
Italiaanse renner Aru verkast naar Qhubeka-Assos
JOHANNESBURG (ANP) - De Zuid-Afrikaanse wielerploeg Qhubeka-Assos, de opvolger van NTT, heeft Fabio Aru gecontracteerd. De 30-jarige Italiaan, die zijn contract bij UAE-Team Emirates zag aflopen, heeft een contract voor één seizoen ondertekend.
Aru won in 2015 de Ronde van Spanje en eindigde ook twee keer op het podium bij de Ronde van Italië. Daar werd hij derde in 2014 en tweede in 2015.
Van 2013 tot en met 2017 kwam Aru uit voor Astana. Sinds zijn overstap naar Emirates in 2018 wist hij niet meer te imponeren. Zijn Italiaanse titel in 2017 en de etappezege in de Tour in hetzelfde jaar naar La Planche des Belles Filles waren zijn laatste noemenswaardige prestaties.
NTT verkeerde in financiële problemen en het was lange tijd onduidelijk of de ploeg volgend seizoen nog zou bestaan. Half november gaf de ploegleiding aan dat de komende periode in het teken van "het vechten voor het voortbestaan van de ploeg" zou staan. Onlangs werd het voortbestaan verzekerd door het aantrekken van een nieuwe geldschieter.
Meer uit Sport
STAVANGER (ANP) - Irene Schouten heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Stavanger de 5000 meter in de B-groep gewonnen. Met een tijd van 6.50,64 dook ze onder haar eigen baanrecord dat ruim twee seconden langzamer is.
52 minuten geledenVALENCIA (ANP) - Khalid Choukoud kon amper zijn gevoel beschrijven na de marathon van Valencia, waarin hij een persoonlijke toptijd van 2.07.37 liep en zich kwalificeerde voor de Olympische Spelen van Parijs. "Het is gewoon heerlijk, ik mag voor de tweede keer naar de Spelen. Echt, ik had de dag van mijn leven", vertelde hij na de wedstrijd aan het ANP.
1 uur geledenVALENCIA (ANP) - Khalid Choukoud heeft in de marathon van Valencia ruim onder de limiet gelopen voor de Olympische Spelen van Parijs. De 37-jarige Haagse atleet eindigde op het snelle parcours in de Spaanse stad in een tijd van 2.07.37 en bleef daarmee onder de olympische eis van 2.08.10.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De Nederlandse judoploeg heeft de op de laatste dag van de Grand Slam van Tokio twee bronzen medailles bemachtigd. Michael Korrel won de medaille in de klasse tot 100 kilogram, Joanne van Lieshout pakt de plak in de klasse tot 63 kilogram.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De basketballers van Los Angeles Clippers hebben een spectaculaire zege geboekt op Golden State Warriors in de NBA. De thuisploeg maakte een achterstand van 22 punten goed om vervolgens met een rake 3-punter van Paul George met 1 punten verschil te winnen: 113-112.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De commotie rond het onderzoek naar zwemcoach Mark Faber heeft geen invloed op de prestaties van Marrit Steenbergen. De 23-jarige Friezin zette bij de Rotterdam Qualification Meet prima tijden neer. Zaterdag won ze de 100 meter vrije slag in 52,96 en zegevierde op de 200 meter wisselslag in 2.11,45.
6 uur geledenFREDERIKSHAVN (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het wereldkampioenschap in Denemarken, Zweden en Noorwegen ruim gewonnen. Oranje versloeg in het Deense Frederikshavn Congo met 40-20 en is daarmee al zeker van een plaats in de hoofdronde van het WK. Bij rust leidde de ploeg van bondscoach Per Johansson met 20-9.
18 uur geleden