Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse tennisfinale op Great Ocean Road Open

Italiaanse tennisfinale op Great Ocean Road Open

MELBOURNE (ANP) - Het gaat goed met het Italiaanse tennis. Nadat Matteo Berrettini en Fabio Fognini het land aan een plek in de finale hadden geholpen bij de ATP Cup, haalden twee landgenoten de eindstrijd op het Great Ocean Road Open. Jannik Sinner en Stefano Travaglia strijden daar zondag, een dag voor het begin van de Australian Open, om de titel.

Sinner, 19 jaar pas en een van de opkomende sterren in het tennis, was na een partij van ruim drie uur verantwoordelijk voor de uitschakeling van de Rus Karen Chatsjanov, de nummer 20 van de wereld: 7-6 (4) 4-6 7-6 (4). Travaglia verspilde in de andere halve finale minder energie. Hij versloeg de Braziliaan Thiago Monteiro in twee sets: 6-3 6-4. Sinner kan zijn tweede ATP-titel pakken in Melbourne na zijn toernooiwinst vorig jaar in Sofia. Voor de 29-jarige Travaglia wordt het zijn eerste finale op het hoogste niveau.

In het andere voorbereidingstoernooi, de Murray River Open eveneens in Melbourne, bereikte Felix Auger-Aliassime voor de zevende keer in zijn nog korte loopbaan de finale op ATP-niveau. De 20-jarige Canadees versloeg de Fransman Corentin Moutet (6-1 6-2) en neemt het in de finale op tegen de Brit Dan Evans.

"Ik voel dat ik steeds constanter word, hopelijk houd ik dat de komende weken vast", zei Auger-Aliassime, die nog wacht op zijn eerste toernooizege. Vorig jaar verloor hij onder meer de finale in Rotterdam.

Evans verloor in Melbourne nog geen set. Tegen de Fransman Jérémy Chardy waren de setstanden 6-2 6-2.

Meer uit Sport

Zelensky: toelaten Russische vlag Paralympics smerig en onjuist

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.

1 uur geleden
Nederlandse cricketers kunnen niet stunten tegen India op WK

AHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.

1 uur geleden
Nederland zakt in medailleklassement terug naar zesde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.

1 uur geleden
Nuis tegen Ning op 1500 meter, Wennemars tegen Di Stefano

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.

2 uur geleden
Schaatser Snel kan eindelijk aftellen naar zijn olympisch debuut

MILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.

2 uur geleden
Verstappen houdt vast aan kritiek op nieuwe regels Formule 1

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.

4 uur geleden
Skiester Shiffrin verovert gouden medaille op de slalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.

5 uur geleden