Italiaanse regering verduidelijkt regels rond doorgaan sportduels
ROME (ANP) - De Italiaanse regering heeft de nieuwe regels voor sportclubs in geval van coronabesmettingen geformuleerd . Daarmee moet het duidelijker worden wanneer duels al dan niet mogen doorgaan. De afgelopen weken waren er wedstrijden in de Serie A waar slechts een van de twee teams verscheen, als gevolg van verschillen in regels die de voetbalbond en de gezondheidsautoriteiten hanteerden.
De sportbonden en de betrokken instanties zijn het erover eens geworden dat wedstrijden moeten doorgaan tenzij ten minste 35 procent van de spelers in een team positief getest heeft op het virus. Positief geteste spelers moeten in quarantaine, hun zogenoemde 'close contacts' niet. Wel dienen die vijf dagen op rij te worden getest en naast het veld een FFP2-mondmasker te dragen. Om weer mee te mogen voetballen moeten ze vier uur voor aanvang van de wedstrijd negatief testen.
Italië heeft te maken met een besmettingsgolf die leidde tot een recordaantal van 228.000 gevallen op 18 januari. Voor de komende twee speelrondes in de Serie A mogen de clubs niet meer dan 5000 toeschouwers toelaten. Met de nieuwe regels moet de verwarring die eerder deze maand ontstond worden voorkomen. Vier duels gingen niet door omdat telkens slechts één team aan de aftrap stond. De organisatie achter de Serie A hield vast aan het oorspronkelijke protocol dat voorschreef dat teams met ten minste dertien spelers waaronder een doelman, moesten voetballen. Maar de selecties van Bologna, Torino, Salernitana en Udinese kregen van hun plaatselijke gezondheidsautoriteiten een reisverbod opgelegd wegens uitbraken van Covid-19 en bleven thuis.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
13 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
19 uur geleden