Italiaanse tennisser Sinner (20) pakt vierde titel van dit jaar
ANTWERPEN (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft in Antwerpen zijn vierde ATP-titel van dit seizoen veroverd. De 20-jarige Sinner, nummer 13 van de wereld, versloeg de Argentijn Diego Schwartzman met 6-2 6-2. De als eerste geplaatste Italiaan verloor de hele week geen set op het Belgische hardcourt en blijft in de race voor deelname aan de ATP Finals van volgende maand in Turijn.
Sinner schreef eerder dit jaar al de toernooien van Melbourne, Washington en Sofia op zijn naam. Hij veroverde in Antwerpen zijn vijfde ATP-titel. Sinner is de jongste tennisser met vijf toernooizeges op het hoogste niveau sinds Novak Djokovic. De Serviër, de huidige nummer 1 van de wereld, was 19 jaar toen hij in 2007 in Estoril zijn vijfde ATP-titel pakte.
In Moskou ging de titel naar de Rus Aslan Karatsev. De 28-jarige Katsev versloeg de Kroaat Marin Cilic in de finale in twee sets: 6-2 6-4. De Rus, 22e op de wereldranglijst, won eerder dit jaar in Dubai zijn eerste toernooi op het hoogste niveau. Ook Karatsev maakt nog kans om zich te plaatsen voor de ATP Finals met de acht beste tennissers van dit jaar.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
8 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
10 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
10 uur geleden