Italiaanse tennisser Caruso vervangt Djokovic op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Salvatore Caruso vervangt Novak Djokovic op de Australian Open. De nummer 150 van de wereld neemt als 'lucky loser' de plek in het speelschema over van de Servische aanvoerder van de wereldranglijst, die Australië vlak voor de start van het grandslamtoernooi moet verlaten. Caruso had in de laatste kwalificatieronde verloren van de Japanner Taro Daniel.
Djokovic kreeg zondag na een soap van bijna twee weken te horen dat hij Australië moet verlaten. De Serviër was naar het gerechtshof gestapt om de beslissing van minister Alex Hawke van Immigratie aan te vechten. Hawke had vrijdag het visum van Djokovic ingetrokken. De drie rechters zagen na een urenlange zitting op zondag geen reden om dat besluit van de minister ongeldig te verklaren.
Djokovic zou het in de eerste ronde van de Australian Open opnemen tegen zijn landgenoot Miomir Kecmanovic. Het was de bedoeling dat die partij het programma van maandag in de Rod Laver Arena zou afsluiten. De organisatie moest na de uitspraak van het hof echter wat aanpassingen doen in het schema.
Caruso nam de plek van Djokovic over en zijn partij tegen Kecmanovic werd verplaatst naar de 1573 Arena, waar de Nederlandse qualifier Arianne Hartono de eerste partij speelt. Het programma in de Rod Laver Arena wordt nu afgesloten met het Duitse onderonsje tussen Alexander Zverev en Daniel Altmaier. Daarvoor spelen onder anderen Naomi Osaka, Rafael Nadal en Ashleigh Barty in het hoofdstadion.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
1 minuut geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
14 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
15 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
16 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
18 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
19 uur geleden