Italiaanse regering onder ex-topbankier Draghi stap dichterbij
ROME (ANP/RTR) - Een Italiaanse regering van nationale eenheid onder leiding van de voormalige baas van de Europese Centrale Bank, Mario Draghi, staat niets meer in de weg. Ook de grootste Italiaanse partij, de Vijfsterrenbeweging (M5S), spreekt haar steun uit voor de voormalige topbankier, die Italië door de coronacrisis en een economische crisis moet loodsen.
In een internetraadpleging schaarde bijna 60 procent van de M5S-leden zich achter Draghi. Hij lijkt nu verzekerd te zijn van de steun van vrijwel het hele parlement, waaronder ook de rechtse Lega van Matteo Salvini. Door de steun van M5S is Draghi minder afhankelijk van de grillen van Salvini, menen waarnemers.
De Italiaanse president deed onlangs een beroep op Draghi, na de val van de vorige regering. Daar maakte M5S al deel van uit. "We moeten deelnemen aan deze nieuwe regering om het beleid te verdedigen dat we de afgelopen jaren hebben ingevoerd en om EU-geld goed te investeren", aldus M5S-prominent en minister van Buitenlandse Zaken Luigi Di Maio.
Volgens de partij heeft Draghi al toezeggingen gedaan. Hij zou de partij onder meer een "superministerie" van Milieu in het vooruitzicht hebben gesteld. De oud-ECB-topman kan mogelijk vrijdag al aantreden als premier. Begin volgende week kunnen dan vertrouwensstemmingen in het parlement worden gehouden.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - China is dinsdag begonnen aan de tweede dag van grootschalige militaire oefeningen rond Taiwan die een volledige blokkade van het eiland simuleren. Taipei spreekt van "militaire intimidatie", waarbij met scherp wordt geschoten op zee en in de lucht.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land de oorlog tegen Rusland alleen kan winnen als de Verenigde Staten blijven helpen. Zonder die steun wordt het volgens hem erg moeilijk voor Oekraïne, zei Zelensky maandag in een interview met de Amerikaanse zender Fox News.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De vader en zoon die verantwoordelijk worden gehouden voor de dodelijke aanslag op Bondi Beach op 14 december hebben volgens de politie alleen gehandeld. Er zijn geen aanwijzingen dat het tweetal deel uitmaakte van een grotere terreurcel of werd aangestuurd door anderen.
3 uur geledenRIGA (ANP/DPA) - Letland heeft de bouw van een hek langs de hele grens met Rusland afgerond. De regering in Riga had daartoe besloten na de Russische inval in Oekraïne. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Rihards Kozlovskis vormt Rusland ook een bedreiging voor Letland en moet de grens daarom goed bewaakt worden.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De wederopbouw in de Gazastrook zal volgens de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort beginnen. Trump ontvangt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zei bij zijn aankomst dat hij ook hoopt dat de volgende fase van het staakt-het-vuren snel zal ingaan.
10 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De VS hebben een aanmeerplek in Venezuela aangevallen waar drugstransporten zouden worden voorbereid. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in reactie op vragen van journalisten voorafgaand aan zijn ontmoeting met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in zijn resort Mar-a-Lago. Volgens Trump zou er een "flinke explosie" hebben plaatsgevonden. Bewijs voor zijn claim leverde hij niet, noch details. Desgevraagd wilde Trump geen antwoord geven op de vraag welke instantie verantwoordelijk was voor de vermeende aanval.
10 uur geleden