Italiaanse regering onder ex-topbankier Draghi stap dichterbij
ROME (ANP/RTR) - Een Italiaanse regering van nationale eenheid onder leiding van de voormalige baas van de Europese Centrale Bank, Mario Draghi, staat niets meer in de weg. Ook de grootste Italiaanse partij, de Vijfsterrenbeweging (M5S), spreekt haar steun uit voor de voormalige topbankier, die Italië door de coronacrisis en een economische crisis moet loodsen.
In een internetraadpleging schaarde bijna 60 procent van de M5S-leden zich achter Draghi. Hij lijkt nu verzekerd te zijn van de steun van vrijwel het hele parlement, waaronder ook de rechtse Lega van Matteo Salvini. Door de steun van M5S is Draghi minder afhankelijk van de grillen van Salvini, menen waarnemers.
De Italiaanse president deed onlangs een beroep op Draghi, na de val van de vorige regering. Daar maakte M5S al deel van uit. "We moeten deelnemen aan deze nieuwe regering om het beleid te verdedigen dat we de afgelopen jaren hebben ingevoerd en om EU-geld goed te investeren", aldus M5S-prominent en minister van Buitenlandse Zaken Luigi Di Maio.
Volgens de partij heeft Draghi al toezeggingen gedaan. Hij zou de partij onder meer een "superministerie" van Milieu in het vooruitzicht hebben gesteld. De oud-ECB-topman kan mogelijk vrijdag al aantreden als premier. Begin volgende week kunnen dan vertrouwensstemmingen in het parlement worden gehouden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een "ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
7 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
8 uur geleden