Italiaanse spits El Shaarawy toch negatief na tweede coronatest
BERGAMO (ANP) - De Italiaanse aanvaller Stephan El Shaarawy is woensdag toch beschikbaar voor de thuiswedstrijd tegen Oranje in de Nations League. Een tweede coronatest heeft bij hem negatief uitgepakt.
Eerder op de dag maakte de Italiaanse teamarts Andrea Ferretti bekend dat de spits van de Chinese club Shanghai Shenhua positief had getest, maar dat de aangetroffen concentratie van het longvirus heel klein was. Daarom werd hij opnieuw getest evenals alle andere spelers en stafleden van de nationale ploeg. Iedereen bleek negatief.
De spelers van bondscoach Roberto Mancini trainden dinsdagavond voor alle zekerheid nog wel op afstand van elkaar in het stadion van Atalanta Bergamo. De afsluitende persconferentie werd niet vertaald omdat de aangestelde tolk op het laatste moment afhaakte na een positieve coronatest.
Verplaatst
De wedstrijd tussen Italië en Nederland werd eerder deze maand verplaatst van Milaan naar Bergamo. De Italiaanse voetbalbond wilde een gebaar maken naar de provincie die zo zwaar getroffen werd door Covid-19. Mortuaria konden het aantal doden in maart niet meer verwerken, toen de pandemie in alle hevigheid uitbrak.
Legertrucks moesten honderden lijken afvoeren toen crematoria de toestroom niet meer aankonden. Officieel zijn er in de provincie Bergamo bijna 3000 mensen aan corona overleden. Maar volgens burgemeester Giorgio Gori van de stad Bergamo zijn er in werkelijkheid in de hele provincie meer dan 6000 mensen, een zesde van het totale Italiaanse aantal, aan het virus bezweken. Hij baseert zich op een analyse van het Italiaanse bureau voor de statistiek.
Gori en 242 andere burgemeesters van steden en dorpen in de provincie Bergamo zitten woensdagavond op de tribune als Italië het Nederlands elftal ontvangt, net als 1000 personeelsleden van verschillende ziekenhuizen. Ze zijn uitgenodigd door de Italiaanse voetbalbond die verder geen kaarten voor het duel heeft verkocht.
Meer uit Voetbal
NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - International Saud Abdulhamid van Saudi-Arabië sluit pas later aan bij het trainingskamp in de Verenigde Staten, waar het land zich voorbereidt op het komende wereldkampioenschap. Het paspoort van de verdediger is in Amsterdam gestolen uit zijn auto, meldt de voetbalbond van Saudi-Arabië.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Curaçao is maandag met bondscoach Dick Advocaat in Noordwijk begonnen aan de voorbereiding op het WK voetbal. De technische staf en de spelersgroep verzamelden zich aan het begin van de middag in Hotel Huis ter Duin. "Het is als een droom om hier met al die jongens van Curaçao te zijn", zei PSV-verdediger Armando Obispo bij zijn aankomst in Noordwijk.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha doet volgende maand met het Nederlands elftal definitief niet mee aan het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De aanvaller van RC Strasbourg is niet op tijd hersteld van een blessure die hij begin deze maand opliep. Bondscoach Ronald Koeman zei eerder al weinig hoop te hebben dat Emegha fit zou zijn voor het WK.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje doet zonder Dean Huijsen mee aan het komende wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De naam van de 21-jarige verdediger van Real Madrid ontbreekt op de maandag vrijgegeven lijst van 26 namen van bondscoach Luis de la Fuente, die geen enkele speler van Real opriep.
6 uur geleden