Italiaanse tennissers verslaan Brazilië in groep van Nederland
BOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers, opponenten van Nederland, hebben hun eerste groepsduel van de Davis Cup Finals gewonnen van Brazilië. Matteo Arnaldi zette het gastland op een onoverbrugbare 2-0-voorsprong door Thiago Monteiro met 7-5 6-7 (4) 7-6 (5) te verslaan.
Eerder op woensdag was de Italiaan Matteo Berrettini in Bologna al met 6-1 7-6 (5) te sterk voor João Fonseca. De Italiaanse US Open-winnaar Jannik Sinner, de nummer 1 van de wereld, komt deze week niet in actie tijdens de groepsfase van het grootste landentoernooi in het mondiale tennis.
Nederland verloor dinsdag in dezelfde groep zijn eerste duel met 2-1 van België. Oranje speelt donderdag tegen Brazilië, waarna het duel met Italië op zondag volgt. De beste twee landen van de groep gaan door naar de knock-outfase van de Davis Cup Finals, later dit jaar in het Spaanse Málaga.
Meer uit Sport
HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
11 minuten geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
30 minuten geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
1 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
7 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
21 uur geleden