Italiaanse renner Ganna zet werelduurrecord op 56,792 kilometer
GRENCHEN (ANP) - De Italiaanse wielrenner Filippo Ganna heeft het werelduurrecord op zijn naam gebracht. De renner van Ineos Grenadiers kwam op de wielerbaan in het Zwitserse Grenchen in een uur tijd tot 56,792 kilometer.
Ganna verbeterde het record van de Brit Daniel Bigham, die eerder dit jaar op dezelfde baan tot 55,548 kilometer was gekomen. "Ik heb hier zo hard voor gewerkt", zei Ganna kort na de finish, waar hij werd omhelsd door de Italiaanse stafleden. Hij is de eerste Italiaanse recordhouder sinds Francesco Moser in 1984 in Mexico-Stad.
Op de wielerbaan in Grenchen begon Ganna relatief rustig, maar hij voerde zijn tempo geleidelijk op. Na 20 minuten lag hij voor op het schema van Bigham en hij kwam uiteindelijk tot 1,244 kilometer meer.
Revolutionaire fiets
Ganna is tweevoudig wereldkampioen tijdrijden. Hij raakte zijn titel vorige maand bij de WK in Australië kwijt aan de Noor Tobias Foss. Ganna stelde teleur met een zevende plek.
De 26-jarige Ganna viel het record op een revolutionaire fiets aan. Fabrikant Pinarello heeft de tweewieler uit de 3D-printer laten komen en dat is een primeur. Volgens Pinarello heeft de 3D-printer het mogelijk gemaakt om "vormen en elementen aan te brengen die met de gewone carbon-technieken niet denkbaar waren". Ineos noemde de Bolide F HR 3D de snelste fiets ooit ontwikkeld.
Meer uit Sport
STIRLING (ANP) - Matthew Brennan heeft de vijfde en laatste etappe van de Tour Down Under gewonnen. Het Britse talent van Visma-Lease a Bike was na ruim 169 kilometer de snelste in een massasprint in het Australische Stirling.
29 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van de Australian Open weten te bereiken. De als eerste geplaatste speelster uit Belarus versloeg in de vierde ronde van het toernooi de Canadese Victoria Mboko met 6-1 7-6 (1).
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
10 uur geledenHERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.
13 uur geledenINZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
14 uur geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
16 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
16 uur geleden