Italiaanse voetbalclub Inter rouwt om dood Corso
MILAAN (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Internazionale rouwt om de dood van Mario Corso. De aanvaller, die 78 jaar werd, was onderdeel van het team van trainer Helenio Herrera dat in de jaren 60 domineerde. "Een kampioen voor de eeuwigheid met oneindige klasse is overleden", schrijft Inter. "Met zijn linkervoet betoverde hij de wereld in een team dat een tijdperk markeerde."
Corso speelde tussen 1957 en 1973 in het blauw-zwart van Inter en kwam daarna nog enkele jaren uit voor Genoa. De linksbuiten veroverde met de Milanese formatie vier landstitels. In 1964 en 1965 won de ploeg van Herrera zowel de Europa Cup 1 als de wereldbeker voor clubs. Het team uit die jaren staat bekend als 'La Grande Inter'.
Vanwege zijn bijzonder goede traptechniek werd Corso ook wel 'Gods linkervoet' genoemd. Hij speelde 23 interlands voor Italië, maar werd opvallend genoeg nooit geselecteerd voor een groot toernooi. "Onze gedachten zijn in deze moeilijke tijd bij zijn familie", schrijft Inter op Twitter.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain verkeert nog niet in de topvorm van het afgelopen seizoen. De winnaar van de laatste twee edities van de Champions League verloor de thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2).
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Troy Parrott heeft Real Betis aan een thuiszege op Real Madrid geholpen. De Ierse spits, overgekomen van AZ, mocht na 69 minuten invallen en maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
2 uur geledenIPSWICH (ANP) - Alexander Isak heeft Liverpool na twee gelijke spelen aan de eerste zege van dit seizoen in de Premier League geholpen. De spits trof twee keer doel in de uitwedstrijd tegen Ipswich Town (0-2).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en PEC Zwolle in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 2-2.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Deze zomer hebben er in het Nederlandse betaalde voetbal meer transfers plaatsgevonden dan een jaar eerder. Het ging, bij de mannen en vrouwen gezamenlijk, om 1030 spelers die van club wisselden. Dat zijn 135 transfers meer dan in de zomer van 2025, meldt de KNVB.
11 uur geledenNYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters die actief zijn in de Champions League zullen elkaar veelvuldig tegenkomen. Dat bleek uit de loting die vrijdag door de UEFA verricht werd. Het hoofdtoernooi van de Champions League telt bij de vrouwen achttien ploegen die in de competitiefase elk zes tegenstanders treffen.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Sami Ouaissa, Sam Lammers en Mikkel Bro Hansen. De drie spelers werden deze week door de Eindhovenaren aan de selectie toegevoegd en zijn nog niet klaar voor speelminuten, zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie op sportcomplex De Herdgang.
12 uur geleden