Italiaanse regering verduidelijkt regels rond doorgaan sportduels
ROME (ANP) - De Italiaanse regering heeft de nieuwe regels voor sportclubs in geval van coronabesmettingen geformuleerd . Daarmee moet het duidelijker worden wanneer duels al dan niet mogen doorgaan. De afgelopen weken waren er wedstrijden in de Serie A waar slechts een van de twee teams verscheen, als gevolg van verschillen in regels die de voetbalbond en de gezondheidsautoriteiten hanteerden.
De sportbonden en de betrokken instanties zijn het erover eens geworden dat wedstrijden moeten doorgaan tenzij ten minste 35 procent van de spelers in een team positief getest heeft op het virus. Positief geteste spelers moeten in quarantaine, hun zogenoemde 'close contacts' niet. Wel dienen die vijf dagen op rij te worden getest en naast het veld een FFP2-mondmasker te dragen. Om weer mee te mogen voetballen moeten ze vier uur voor aanvang van de wedstrijd negatief testen.
Italië heeft te maken met een besmettingsgolf die leidde tot een recordaantal van 228.000 gevallen op 18 januari. Voor de komende twee speelrondes in de Serie A mogen de clubs niet meer dan 5000 toeschouwers toelaten. Met de nieuwe regels moet de verwarring die eerder deze maand ontstond worden voorkomen. Vier duels gingen niet door omdat telkens slechts één team aan de aftrap stond. De organisatie achter de Serie A hield vast aan het oorspronkelijke protocol dat voorschreef dat teams met ten minste dertien spelers waaronder een doelman, moesten voetballen. Maar de selecties van Bologna, Torino, Salernitana en Udinese kregen van hun plaatselijke gezondheidsautoriteiten een reisverbod opgelegd wegens uitbraken van Covid-19 en bleven thuis.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
13 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
18 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
19 uur geleden