Italiaanse regering wil alle voetbalduels Serie A zonder publiek
ROME (ANP) - De Italiaanse regering wil dat alle voetbalduels uit de Italiaanse Serie A voor lege tribunes worden gespeeld. "Het ziet ernaar uit dat we die maatregel moeten nemen", zei sportminister Vincenzo Spadafora. Het spelen van wedstrijden achter gesloten deuren moet voorkomen dat het nieuwe coronavirus zich verder verspreidt in Italië.
Eind vorige maand verbood de Italiaanse regering al sportwedstrijden in de noordelijke regio's, waar de meeste besmettingen zijn geconstateerd. Al tien duels uit de Serie A, de hoogste Italiaanse voetbalklasse, werden uitgesteld. Omdat het aantal mensen met Covid-19 nog steeds groeit moeten nieuwe maatregelen worden genomen.
Inmiddels heeft het gemeentebestuur van Napels besloten dat het duel uit het Italiaanse bekertoernooi tussen Napoli en Internazionale van donderdag wordt uitgesteld. Eerder was het bekerduel tussen Juventus en AC Milan, dat woensdag zou worden gespeeld, ook al afgelast.
Italië is in Europa het zwaarst getroffen land met inmiddels 79 doden en zo'n 2500 besmettingen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
15 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
19 uur geleden