Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse tennisfinale op Great Ocean Road Open

Italiaanse tennisfinale op Great Ocean Road Open

MELBOURNE (ANP) - Het gaat goed met het Italiaanse tennis. Nadat Matteo Berrettini en Fabio Fognini het land aan een plek in de finale hadden geholpen bij de ATP Cup, haalden twee landgenoten de eindstrijd op het Great Ocean Road Open. Jannik Sinner en Stefano Travaglia strijden daar zondag, een dag voor het begin van de Australian Open, om de titel.

Sinner, 19 jaar pas en een van de opkomende sterren in het tennis, was na een partij van ruim drie uur verantwoordelijk voor de uitschakeling van de Rus Karen Chatsjanov, de nummer 20 van de wereld: 7-6 (4) 4-6 7-6 (4). Travaglia verspilde in de andere halve finale minder energie. Hij versloeg de Braziliaan Thiago Monteiro in twee sets: 6-3 6-4. Sinner kan zijn tweede ATP-titel pakken in Melbourne na zijn toernooiwinst vorig jaar in Sofia. Voor de 29-jarige Travaglia wordt het zijn eerste finale op het hoogste niveau.

In het andere voorbereidingstoernooi, de Murray River Open eveneens in Melbourne, bereikte Felix Auger-Aliassime voor de zevende keer in zijn nog korte loopbaan de finale op ATP-niveau. De 20-jarige Canadees versloeg de Fransman Corentin Moutet (6-1 6-2) en neemt het in de finale op tegen de Brit Dan Evans.

"Ik voel dat ik steeds constanter word, hopelijk houd ik dat de komende weken vast", zei Auger-Aliassime, die nog wacht op zijn eerste toernooizege. Vorig jaar verloor hij onder meer de finale in Rotterdam.

Evans verloor in Melbourne nog geen set. Tegen de Fransman Jérémy Chardy waren de setstanden 6-2 6-2.

Meer uit Sport

Van Gerwen via Duitser Merk naar achtste finales WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.

3 uur geleden
Routinier Bergsma kan zich voorzichtig opmaken voor vierde Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.

4 uur geleden
Van de Bunt vindt het prima om de verrassing van het OKT te zijn

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.

4 uur geleden
Van Belle wint goud op puntenkoers op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geëindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.

4 uur geleden
Leerdam opgetogen na tweede plaats op 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.

5 uur geleden
Van de Bunt pakt op OKT tweede olympisch ticket op 10 kilometer

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.

7 uur geleden
Noor Carlsen wint voor zesde keer wereldtitel snelschaken

DOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.

7 uur geleden