Italiaanse voetbalclub Inter rouwt om dood Corso
MILAAN (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Internazionale rouwt om de dood van Mario Corso. De aanvaller, die 78 jaar werd, was onderdeel van het team van trainer Helenio Herrera dat in de jaren 60 domineerde. "Een kampioen voor de eeuwigheid met oneindige klasse is overleden", schrijft Inter. "Met zijn linkervoet betoverde hij de wereld in een team dat een tijdperk markeerde."
Corso speelde tussen 1957 en 1973 in het blauw-zwart van Inter en kwam daarna nog enkele jaren uit voor Genoa. De linksbuiten veroverde met de Milanese formatie vier landstitels. In 1964 en 1965 won de ploeg van Herrera zowel de Europa Cup 1 als de wereldbeker voor clubs. Het team uit die jaren staat bekend als 'La Grande Inter'.
Vanwege zijn bijzonder goede traptechniek werd Corso ook wel 'Gods linkervoet' genoemd. Hij speelde 23 interlands voor Italië, maar werd opvallend genoeg nooit geselecteerd voor een groot toernooi. "Onze gedachten zijn in deze moeilijke tijd bij zijn familie", schrijft Inter op Twitter.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
12 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
13 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
15 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
16 uur geleden