Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse regering verbiedt cruiseschepen bij centrum Venetië

Italiaanse regering verbiedt cruiseschepen bij centrum Venetië

ROME (ANP) - Het beeld van gigantische cruiseschepen op de achtergrond van het San Marco-plein in Venetië zal na de coronapandemie niet meer terugkeren. De Italiaanse regering heeft woensdag zijn fiat gegeven aan een eerder voorgesteld verbod op cruiseschepen rondom het historische centrum van Venetië.

Het Italiaanse kabinet liet woensdag na besprekingen weten dat er plannen moeten worden gemaakt voor de bouw van aanlegplaatsen voor grote passagiersschepen containerschepen ver van historische plekken.

Volgens minister van Cultuur Dario Franceschini is wettelijk bepaald dat de schepen buiten de Venetiaanse lagune moeten aanleggen. Daarmee wordt ook voldaan aan de eisen van VN-werelderfgoedorganisatie UNESCO.

Meerdere ministers hebben recentelijk al plannen ingediend voor nieuwe aanlegplaatsen voor cruiseschepen. De vakantieschepen zijn al jaren een bron van ergernis en controverse in Venetië. Volgens critici zijn de schepen een doorn in het oog, milieuonvriendelijk, en dragen de schepen bij aan overmatig toerisme. Anderen stellen juist dat de cruiseschepen zorgen voor werkgelegenheid in Venetië.

Vorige week maakten de Italiaanse ministers van infrastructuur, cultuur, toerisme en milieu al bekend dat zij een verbod willen op het aanleggen van cruiseschepen rond de historische stad van Venetië. Zij zeiden dat te hebben besloten "om het culturele en historische erfgoed te beschermen dat niet alleen Italië maar de hele wereld toebehoort".

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met eisen aan identificatie kiezers voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.

1 uur geleden
ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

2 uur geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

2 uur geleden
Parijse politie schiet man met mes neer bij Arc de Triomphe

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.

4 uur geleden
Frankrijk bespreekt oefenen met kernarsenaal met andere landen

MÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.

4 uur geleden
Regering VS steekt 38,3 miljard dollar in ICE-detentiecentra

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.

5 uur geleden
Trump dringt bij Zelensky aan op deal met Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.

6 uur geleden