Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse vicepremier wil dat Italië blokkade ChatGPT opheft

Italiaanse vicepremier wil dat Italië blokkade ChatGPT opheft

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse concurrentiepositie zal eronder lijden als Italië niet snel stopt met het blokkeren van de populaire chatbot ChatGPT. Dit heeft de Italiaanse vicepremier en minister van Infrastructuur Matteo Salvini dinsdag betoogd.

Volgens hem is deze dienst, die kunstmatige intelligentie (AI) gebruikt om teksten te schrijven, erg belangrijk voor technologische innovatie. "Dit is een toepassing die veel jonge mensen, veel bedrijven, veel start-ups gebruikten en ik hoop dat ze het zo snel mogelijk weer kunnen gebruiken, want anders krijgt Italië een achterstand ten opzichte van alle andere Europese landen."

De Italiaanse privacywaakhond, de Garante per la Protezione dei Dati Personali (GPDP), besloot vrijdag om ChatGPT voorlopig te verbieden. Volgens de toezichthouder houdt het bedrijf achter het systeem, OpenAI, zich niet aan de regels voor het verzamelen van persoonsgegevens. Ook zou het platform geen systemen hebben om de leeftijd van minderjarigen te controleren.

Brief

Salvini stelde in een toespraak in Rome de onafhankelijkheid van de Italiaanse toezichthouder te respecteren. Maar hij gaf ook aan te hopen dat de Europese Commissie zou ingrijpen en de kwestie op Europees niveau zou oppakken.

Hoe de zaak afloopt is nog onduidelijk. De GPDP heeft intussen laten weten woensdagavond met een delegatie van OpenAI te spreken. De toezichthouder voegde eraan toe dat OpenAI maandag een brief heeft gestuurd om zijn bereidheid tot samenwerking aan te geven, de Europese privacyregels zou willen respecteren en tot een gedeelde oplossing zou willen komen.

Zorgen

ChatGPT wordt naar schatting wereldwijd maandelijks door 100 miljoen mensen gebruikt. Het programma baarde opzien doordat het op basis van enkele eenvoudige aanwijzingen complete teksten kan maken die niet zijn te onderscheiden van teksten van mensen. De opkomst van dit soort kunstmatige intelligentie baart critici ook zorgen. Zo waarschuwde een agentschap van de Europese Unie eerder voor misbruik van het programma bij oplichtingspogingen, verspreiding van onwaarheden en cybercriminaliteit.

Nederland gaat vooralsnog niet over tot een blokkade van ChatGPT. De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, heeft aangegeven de situatie wel op de voet te volgen.

Meer uit Buitenland

Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

6 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

10 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

10 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

10 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

11 uur geleden
Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

12 uur geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

13 uur geleden