Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse skipistes blijven dit jaar leeg

Italiaanse skipistes blijven dit jaar leeg

ROME (ANP/DPA) - Italiaanse wintersportliefhebbers gaan dit jaar de skipistes in hun land niet op. De Italiaanse premier Giuseppe Conte waarschuwde dat de pistes voorlopig dicht blijven vanwege corona en dat een wintersport vakantie er dit jaar niet inzit.

"Het is niet mogelijk om vakanties in de sneeuw toe te laten want dan krijgen we een derde golf", zei Conte. De eerste minister wil een Europese aanpak van de wintervakanties en heeft daar al bij onder anderen de Franse president Emmanuel Macron en de Duitse bondskanselier Angela Merkel op aangedrongen.

Italiaanse skiregio's hebben juist gepleit voor heropening van de pistes onder strenge regels om het toeristenseizoen nog enigszins te redden. Er wordt daarbij met een scheef oog gekeken naar buitenlandse wintersportcentra die wellicht wel gasten mogen ontvangen. Zo zal Frankrijk waarschijnlijk binnen tien dagen besluiten over de heropening van de skioorden met het oog op de kerstvakantie.

Heel Europa

"Als de pistes gesloten moeten blijven, moet dat voor heel Europa gelden", zei de regionale president van de regio Veneto, Luca Zaia. "Je kan skiën niet verbieden in Zuid-Trol en het wel toestaan in Karinthië", verklaarde hij wijzend op een skibuurregio in Oostenrijk.

Maandag passeerde het aantal doden door corona in Italië de grens van 50.000.

Oostenrijk kondigde bij voorbaat aan een vergoeding van de EU te zullen verlangen als er een verbod komt om de skigebieden open te stellen voor toeristen. Minister van Financiën Gernot Blümel had het over een vergoeding van miljarden. Oostenrijk zou per week een omzet van 800 miljoen euro mislopen als de pistes ook daar dicht moeten blijven tot na de feestdagen. "Als de EU dat werkelijk wil, dan moet de EU daar ook voor betalen", meent de Oostenrijkse bewindsman.

Meer uit Buitenland

Media: Israël wil hele Gazastrook bezetten

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël wil de hele Palestijnse Gazastrook innemen. Premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat er een besluit is genomen om het gebied volledig te bezetten. Ook komen er speciale militaire operaties in gebieden waar gijzelaars worden vastgehouden, melden Israëlische media zoals The Jerusalem Post.

3 uur geleden
Mogelijk foute opslag vuurwerk Tomorrowland, geen link met brand

ANTWERPEN (ANP) - Justitie in België onderzoekt mogelijke fouten bij de opslag van vuurwerk op het dancefestival Tomorrowland. Er is sprake van drie tekortkomingen, meldt de Vlaamse VRT. De zender benadrukt dat er geen verband lijkt te zijn met de grote brand die het hoofdpodium kort voor de opening in de as legde. Bij de brand ontplofte ook vuurwerk.

5 uur geleden
Wall Street herstelt licht na forse koersval, Tesla opent hoger

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De elektrische autofabrikant heeft topman Elon Musk een aandelenpakket ter waarde van 29 miljard dollar toegekend. Daarmee hoopt het bedrijf de rijkste man ter wereld langer bij Tesla aan de slag te houden. Het aandeel won 1,3 procent.

7 uur geleden
Denemarken eert Hans Christian Andersen op 150e sterfdag

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - Denemarken heeft maandag stilgestaan bij de 150e sterfdag van Hans Christian Andersen. Op veel plekken in het land werden gelijktijdig de kerklokken geluid op de wijze van door hem geschreven liederen, als eerbetoon aan de wereldberoemde sprookjesschrijver.

8 uur geleden
Kremlin vraagt om terughoudendheid in nucleaire dreigingen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft opgeroepen om terughoudend te zijn met nucleaire dreigementen. Woordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de nucleaire onderzeeërs die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag richting Rusland heeft gestuurd.

11 uur geleden
Libanese leider belooft gerechtigheid 5 jaar na explosie Beiroet

BEIROET (ANP/AFP) - Vijf jaar na de verwoestende explosie in de haven van Beiroet heeft de Libanese president Joseph Aoun "gerechtigheid" beloofd. Tot nu toe is niemand vervolgd voor de ontploffing, waarbij meer dan 220 mensen omkwamen.

13 uur geleden
Australië pakt Chinese vrouw op voor buitenlandse inmenging

CANBERRA (ANP) - Een Chinese vrouw is in Australië opgepakt op verdenking van "roekeloze buitenlandse inmenging". Ze verzamelde voor Beijing informatie over een groep boeddhisten, meldt de politie maandag.

14 uur geleden