Italiaanse voetbalclub Inter rouwt om dood Corso
MILAAN (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Internazionale rouwt om de dood van Mario Corso. De aanvaller, die 78 jaar werd, was onderdeel van het team van trainer Helenio Herrera dat in de jaren 60 domineerde. "Een kampioen voor de eeuwigheid met oneindige klasse is overleden", schrijft Inter. "Met zijn linkervoet betoverde hij de wereld in een team dat een tijdperk markeerde."
Corso speelde tussen 1957 en 1973 in het blauw-zwart van Inter en kwam daarna nog enkele jaren uit voor Genoa. De linksbuiten veroverde met de Milanese formatie vier landstitels. In 1964 en 1965 won de ploeg van Herrera zowel de Europa Cup 1 als de wereldbeker voor clubs. Het team uit die jaren staat bekend als 'La Grande Inter'.
Vanwege zijn bijzonder goede traptechniek werd Corso ook wel 'Gods linkervoet' genoemd. Hij speelde 23 interlands voor Italië, maar werd opvallend genoeg nooit geselecteerd voor een groot toernooi. "Onze gedachten zijn in deze moeilijke tijd bij zijn familie", schrijft Inter op Twitter.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC vond het Noorse FK Bodø/Glimt nog beter dan verwacht. "Als je ze echt live ziet dan zijn ze nog veel beter. Ze kunnen goed verdedigen. Ze kunnen goed counteren. Ze durven te voetballen. Toch is het jammer dat we zo makkelijk goals weg hebben gegeven", zei Schreuder na afloop van de heenwedstrijd van NEC in de play-offs van de Champions League. De Nijmegenaren verloren in De Goffert met 3-1 van FK Bodø/Glimt. De return is dinsdag in Noorwegen.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft in de heenwedstrijd in de play-offs van de Champions League kansloos verloren van FK Bodø/Glimt. Het elftal van trainer Dick Schreuder ging in een uitverkochte Goffert met 3-1 onderuit tegen de club uit Noorwegen. Sondre Brunstad Fet, Andreas Helmersen en Haitam Aleesami maakten de doelpunten voor de bezoekers. Clement Bischoff scoorde voor NEC. De return is dinsdag in Noorwegen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De eerste competitiewedstrijd van Paris Saint-Germain is geen thuis- maar een uitwedstrijd. De Franse League (LFP) heeft de wedstrijd omgezet vanwege de slechte staat van de grasmat van de landskampioen en Champions League-winnaar.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC begint met Dušan Tadić in de basis aan de play-offs in de Champions League tegen het Noorse FK Bodø/Glimt. Trainer Dick Schreuder hoopt dat het publiek in het uitverkochte stadion zijn team naar het hoogste niveau tilt.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Verdediger Rodrigo Guth keert terug bij Fortuna Sittard. De 25-jarige Braziliaan tekende een contract voor één seizoen bij de club uit Limburg, die hij vorig jaar verruilde voor het Argentijnse Atlético Talleres.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voetbalster Camie Mol overgenomen van AZ. De 24-jarige verdedigster heeft een contract getekend voor twee seizoenen en keert daarmee terug naar de club waar ze in de jeugdopleiding speelde.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders verruilt Manchester City definitief voor Al Qadsiah dat uitkomt in de Saudi Pro League. De 28-jarige international heeft bij de club uit Khobar in Saudi-Arabië, waar Brendan Rodgers de trainer is, een meerjarig contract getekend. Reijnders heeft een contract getekend tot medio 2031.
9 uur geleden