Italiaanse spits El Shaarawy toch negatief na tweede coronatest
BERGAMO (ANP) - De Italiaanse aanvaller Stephan El Shaarawy is woensdag toch beschikbaar voor de thuiswedstrijd tegen Oranje in de Nations League. Een tweede coronatest heeft bij hem negatief uitgepakt.
Eerder op de dag maakte de Italiaanse teamarts Andrea Ferretti bekend dat de spits van de Chinese club Shanghai Shenhua positief had getest, maar dat de aangetroffen concentratie van het longvirus heel klein was. Daarom werd hij opnieuw getest evenals alle andere spelers en stafleden van de nationale ploeg. Iedereen bleek negatief.
De spelers van bondscoach Roberto Mancini trainden dinsdagavond voor alle zekerheid nog wel op afstand van elkaar in het stadion van Atalanta Bergamo. De afsluitende persconferentie werd niet vertaald omdat de aangestelde tolk op het laatste moment afhaakte na een positieve coronatest.
Verplaatst
De wedstrijd tussen Italië en Nederland werd eerder deze maand verplaatst van Milaan naar Bergamo. De Italiaanse voetbalbond wilde een gebaar maken naar de provincie die zo zwaar getroffen werd door Covid-19. Mortuaria konden het aantal doden in maart niet meer verwerken, toen de pandemie in alle hevigheid uitbrak.
Legertrucks moesten honderden lijken afvoeren toen crematoria de toestroom niet meer aankonden. Officieel zijn er in de provincie Bergamo bijna 3000 mensen aan corona overleden. Maar volgens burgemeester Giorgio Gori van de stad Bergamo zijn er in werkelijkheid in de hele provincie meer dan 6000 mensen, een zesde van het totale Italiaanse aantal, aan het virus bezweken. Hij baseert zich op een analyse van het Italiaanse bureau voor de statistiek.
Gori en 242 andere burgemeesters van steden en dorpen in de provincie Bergamo zitten woensdagavond op de tribune als Italië het Nederlands elftal ontvangt, net als 1000 personeelsleden van verschillende ziekenhuizen. Ze zijn uitgenodigd door de Italiaanse voetbalbond die verder geen kaarten voor het duel heeft verkocht.
Meer uit Voetbal
DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
58 minuten geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
14 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
16 uur geleden