Italiaanse voetbalclub Inter rouwt om dood Corso
MILAAN (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Internazionale rouwt om de dood van Mario Corso. De aanvaller, die 78 jaar werd, was onderdeel van het team van trainer Helenio Herrera dat in de jaren 60 domineerde. "Een kampioen voor de eeuwigheid met oneindige klasse is overleden", schrijft Inter. "Met zijn linkervoet betoverde hij de wereld in een team dat een tijdperk markeerde."
Corso speelde tussen 1957 en 1973 in het blauw-zwart van Inter en kwam daarna nog enkele jaren uit voor Genoa. De linksbuiten veroverde met de Milanese formatie vier landstitels. In 1964 en 1965 won de ploeg van Herrera zowel de Europa Cup 1 als de wereldbeker voor clubs. Het team uit die jaren staat bekend als 'La Grande Inter'.
Vanwege zijn bijzonder goede traptechniek werd Corso ook wel 'Gods linkervoet' genoemd. Hij speelde 23 interlands voor Italië, maar werd opvallend genoeg nooit geselecteerd voor een groot toernooi. "Onze gedachten zijn in deze moeilijke tijd bij zijn familie", schrijft Inter op Twitter.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
1 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
11 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
11 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
21 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geleden