Italiaanse toezichthouder blokkeert Chinese chatbot DeepSeek
ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse datatoezichthouder Garante heeft de Chinese chatbot DeepSeek geblokkeerd vanwege een gebrek aan informatie over het gebruik van persoonsgegevens. De waakhond wil weten welke persoonlijke gegevens de chatbot van het bedrijf verzamelt en in hoeverre deze worden opgeslagen in China, maar daarover heeft het bedrijf geen opheldering gegeven.
Enkele dagen terug werd al bekend dat Garante DeepSeek om opheldering vroeg. Vervolgens heeft de toezichthouder informatie uit China gekregen, maar die beschouwt de waakhond "als volstrekt onvoldoende". De autoriteit voegt eraan toe dat het besluit "onmiddellijk van kracht" is en dat er ook een onderzoek is gestart.
Eerder deze week baarde DeepSeek opzien met prestaties die vergelijkbaar zijn met ChatGPT tegen een fractie van de kosten. De Italiaanse toezichthouder staat bekend als een van de actiefste op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De waakhond verbood in 2023 kortstondig het gebruik van ChatGPT in Italië. Aanleiding daarvoor waren vermoedelijke schendingen van Europese privacyregels.
Privacyrisico's
Meer toezichthouders willen duidelijkheid van DeepSeek. De Franse privacywaakhond heeft donderdag bijvoorbeeld aangekondigd dat ze DeepSeek zal ondervragen om een beter beeld te krijgen van hoe het AI-systeem van deze Chinese start-up werkt en welke mogelijke privacyrisico's er zijn voor gebruikers. De Ierse Data Protection Commission, die de EU-privacyregels handhaaft voor veel van 's werelds grootste technologiebedrijven, zei woensdag al informatie te hebben opgevraagd bij DeepSeek.
Volgens persbureau Bloomberg zijn er inmiddels ook veel bedrijven en overheidsinstanties verspreid over de wereld die de toegang van hun werknemers tot de recent uitgebrachte tools van DeepSeek beperken. "Honderden" bedrijven, vooral die geassocieerd zijn met overheden, blokkeren de toegang tot DeepSeek om zorgen over mogelijke datalekken naar de Chinese overheid en wat zij zien als zwakke privacywaarborgen, verklaarde Nadir Izrael, technisch directeur van cyberbeveiligingsbedrijf Armis.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
8 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
12 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
14 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
14 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geleden