Italiaanse regering verduidelijkt regels rond doorgaan sportduels
ROME (ANP) - De Italiaanse regering heeft de nieuwe regels voor sportclubs in geval van coronabesmettingen geformuleerd . Daarmee moet het duidelijker worden wanneer duels al dan niet mogen doorgaan. De afgelopen weken waren er wedstrijden in de Serie A waar slechts een van de twee teams verscheen, als gevolg van verschillen in regels die de voetbalbond en de gezondheidsautoriteiten hanteerden.
De sportbonden en de betrokken instanties zijn het erover eens geworden dat wedstrijden moeten doorgaan tenzij ten minste 35 procent van de spelers in een team positief getest heeft op het virus. Positief geteste spelers moeten in quarantaine, hun zogenoemde 'close contacts' niet. Wel dienen die vijf dagen op rij te worden getest en naast het veld een FFP2-mondmasker te dragen. Om weer mee te mogen voetballen moeten ze vier uur voor aanvang van de wedstrijd negatief testen.
Italië heeft te maken met een besmettingsgolf die leidde tot een recordaantal van 228.000 gevallen op 18 januari. Voor de komende twee speelrondes in de Serie A mogen de clubs niet meer dan 5000 toeschouwers toelaten. Met de nieuwe regels moet de verwarring die eerder deze maand ontstond worden voorkomen. Vier duels gingen niet door omdat telkens slechts één team aan de aftrap stond. De organisatie achter de Serie A hield vast aan het oorspronkelijke protocol dat voorschreef dat teams met ten minste dertien spelers waaronder een doelman, moesten voetballen. Maar de selecties van Bologna, Torino, Salernitana en Udinese kregen van hun plaatselijke gezondheidsautoriteiten een reisverbod opgelegd wegens uitbraken van Covid-19 en bleven thuis.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
12 minuten geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
20 minuten geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie slaagt er niet in Feyenoord succesvol te maken. De trainer verloor met zijn ploeg ook de stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4), waardoor hij nog meer onder druk komt te staan.
4 uur geleden