Italiaanse tennisser Caruso vervangt Djokovic op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Salvatore Caruso vervangt Novak Djokovic op de Australian Open. De nummer 150 van de wereld neemt als 'lucky loser' de plek in het speelschema over van de Servische aanvoerder van de wereldranglijst, die Australië vlak voor de start van het grandslamtoernooi moet verlaten. Caruso had in de laatste kwalificatieronde verloren van de Japanner Taro Daniel.
Djokovic kreeg zondag na een soap van bijna twee weken te horen dat hij Australië moet verlaten. De Serviër was naar het gerechtshof gestapt om de beslissing van minister Alex Hawke van Immigratie aan te vechten. Hawke had vrijdag het visum van Djokovic ingetrokken. De drie rechters zagen na een urenlange zitting op zondag geen reden om dat besluit van de minister ongeldig te verklaren.
Djokovic zou het in de eerste ronde van de Australian Open opnemen tegen zijn landgenoot Miomir Kecmanovic. Het was de bedoeling dat die partij het programma van maandag in de Rod Laver Arena zou afsluiten. De organisatie moest na de uitspraak van het hof echter wat aanpassingen doen in het schema.
Caruso nam de plek van Djokovic over en zijn partij tegen Kecmanovic werd verplaatst naar de 1573 Arena, waar de Nederlandse qualifier Arianne Hartono de eerste partij speelt. Het programma in de Rod Laver Arena wordt nu afgesloten met het Duitse onderonsje tussen Alexander Zverev en Daniel Altmaier. Daarvoor spelen onder anderen Naomi Osaka, Rafael Nadal en Ashleigh Barty in het hoofdstadion.
Meer uit Sport
BORMIO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.
22 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Guy den Ouden is in de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam uitgeschakeld. De 23-jarige tennisser verloor in twee sets van de Fransman Ugo Humbert: 4-6 3-6. Humbert speelt in de kwartfinales tegen de Australiër Christopher O'Connell.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is goed begonnen aan de snowboardcross op de Olympische Spelen. De 30-jarige Westlander zette donderdag in de eerste run van de kwalificatie de achtste tijd neer. De Blois klokte 1.08,68. De Fransman Aidan Chollet was met 1.06,37 het snelst.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat bij de Spelen voor haar tweede olympische medaille. De 32-jarige regerend wereldkampioene uit Ede won vier jaar geleden met brons de eerste olympische medaille ooit voor Nederland in deze sport. Ze heeft haar hele seizoen afgestemd om in Cortina d'Ampezzo te pieken.
1 uur geledenCORTINA (ANP) - Marijke Groenenwoud vervangt Bente Kerkhoff op de 5000 meter op de Spelen van Milaan. TeamNL meldt de aanpassing omdat Kerkhoff last van haar rug heeft. Merel Conijn is donderdag de andere Nederlandse schaatsster op de 5000 meter in het Milano Speed Skating Stadium.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha vindt dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zich moet schamen voor de diskwalificatie van skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj op de Winterspelen. "Het IOC heeft niet de sporter schade berokkend, maar zijn eigen reputatie. Toekomstige generaties zullen dit herinneren als een beschamend moment", schrijft Sybiha op X.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.
3 uur geleden