Italiaanse regering verduidelijkt regels rond doorgaan sportduels
ROME (ANP) - De Italiaanse regering heeft de nieuwe regels voor sportclubs in geval van coronabesmettingen geformuleerd . Daarmee moet het duidelijker worden wanneer duels al dan niet mogen doorgaan. De afgelopen weken waren er wedstrijden in de Serie A waar slechts een van de twee teams verscheen, als gevolg van verschillen in regels die de voetbalbond en de gezondheidsautoriteiten hanteerden.
De sportbonden en de betrokken instanties zijn het erover eens geworden dat wedstrijden moeten doorgaan tenzij ten minste 35 procent van de spelers in een team positief getest heeft op het virus. Positief geteste spelers moeten in quarantaine, hun zogenoemde 'close contacts' niet. Wel dienen die vijf dagen op rij te worden getest en naast het veld een FFP2-mondmasker te dragen. Om weer mee te mogen voetballen moeten ze vier uur voor aanvang van de wedstrijd negatief testen.
Italië heeft te maken met een besmettingsgolf die leidde tot een recordaantal van 228.000 gevallen op 18 januari. Voor de komende twee speelrondes in de Serie A mogen de clubs niet meer dan 5000 toeschouwers toelaten. Met de nieuwe regels moet de verwarring die eerder deze maand ontstond worden voorkomen. Vier duels gingen niet door omdat telkens slechts één team aan de aftrap stond. De organisatie achter de Serie A hield vast aan het oorspronkelijke protocol dat voorschreef dat teams met ten minste dertien spelers waaronder een doelman, moesten voetballen. Maar de selecties van Bologna, Torino, Salernitana en Udinese kregen van hun plaatselijke gezondheidsautoriteiten een reisverbod opgelegd wegens uitbraken van Covid-19 en bleven thuis.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
12 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
23 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
1 dag geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geleden