Italiaanse voetbalbond rouwt om overleden 'icoon' Rossi
ROME (ANP) - De Italiaanse voetbalwereld rouwt om het overlijden van Paolo Rossi, de spits die zijn land in 1982 de wereldtitel bezorgde. "We verliezen een vriend en een icoon van ons voetbal", zegt voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse bond FIGC. "Het overlijden van 'Pablito' zorgt weer voor een diepe pijn, een wond in het hart van alle fans, die moeilijk te genezen is."
In de nacht van woensdag op donderdag werd bekend dat Rossi op 64-jarige leeftijd is overleden. De vlaggen op het hoofdkantoor van de FIGC en op het nationale trainingscentrum zijn halfstok gehangen.
Rossi leidde Italië op het WK van 1982 in Spanje met zes doelpunten naar de wereldtitel. De spits maakte al zijn goals in de laatste fase van het toernooi: drie in de beslissende groepswedstrijd uit de tweede ronde tegen Brazilië (3-2), twee in de halve finale tegen Polen (2-0) en de openingstreffer in de finale tegen West-Duitsland (3-1). Rossi werd topscorer van het WK en ontving dat jaar ook de Gouden Bal.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
8 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
8 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
12 uur geleden