Italiaanse regering somberder over groei economie
ROME (ANP/AFP) - De regering van de Italiaanse premier Giorgia Meloni is somberder gestemd over de economische groei dit jaar en volgend jaar. De groeiverwachting voor dit jaar werd dinsdag verlaagd naar 1 procent, terwijl eerder op 1,2 procent werd gerekend. Voor volgend jaar wordt nu een groei van 1,2 procent verwacht waar eerder werd uitgegaan van 1,4 procent.
Minister van Economische Zaken Giancarlo Giorgetti bracht de cijfers naar buiten. Italië is de op twee na grootste economie van de eurozone. De groei wordt onder meer geremd door de hogere rentes, maar ook de afkoelende wereldhandel en inflatie spelen een rol.
De overheid is wel positiever gestemd dan de Italiaanse centrale bank, want die voorspelt voor dit jaar een groei van 0,6 procent.
Verder denkt Rome dat het begrotingstekort dit jaar uitkomt op 4,3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) en op 3,7 procent in 2025. Dat was vorig jaar nog 7,2 procent. De Europese Unie stelt dat het begrotingstekort van een lidstaat niet hoger dan 3 procent mag zijn.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
13 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
17 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
1 dag geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
1 dag geleden