Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse prins Vittorio Emanuele (86) overleden

Italiaanse prins Vittorio Emanuele (86) overleden

GENÈVE (ANP) - Prins Vittorio Emanuele, de laatste kroonprins van Italië, is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat melden Italiaanse media zaterdag. Hij was de zoon van de in 1946 tot aftreden gedwongen laatste koning Umberto II.

Zijn vader Umberto II was na de Tweede Wereldoorlog in 1946 slechts ruim een maand koning totdat de Italianen in referendum kozen voor afschaffing van de monarchie, waarna Umberto het land moest verlaten. Er was wel jarenlang discussie over de vraag of het referendum eerlijk verlopen was, maar deze kritiek verstomde.

De koninklijke familie vestigde zich in Zwitserland. Vittorio Emanuele vocht jarenlang tegen het verbod voor mannelijke leden van het huis Savoye om Italië te betreden, en uiteindelijk met succes. In 2002 maakte hij met zijn ouders zijn eerste reis naar Italië.

Meer uit Buitenland

Frans onderwijsministerie telt 564 ongeregeldheden bij scholen

PARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.

2 minuten geleden
Indiase piloot flydubai: ik kon al die mensen niet laten sterven

ABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

2 uur geleden
Noord-Korea ontkent mijnen te hebben gelegd in grensgebied

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea ontkent aantijgingen van Seoul dat het mijnen zou hebben gelegd in de zogenoemde gedemilitariseerde zone tussen de twee landen. Zuid-Korea beschuldigde zijn noorderbuur er in september van dat drie militairen daardoor ernstig gewond zijn geraakt. Ook dat ontkent het autoritaire regime.

2 uur geleden
Maatschappij El Al annuleert repatriëringsvluchten Israëliërs

DUBAI (ANP/AFP) - Israëls belangrijkste luchtvaartmaatschappij, El Al, heeft bekendgemaakt dat zij de repatriëringsvluchten voor Israëliërs uit Dubai vrijdag heeft geannuleerd. Deze vluchten waren gepland nadat luchtvaartmaatschappij flydubai vluchten naar Tel Aviv had opgeschort vanwege een mesaanval tijdens een vlucht op woensdag. Volgens Israël wilde de piloot die zijn copiloot aanviel het vliegtuig laten neerstorten.

4 uur geleden
Franse regio schat schade onderwijsdemonstraties op 25 miljoen

LYON (ANP) - De Franse regio Auvergne-Rhône-Alpes, waar onder meer Lyon onder valt, schat de schade als gevolg van de aanhoudende onderwijsprotesten op circa 25 tot 30 miljoen euro. Dat zeggen de lokale autoriteiten tegen BFMTV.

5 uur geleden
VS sturen meer marineschepen naar Midden-Oosten

SAN DIEGO/WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben zeven extra marineschepen naar het Midden-Oosten gestuurd, inclusief het vliegdekschip USS Theodore Roosevelt, melden verscheidene media. Ze zijn eerder deze week uit San Diego vertrokken en komen half of eind november in de beoogde regio aan.

5 uur geleden
Russische luchtaanvallen treffen opnieuw belangrijke brug Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben opnieuw de Zuidelijke Brug in de Oekraïense hoofdstad Kyiv getroffen, meldde burgemeester Vitali Klitsjko vrijdag op Telegram. Donderdag werd de brug, die over de rivier de Dnipro loopt, ook al geraakt.

6 uur geleden