Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse vicepremier wil dat Italië blokkade ChatGPT opheft

Italiaanse vicepremier wil dat Italië blokkade ChatGPT opheft

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse concurrentiepositie zal eronder lijden als Italië niet snel stopt met het blokkeren van de populaire chatbot ChatGPT. Dit heeft de Italiaanse vicepremier en minister van Infrastructuur Matteo Salvini dinsdag betoogd.

Volgens hem is deze dienst, die kunstmatige intelligentie (AI) gebruikt om teksten te schrijven, erg belangrijk voor technologische innovatie. "Dit is een toepassing die veel jonge mensen, veel bedrijven, veel start-ups gebruikten en ik hoop dat ze het zo snel mogelijk weer kunnen gebruiken, want anders krijgt Italië een achterstand ten opzichte van alle andere Europese landen."

De Italiaanse privacywaakhond, de Garante per la Protezione dei Dati Personali (GPDP), besloot vrijdag om ChatGPT voorlopig te verbieden. Volgens de toezichthouder houdt het bedrijf achter het systeem, OpenAI, zich niet aan de regels voor het verzamelen van persoonsgegevens. Ook zou het platform geen systemen hebben om de leeftijd van minderjarigen te controleren.

Brief

Salvini stelde in een toespraak in Rome de onafhankelijkheid van de Italiaanse toezichthouder te respecteren. Maar hij gaf ook aan te hopen dat de Europese Commissie zou ingrijpen en de kwestie op Europees niveau zou oppakken.

Hoe de zaak afloopt is nog onduidelijk. De GPDP heeft intussen laten weten woensdagavond met een delegatie van OpenAI te spreken. De toezichthouder voegde eraan toe dat OpenAI maandag een brief heeft gestuurd om zijn bereidheid tot samenwerking aan te geven, de Europese privacyregels zou willen respecteren en tot een gedeelde oplossing zou willen komen.

Zorgen

ChatGPT wordt naar schatting wereldwijd maandelijks door 100 miljoen mensen gebruikt. Het programma baarde opzien doordat het op basis van enkele eenvoudige aanwijzingen complete teksten kan maken die niet zijn te onderscheiden van teksten van mensen. De opkomst van dit soort kunstmatige intelligentie baart critici ook zorgen. Zo waarschuwde een agentschap van de Europese Unie eerder voor misbruik van het programma bij oplichtingspogingen, verspreiding van onwaarheden en cybercriminaliteit.

Nederland gaat vooralsnog niet over tot een blokkade van ChatGPT. De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, heeft aangegeven de situatie wel op de voet te volgen.

Meer uit Buitenland

Jordaanse koning ook uitgenodigd voor vredesraad Gaza

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.

14 minuten geleden
Syrische media: Koerdische troepen vernietigen bruggen

ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.

1 uur geleden
Wrakstukken van vermist vliegtuig Indonesië gevonden

MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.

5 uur geleden
Tientallen gewonden door geweld bij Duitse voetbalwedstrijd

BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.

7 uur geleden
Dodental door lawines in Oostenrijk op zaterdag opgelopen tot 8

WENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.

8 uur geleden
Trump wil 1 miljard dollar voor permanent lidmaatschap vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.

9 uur geleden
Syrisch leger rukt verder op in Koerdisch gebied

TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.

11 uur geleden