Italiaanse spits El Shaarawy toch negatief na tweede coronatest
BERGAMO (ANP) - De Italiaanse aanvaller Stephan El Shaarawy is woensdag toch beschikbaar voor de thuiswedstrijd tegen Oranje in de Nations League. Een tweede coronatest heeft bij hem negatief uitgepakt.
Eerder op de dag maakte de Italiaanse teamarts Andrea Ferretti bekend dat de spits van de Chinese club Shanghai Shenhua positief had getest, maar dat de aangetroffen concentratie van het longvirus heel klein was. Daarom werd hij opnieuw getest evenals alle andere spelers en stafleden van de nationale ploeg. Iedereen bleek negatief.
De spelers van bondscoach Roberto Mancini trainden dinsdagavond voor alle zekerheid nog wel op afstand van elkaar in het stadion van Atalanta Bergamo. De afsluitende persconferentie werd niet vertaald omdat de aangestelde tolk op het laatste moment afhaakte na een positieve coronatest.
Verplaatst
De wedstrijd tussen Italië en Nederland werd eerder deze maand verplaatst van Milaan naar Bergamo. De Italiaanse voetbalbond wilde een gebaar maken naar de provincie die zo zwaar getroffen werd door Covid-19. Mortuaria konden het aantal doden in maart niet meer verwerken, toen de pandemie in alle hevigheid uitbrak.
Legertrucks moesten honderden lijken afvoeren toen crematoria de toestroom niet meer aankonden. Officieel zijn er in de provincie Bergamo bijna 3000 mensen aan corona overleden. Maar volgens burgemeester Giorgio Gori van de stad Bergamo zijn er in werkelijkheid in de hele provincie meer dan 6000 mensen, een zesde van het totale Italiaanse aantal, aan het virus bezweken. Hij baseert zich op een analyse van het Italiaanse bureau voor de statistiek.
Gori en 242 andere burgemeesters van steden en dorpen in de provincie Bergamo zitten woensdagavond op de tribune als Italië het Nederlands elftal ontvangt, net als 1000 personeelsleden van verschillende ziekenhuizen. Ze zijn uitgenodigd door de Italiaanse voetbalbond die verder geen kaarten voor het duel heeft verkocht.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
8 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
8 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
10 uur geledenBREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).
13 uur geleden