Italiaanse spits veilt geruilde shirts voor medische hulp
ROME (ANP) - De Italiaanse spits Alessandro Matri beschikt thuis over een grote verzameling voetbalshirts van topspelers met wie hij in z'n carrière van shirt heeft geruild. Matri biedt die tenues nu te koop aan via een online-veiling. De opbrengst gaat naar het ziekenhuis van Lodi, in het noorden van Italië dat zo zwaar is getroffen door het coronavirus.
Matri heeft in zijn collectie shirts van onder anderen Ronaldinho, Kaká (beiden AC Milan), Alessandro Del Piero, Gianluigi Buffon, Andrea Pirlo (allen Juventus) en Francesco Totti (AS Roma). Het hoogste bod is vooralsnog uitgebracht op een shirt van Del Piero: 3000 euro. Op het tricot van Ronaldinho is ruim 2000 euro geboden. De veiling loopt tot vrijdag.
De 35-jarige Matri speelde voor onder meer AC Milan, Juventus, Cagliari en Fiorentina. Met Juventus pakte hij drie landstitels. De spits kwam zeven keer uit voor het Italiaanse elftal.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
36 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
17 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
19 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
1 dag geleden