Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse renner Ganna zet werelduurrecord op 56,792 kilometer

Italiaanse renner Ganna zet werelduurrecord op 56,792 kilometer

GRENCHEN (ANP) - De Italiaanse wielrenner Filippo Ganna heeft het werelduurrecord op zijn naam gebracht. De renner van Ineos Grenadiers kwam op de wielerbaan in het Zwitserse Grenchen in een uur tijd tot 56,792 kilometer.

Ganna verbeterde het record van de Brit Daniel Bigham, die eerder dit jaar op dezelfde baan tot 55,548 kilometer was gekomen. "Ik heb hier zo hard voor gewerkt", zei Ganna kort na de finish, waar hij werd omhelsd door de Italiaanse stafleden. Hij is de eerste Italiaanse recordhouder sinds Francesco Moser in 1984 in Mexico-Stad.

Op de wielerbaan in Grenchen begon Ganna relatief rustig, maar hij voerde zijn tempo geleidelijk op. Na 20 minuten lag hij voor op het schema van Bigham en hij kwam uiteindelijk tot 1,244 kilometer meer.

Revolutionaire fiets

Ganna is tweevoudig wereldkampioen tijdrijden. Hij raakte zijn titel vorige maand bij de WK in Australiƫ kwijt aan de Noor Tobias Foss. Ganna stelde teleur met een zevende plek.

De 26-jarige Ganna viel het record op een revolutionaire fiets aan. Fabrikant Pinarello heeft de tweewieler uit de 3D-printer laten komen en dat is een primeur. Volgens Pinarello heeft de 3D-printer het mogelijk gemaakt om "vormen en elementen aan te brengen die met de gewone carbon-technieken niet denkbaar waren". Ineos noemde de Bolide F HR 3D de snelste fiets ooit ontwikkeld.

Meer uit Sport

De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

5 uur geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geƫindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

5 uur geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

6 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

6 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

7 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

8 uur geleden
Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

10 uur geleden