Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse voetbalclub Inter rouwt om dood Corso

Italiaanse voetbalclub Inter rouwt om dood Corso

MILAAN (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Internazionale rouwt om de dood van Mario Corso. De aanvaller, die 78 jaar werd, was onderdeel van het team van trainer Helenio Herrera dat in de jaren 60 domineerde. "Een kampioen voor de eeuwigheid met oneindige klasse is overleden", schrijft Inter. "Met zijn linkervoet betoverde hij de wereld in een team dat een tijdperk markeerde."

Corso speelde tussen 1957 en 1973 in het blauw-zwart van Inter en kwam daarna nog enkele jaren uit voor Genoa. De linksbuiten veroverde met de Milanese formatie vier landstitels. In 1964 en 1965 won de ploeg van Herrera zowel de Europa Cup 1 als de wereldbeker voor clubs. Het team uit die jaren staat bekend als 'La Grande Inter'.

Vanwege zijn bijzonder goede traptechniek werd Corso ook wel 'Gods linkervoet' genoemd. Hij speelde 23 interlands voor Italië, maar werd opvallend genoeg nooit geselecteerd voor een groot toernooi. "Onze gedachten zijn in deze moeilijke tijd bij zijn familie", schrijft Inter op Twitter.

Meer uit Voetbal

Beukema scoort maar verliest met Napoli van Atalanta

BERGAMO (ANP) - Sam Beukema heeft Napoli met een doelpunt niet aan een resultaat in het uitduel met Atalanta kunnen helpen. De bezoekers uit Napels gingen met 2-1 onderuit in Bergamo.

39 minuten geleden
Mac Allister bezorgt Liverpool met late treffer overwinning

NOTTINGHAM (ANP) - Alexis Mac Allister heeft Liverpool aan een zwaarbevochten uitzege op Nottingham Forest geholpen. De Argentijn maakte in de 97e minuut het winnende doelpunt (0-1).

41 minuten geleden
FC Utrecht speelt in De Galgenwaard gelijk tegen PEC Zwolle

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.

1 uur geleden
Go Ahead Eagles wint tegen Heracles eerste competitieduel in 2026

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor het eerst in 2026 een competitiewedstrijd gewonnen. De club uit Deventer won in De Adelaarshorst met 4-0 van Heracles Almelo. De Eagles stegen naar de twaalfde plaats. Heracles blijft laatste in de Eredivisie.

1 uur geleden
FC Groningen verliest tegen Twente vijfde competitieduel op rij

ENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.

4 uur geleden
Bayern München-verdediger Davies loopt spierblessure op

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.

9 uur geleden
Messi verliest met Inter Miami eerste wedstrijd van het seizoen

LOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.

9 uur geleden