Italiaanse regering somberder over groei economie
ROME (ANP/AFP) - De regering van de Italiaanse premier Giorgia Meloni is somberder gestemd over de economische groei dit jaar en volgend jaar. De groeiverwachting voor dit jaar werd dinsdag verlaagd naar 1 procent, terwijl eerder op 1,2 procent werd gerekend. Voor volgend jaar wordt nu een groei van 1,2 procent verwacht waar eerder werd uitgegaan van 1,4 procent.
Minister van Economische Zaken Giancarlo Giorgetti bracht de cijfers naar buiten. Italië is de op twee na grootste economie van de eurozone. De groei wordt onder meer geremd door de hogere rentes, maar ook de afkoelende wereldhandel en inflatie spelen een rol.
De overheid is wel positiever gestemd dan de Italiaanse centrale bank, want die voorspelt voor dit jaar een groei van 0,6 procent.
Verder denkt Rome dat het begrotingstekort dit jaar uitkomt op 4,3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) en op 3,7 procent in 2025. Dat was vorig jaar nog 7,2 procent. De Europese Unie stelt dat het begrotingstekort van een lidstaat niet hoger dan 3 procent mag zijn.
Meer uit Financieel
ONNEN (ANP) - Treinreizigers moeten de komende jaren rekening blijven houden met hinder door werkzaamheden op het spoor, waarschuwde NS-topman Wouter Koolmees. De afgelopen twee jaar namen de werkzaamheden met ongeveer een kwart toe. Dat gold ook voor het aantal verstoringen.
30 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort reguliere vluchten naar het Midden-Oosten langer op door de oorlog in de regio. Tot en met volgende week dinsdag zal niet worden gevlogen naar Dubai en Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. Naar de Iraanse hoofdstad Teheran zal zeker tot en met 30 april niet worden gevlogen door Lufthansa.
1 uur geledenPIRAEUS (ANP/AFP) - Schepen kunnen donderdag de Griekse havens niet uit door een staking van een maritieme vakbond. De landelijke actie is uit solidariteit met de bemanningsleden die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog in Iran.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers hebben het afgelopen jaar te maken gehad met een "ongekend hoog aantal onverwachte verstoringen", zegt NS-topman Wouter Koolmees in het jaarverslag. Ook erkent hij dat er, door werkzaamheden en verstoringen, "te vaak" vieze treinen moesten rijden. "Dat wil je als bedrijf niet voor je reizigers", aldus Koolmees.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) hebben vorig jaar voor het eerst sinds 2019 weer winst gemaakt met het vervoeren van passagiers. De spoorvervoerder dankte dat resultaat aan prijsverhogingen voor treinkaartjes en abonnementen, een lichte toename van het aantal passagiers en kostenbesparingen.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) zijn "zeer waakzaam" over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de inflatie in de eurozone door de sterk stijgende energieprijzen. Dat zei de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel donderdag. Het is volgens hem nog wel te vroeg om te zeggen wat de gevolgen voor het rentebeleid van de ECB zijn door het conflict.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat het toezicht op energieleveranciers intensiveren vanwege de flink gestegen gasprijs. De waakhond meldt dat enkele bedrijven de afgelopen dagen zijn gestopt met het aanbieden van vaste contracten. Maar leveranciers moeten altijd een variabel contract en een contract met een vaste prijs voor 1 jaar aanbieden, aldus de ACM.
3 uur geleden