Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse regering somberder over groei economie

Italiaanse regering somberder over groei economie

ROME (ANP/AFP) - De regering van de Italiaanse premier Giorgia Meloni is somberder gestemd over de economische groei dit jaar en volgend jaar. De groeiverwachting voor dit jaar werd dinsdag verlaagd naar 1 procent, terwijl eerder op 1,2 procent werd gerekend. Voor volgend jaar wordt nu een groei van 1,2 procent verwacht waar eerder werd uitgegaan van 1,4 procent.

Minister van Economische Zaken Giancarlo Giorgetti bracht de cijfers naar buiten. Italiƫ is de op twee na grootste economie van de eurozone. De groei wordt onder meer geremd door de hogere rentes, maar ook de afkoelende wereldhandel en inflatie spelen een rol.

De overheid is wel positiever gestemd dan de Italiaanse centrale bank, want die voorspelt voor dit jaar een groei van 0,6 procent.

Verder denkt Rome dat het begrotingstekort dit jaar uitkomt op 4,3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) en op 3,7 procent in 2025. Dat was vorig jaar nog 7,2 procent. De Europese Unie stelt dat het begrotingstekort van een lidstaat niet hoger dan 3 procent mag zijn.

Meer uit Financieel

Japans bedrijfsleven schrapt jaarlijks topbezoek aan China

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders uit het Japanse bedrijfsleven hebben een belangrijk jaarlijks bezoek aan China geschrapt door de diplomatieke spanningen tussen Japan en China over Taiwan. Bij dat bezoek in januari stond ook een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping op de planning.

1 minuut geleden
Eurostar wil alle ritten in Kanaaltunnel hervatten na problemen

LONDEN (ANP/AFP) - Eurostar wil woensdag weer alle treinen van en naar Londen door de Kanaaltunnel laten rijden. Wel waarschuwt het bedrijf voor treinen die op het laatste moment worden geschrapt en opnieuw voor vertragingen.

1 uur geleden
Iets meer supermarkten open op nieuwjaarsdag

DEN HAAG (ANP) - Supermarkten zijn steeds vaker open op nieuwjaarsdag. Tien jaar geleden was slechts een op de tien supermarkten open op 1 januari. Nu is dat 45 procent, iets meer dan vorig jaar toen het nog 43 procent was. Dat blijkt uit gegevens die het ANP van Openingstijden.nl ontving. Die site verzamelde gegevens van bijna 3700 supermarktvestigingen.

1 uur geleden
President Xi: China haalt groeidoelstelling van 5 procent

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese economie haalt in 2025 de groeidoelstelling van 5 procent van de regering. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd op een bijeenkomst van de Communistische Partij, aldus staatsmedia.

1 uur geleden
Cao-lonen harder gestegen dan de prijzen

DEN HAAG (ANP) - De cao-lonen in Nederland zijn dit jaar met gemiddeld 5 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In de vorige twee jaar was die stijging sterker, maar het gaat volgens het statistiekbureau nog altijd om een van de grootste toenames in de afgelopen veertig jaar.

2 uur geleden
Meer dan 10.000 nieuwe caravans en campers in 2025

DEN HAAG (ANP) - In Nederland zijn dit jaar al meer dan 10.000 nieuwe campers en caravans verkocht, ruim 5 procent meer dan in heel 2024. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Afgezien van coronajaar 2021 is het de hoogste verkoop in vijftien jaar.

2 uur geleden
China roept Nederland op 'fouten' met Nexperia te herstellen

BEIJING (ANP) - China heeft Nederland woensdag opgeroepen om zijn "fouten" te herstellen in zijn behandeling van chipfabrikant Nexperia, een in Nederland gevestigde dochteronderneming van het Chinese bedrijf Wingtech.

4 uur geleden