Italiaanse voetbalbond rouwt om overleden 'icoon' Rossi
ROME (ANP) - De Italiaanse voetbalwereld rouwt om het overlijden van Paolo Rossi, de spits die zijn land in 1982 de wereldtitel bezorgde. "We verliezen een vriend en een icoon van ons voetbal", zegt voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse bond FIGC. "Het overlijden van 'Pablito' zorgt weer voor een diepe pijn, een wond in het hart van alle fans, die moeilijk te genezen is."
In de nacht van woensdag op donderdag werd bekend dat Rossi op 64-jarige leeftijd is overleden. De vlaggen op het hoofdkantoor van de FIGC en op het nationale trainingscentrum zijn halfstok gehangen.
Rossi leidde Italië op het WK van 1982 in Spanje met zes doelpunten naar de wereldtitel. De spits maakte al zijn goals in de laatste fase van het toernooi: drie in de beslissende groepswedstrijd uit de tweede ronde tegen Brazilië (3-2), twee in de halve finale tegen Polen (2-0) en de openingstreffer in de finale tegen West-Duitsland (3-1). Rossi werd topscorer van het WK en ontving dat jaar ook de Gouden Bal.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
2 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
5 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
5 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
5 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
7 uur geleden