Italiaanse regering wil alle voetbalduels Serie A zonder publiek
ROME (ANP) - De Italiaanse regering wil dat alle voetbalduels uit de Italiaanse Serie A voor lege tribunes worden gespeeld. "Het ziet ernaar uit dat we die maatregel moeten nemen", zei sportminister Vincenzo Spadafora. Het spelen van wedstrijden achter gesloten deuren moet voorkomen dat het nieuwe coronavirus zich verder verspreidt in Italië.
Eind vorige maand verbood de Italiaanse regering al sportwedstrijden in de noordelijke regio's, waar de meeste besmettingen zijn geconstateerd. Al tien duels uit de Serie A, de hoogste Italiaanse voetbalklasse, werden uitgesteld. Omdat het aantal mensen met Covid-19 nog steeds groeit moeten nieuwe maatregelen worden genomen.
Inmiddels heeft het gemeentebestuur van Napels besloten dat het duel uit het Italiaanse bekertoernooi tussen Napoli en Internazionale van donderdag wordt uitgesteld. Eerder was het bekerduel tussen Juventus en AC Milan, dat woensdag zou worden gespeeld, ook al afgelast.
Italië is in Europa het zwaarst getroffen land met inmiddels 79 doden en zo'n 2500 besmettingen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
7 uur geleden