Italiaanse voetbalbond staakt onderzoek tegen Acerbi om racisme
ROME (ANP/DPA) - De Italiaanse voetbalbond heeft het onderzoek naar vermeend racistisch gedrag van Internazionale-verdediger Francesco Acerbi gestaakt door gebrek aan bewijs. De 36-jarige international werd beschuldigd van racisme door Napoli-verdediger Juan Jesus na de topper in Milaan (1-1).
Er was geen "extern, direct en indirect bewijs, zelfs niet in de vorm van getuigenverklaringen", meldde de bond. Als Acerbi schuldig zou zijn bevonden, had hij mogelijk een schorsing van tien wedstrijden gekregen.
Door de beschuldiging verliet Acerbi vorige week het trainingskamp van de nationale ploeg voor de oefenwedstrijden tegen Venezuela en Ecuador. De bond schreef vorige week in een persbericht dat de 34-voudig Italiaanse international "niet de bedoeling had een lasterlijke, denigrerende of racistische opmerking te maken".
Italië verdedigt komende zomer in Duitsland de in 2021 gewonnen Europese titel.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
20 uur geleden