Italiaanse tennisfinale op Great Ocean Road Open
MELBOURNE (ANP) - Het gaat goed met het Italiaanse tennis. Nadat Matteo Berrettini en Fabio Fognini het land aan een plek in de finale hadden geholpen bij de ATP Cup, haalden twee landgenoten de eindstrijd op het Great Ocean Road Open. Jannik Sinner en Stefano Travaglia strijden daar zondag, een dag voor het begin van de Australian Open, om de titel.
Sinner, 19 jaar pas en een van de opkomende sterren in het tennis, was na een partij van ruim drie uur verantwoordelijk voor de uitschakeling van de Rus Karen Chatsjanov, de nummer 20 van de wereld: 7-6 (4) 4-6 7-6 (4). Travaglia verspilde in de andere halve finale minder energie. Hij versloeg de Braziliaan Thiago Monteiro in twee sets: 6-3 6-4. Sinner kan zijn tweede ATP-titel pakken in Melbourne na zijn toernooiwinst vorig jaar in Sofia. Voor de 29-jarige Travaglia wordt het zijn eerste finale op het hoogste niveau.
In het andere voorbereidingstoernooi, de Murray River Open eveneens in Melbourne, bereikte Felix Auger-Aliassime voor de zevende keer in zijn nog korte loopbaan de finale op ATP-niveau. De 20-jarige Canadees versloeg de Fransman Corentin Moutet (6-1 6-2) en neemt het in de finale op tegen de Brit Dan Evans.
"Ik voel dat ik steeds constanter word, hopelijk houd ik dat de komende weken vast", zei Auger-Aliassime, die nog wacht op zijn eerste toernooizege. Vorig jaar verloor hij onder meer de finale in Rotterdam.
Evans verloor in Melbourne nog geen set. Tegen de Fransman Jérémy Chardy waren de setstanden 6-2 6-2.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
18 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
19 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
21 uur geleden