Italiaanse tennisser Sinner (20) pakt vierde titel van dit jaar
ANTWERPEN (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft in Antwerpen zijn vierde ATP-titel van dit seizoen veroverd. De 20-jarige Sinner, nummer 13 van de wereld, versloeg de Argentijn Diego Schwartzman met 6-2 6-2. De als eerste geplaatste Italiaan verloor de hele week geen set op het Belgische hardcourt en blijft in de race voor deelname aan de ATP Finals van volgende maand in Turijn.
Sinner schreef eerder dit jaar al de toernooien van Melbourne, Washington en Sofia op zijn naam. Hij veroverde in Antwerpen zijn vijfde ATP-titel. Sinner is de jongste tennisser met vijf toernooizeges op het hoogste niveau sinds Novak Djokovic. De Serviër, de huidige nummer 1 van de wereld, was 19 jaar toen hij in 2007 in Estoril zijn vijfde ATP-titel pakte.
In Moskou ging de titel naar de Rus Aslan Karatsev. De 28-jarige Katsev versloeg de Kroaat Marin Cilic in de finale in twee sets: 6-2 6-4. De Rus, 22e op de wereldranglijst, won eerder dit jaar in Dubai zijn eerste toernooi op het hoogste niveau. Ook Karatsev maakt nog kans om zich te plaatsen voor de ATP Finals met de acht beste tennissers van dit jaar.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
12 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geleden