Italiaanse regering wil toch nieuwe olympische bobsleebaan
ROME (ANP) - De regering van Italië wil het rodelen, bobsleeën en skeleton bij de Winterspelen van 2026 toch graag in Cortina d'Ampezzo houden. Vicepremier Matteo Salvini kondigde aan dat er mogelijk toch een nieuwe baan wordt aangelegd in de Italiaanse wintersportplaats.
Het organisatiecomité had in een eerder stadium aangegeven dat de aanleg van een nieuwe baan voor de sleesporten in Cortina veel te duur zou uitvallen en was al actief op zoek naar een locatie buiten Italië. Het zou voor het eerst in de 102-jarige geschiedenis van de Winterspelen zijn dat olympische wedstrijden buiten het gastland worden gehouden.
Maar zover wil Salvini het niet laten komen. "Het ministerie van Transport zal een voorstel ontwikkelen dat de Italianen geen 100 miljoen euro extra zal kosten", zei hij tijdens een overleg in Rome. "Het doel is om zo snel mogelijk een project voor te leggen aan besluitvormers."
Er ligt ook nog een optie open om een nieuwe baan aan te leggen in Cesena. Die baan werd gebruikt bij de Winterspelen van 2006 in Turijn, maar werd in 2011 gesloten. Het organisatiecomité heeft met de olympische comités van Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en zelfs Amerika al contact gelegd voor het aanbieden van een alternatief buiten Italië. Een besluit over de locatie van de sleesporten wordt eind januari genomen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
3 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
12 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
14 uur geleden