Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse regering wil toch nieuwe olympische bobsleebaan

Italiaanse regering wil toch nieuwe olympische bobsleebaan

ROME (ANP) - De regering van Italië wil het rodelen, bobsleeën en skeleton bij de Winterspelen van 2026 toch graag in Cortina d'Ampezzo houden. Vicepremier Matteo Salvini kondigde aan dat er mogelijk toch een nieuwe baan wordt aangelegd in de Italiaanse wintersportplaats.

Het organisatiecomité had in een eerder stadium aangegeven dat de aanleg van een nieuwe baan voor de sleesporten in Cortina veel te duur zou uitvallen en was al actief op zoek naar een locatie buiten Italië. Het zou voor het eerst in de 102-jarige geschiedenis van de Winterspelen zijn dat olympische wedstrijden buiten het gastland worden gehouden.

Maar zover wil Salvini het niet laten komen. "Het ministerie van Transport zal een voorstel ontwikkelen dat de Italianen geen 100 miljoen euro extra zal kosten", zei hij tijdens een overleg in Rome. "Het doel is om zo snel mogelijk een project voor te leggen aan besluitvormers."

Er ligt ook nog een optie open om een nieuwe baan aan te leggen in Cesena. Die baan werd gebruikt bij de Winterspelen van 2006 in Turijn, maar werd in 2011 gesloten. Het organisatiecomité heeft met de olympische comités van Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en zelfs Amerika al contact gelegd voor het aanbieden van een alternatief buiten Italië. Een besluit over de locatie van de sleesporten wordt eind januari genomen.

Meer uit Sport

Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

51 minuten geleden
Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

12 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

13 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

13 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

13 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

14 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

1 dag geleden