Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse voetbalbond rouwt om overleden 'icoon' Rossi

Italiaanse voetbalbond rouwt om overleden 'icoon' Rossi

ROME (ANP) - De Italiaanse voetbalwereld rouwt om het overlijden van Paolo Rossi, de spits die zijn land in 1982 de wereldtitel bezorgde. "We verliezen een vriend en een icoon van ons voetbal", zegt voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse bond FIGC. "Het overlijden van 'Pablito' zorgt weer voor een diepe pijn, een wond in het hart van alle fans, die moeilijk te genezen is."

In de nacht van woensdag op donderdag werd bekend dat Rossi op 64-jarige leeftijd is overleden. De vlaggen op het hoofdkantoor van de FIGC en op het nationale trainingscentrum zijn halfstok gehangen.

Rossi leidde Italië op het WK van 1982 in Spanje met zes doelpunten naar de wereldtitel. De spits maakte al zijn goals in de laatste fase van het toernooi: drie in de beslissende groepswedstrijd uit de tweede ronde tegen Brazilië (3-2), twee in de halve finale tegen Polen (2-0) en de openingstreffer in de finale tegen West-Duitsland (3-1). Rossi werd topscorer van het WK en ontving dat jaar ook de Gouden Bal.

Meer uit Voetbal

Feyenoord traint met Nieuwkoop en Watanabe voor honderden fans

ROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.

42 minuten geleden
Liverpool begint zonder Salah in basis aan thuisduel met Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.

1 uur geleden
Vijf miljoen fans willen ondanks hoge ticketprijzen naar WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).

2 uur geleden
Britse media: Salah weer terug in wedstrijdselectie Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.

20 uur geleden
De Ligt ontbreekt bij United, Timber twijfelgeval bij Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.

1 dag geleden
Oranje ontvangt Noorwegen en Ecuador in Amsterdam en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.

1 dag geleden
Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

1 dag geleden