
Italiaanse voetbalclub Parma ontslaat trainer om degradatiezorgen
PARMA (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Parma Calcio 1913 heeft trainer Fabio Liverani ontslagen. Parma, dat in de Serie A onder de degradatiestreep staat op de achttiende plaats, wist dit seizoen pas twee competitiewedstrijden te winnen. De laatste vier duels gingen verloren.
De ploeg van Liverani maakte pas dertien doelpunten en is daarmee de minst scorende ploeg in de Italiaanse topcompetitie. In de laatste vijf duels wist Parma slechts één keer te scoren. De nederlaag woensdag bij Atalanta (3-0) was voor de clubleiding aanleiding om de 44-jarige oud-international van Italië te ontslaan.
"Het is een moeilijk seizoen voor Parma, maar we zijn vechters", zegt de Amerikaanse voorzitter Kyle Krause op Twitter. "We gaan door." Roberto D'Aversa is de voornaamste kandidaat om Liverani op te volgen. Hij werd vorig jaar nog ontslagen bij Parma, omdat na vier jaar de 'chemie' zou zijn verdwenen.
Parma werd in 2015 failliet verklaard, maar maakte onder een nieuwe naam (Parma Calcio 1913) een doorstart. Dankzij drie promoties in drie jaar tijd keerde de club in 2018 terug in de Serie A. Vorig seizoen eindigde Parma onder leiding van D'Aversa op de elfde plaats.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Portugal heeft voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De ploeg van bondscoach Roberto Martínez versloeg Spanje in München na strafschoppen. Het duel was na negentig minuten in 2-2 geëindigd, in de verlenging werd niet gescoord. De Spanjaard Álvaro Morata was de enige voetballer die miste vanaf elf meter.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Topaanvaller Robert Lewandowski heeft een crisis veroorzaakt rond de nationale voetbalploeg van Polen. De spits van FC Barcelona weigert nog voor zijn land uit te komen zolang Michal Probierz de bondscoach is. Polen is een van de tegenstanders van Nederland in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Brian Priske gaat weer als trainer aan de slag bij Sparta Praag. Dat meldt de Tsjechische club op de website. Priske begon het afgelopen seizoen als coach van Feyenoord. De 48-jarige Deen werd door de wisselvallige prestaties in Rotterdam in februari ontslagen. Na een korte interim-periode met Pascal Bosschaart werd nog diezelfde maand Robin van Persie gepresenteerd als opvolger van Priske.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De nationale voetbalploeg van Frankrijk heeft brons veroverd in de Nations League. Het Franse elftal van bondscoach Didier Deschamps won in Stuttgart de wedstrijd om de derde plaats van Duitsland met 2-0.
12 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - De Italiaanse voetbalbond gaat op zoek naar een nieuwe bondscoach. Luciano Spalletti, die die functie sinds september 2023 vervult, zit maandag in het WK-kwalificatieduel met Moldavië voor het laatst op de bank. Dat bevestigde de 66-jarige trainer tijdens een persconferentie.
13 uur geledenHELSINKI (ANP) - Memphis Depay is naar eigen zeggen niet zo bezig met de titel van topscorer aller tijden van Oranje. Maar dinsdagavond tegen Malta kan het zomaar gebeuren. Twee treffers in Groningen volstaan om Robin van Persie te evenaren, die met vijftig doelpunten nog steeds de productiefste international van Nederland is. "Het zou kunnen", zei de spits van Corinthians na een uitzege op Finland (0-2) in de WK-kwalificatie. "Scoren voor Oranje is altijd leuk."
21 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 2e alinea met meer quotes Koeman
1 dag geleden