Italiaanse regering verbiedt cruiseschepen bij centrum Venetië
ROME (ANP) - Het beeld van gigantische cruiseschepen op de achtergrond van het San Marco-plein in Venetië zal na de coronapandemie niet meer terugkeren. De Italiaanse regering heeft woensdag zijn fiat gegeven aan een eerder voorgesteld verbod op cruiseschepen rondom het historische centrum van Venetië.
Het Italiaanse kabinet liet woensdag na besprekingen weten dat er plannen moeten worden gemaakt voor de bouw van aanlegplaatsen voor grote passagiersschepen containerschepen ver van historische plekken.
Volgens minister van Cultuur Dario Franceschini is wettelijk bepaald dat de schepen buiten de Venetiaanse lagune moeten aanleggen. Daarmee wordt ook voldaan aan de eisen van VN-werelderfgoedorganisatie UNESCO.
Meerdere ministers hebben recentelijk al plannen ingediend voor nieuwe aanlegplaatsen voor cruiseschepen. De vakantieschepen zijn al jaren een bron van ergernis en controverse in Venetië. Volgens critici zijn de schepen een doorn in het oog, milieuonvriendelijk, en dragen de schepen bij aan overmatig toerisme. Anderen stellen juist dat de cruiseschepen zorgen voor werkgelegenheid in Venetië.
Vorige week maakten de Italiaanse ministers van infrastructuur, cultuur, toerisme en milieu al bekend dat zij een verbod willen op het aanleggen van cruiseschepen rond de historische stad van Venetië. Zij zeiden dat te hebben besloten "om het culturele en historische erfgoed te beschermen dat niet alleen Italië maar de hele wereld toebehoort".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider heeft na een ontmoeting met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio uitgehaald naar de machtshebbers in Venezuela. "We hebben het over criminelen. Ze hebben opzettelijk mensen vermoord. Ze hebben ervoor gezorgd dat een derde van onze bevolking ons land heeft verlaten en is gevlucht", zei Nobelprijswinnares María Corina Machado in Washington tegen de pers.
3 minuten geledenBERN (ANP/AFP/DPA) - De Zwitserse autoriteiten hebben het onderzoek uitgebreid naar de dodelijke cafébrand in Crans-Montana rond de jaarwisseling. Omroep RTS bericht dat wordt gekeken naar de rol van een voormalige veiligheidsfunctionaris in het skiresort. Die zou verantwoordelijk zijn geweest voor brandveiligheidscontroles.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.
3 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.
3 uur geledenBERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.
4 uur geleden