebeurde.

In de Serie A staan nog twaalf speelrondes op het programma. Titelhouder Juventus, de club van Matthijs de Ligt, heeft aan kop van de ranglijst één punt voorsprong op Lazio.

Meer uit Voetbal

Koploper PSV met nederlaag voor schut tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.

8 uur geleden
PSV met Flamingo in de basis en Schiks op doel tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.

11 uur geleden
Spits Meerdink na lang blessureleed terug in selectie AZ

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.

13 uur geleden
Feyenoord moet nog even wachten op debuut nieuwkomer Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.

14 uur geleden
Topscorer Ueda nog onzeker voor duel Feyenoord met Go Ahead

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.

15 uur geleden
Minimaal 4000 Oranjefans bij groepsduels van Nederland op WK

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.

16 uur geleden
Boete en voorwaardelijke straf voor AZ om vuurwerk tegen Utrecht

ALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.

18 uur geleden