Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse prins Vittorio Emanuele (86) overleden

Italiaanse prins Vittorio Emanuele (86) overleden

GENÈVE (ANP) - Prins Vittorio Emanuele, de laatste kroonprins van Italië, is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat melden Italiaanse media zaterdag. Hij was de zoon van de in 1946 tot aftreden gedwongen laatste koning Umberto II.

Zijn vader Umberto II was na de Tweede Wereldoorlog in 1946 slechts ruim een maand koning totdat de Italianen in referendum kozen voor afschaffing van de monarchie, waarna Umberto het land moest verlaten. Er was wel jarenlang discussie over de vraag of het referendum eerlijk verlopen was, maar deze kritiek verstomde.

De koninklijke familie vestigde zich in Zwitserland. Vittorio Emanuele vocht jarenlang tegen het verbod voor mannelijke leden van het huis Savoye om Italië te betreden, en uiteindelijk met succes. In 2002 maakte hij met zijn ouders zijn eerste reis naar Italië.

Meer uit Buitenland

VS en bondgenoten veroordelen samenzweringen van Iraanse garde

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben samen met bondgenoten, inclusief Canada, Duitsland, Groot-Brittannië, Frankrijk en Nederland, vermeende samenzweringen veroordeeld van een speciale buitenlandbrigade van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het gaat in de verklaring van het ministerie van Buitenlandse Zaken van de VS om de Quds Force die in Europa, Noord-Amerika en Australië ook dodelijke acties zou beramen.

29 minuten geleden
Drie arrestaties na rellen Belfast, openbaar leven ontregeld

BELFAST/LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten hebben drie arrestaties verricht na de rellen in Noord-Ierland. Dat meldde onderminister van Veiligheid Dan Jarvis in het parlement, schrijven media als Sky News en de Belfast Telegraph. De autoriteiten verwachten dat meer aanhoudingen zullen volgen.

1 uur geleden
VN-mensenrechtenchef stuurt onderzoeksmissie naar Libanon

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Türk, stuurt een onderzoeksmissie naar Libanon om te kijken of er internationaal recht is geschonden in de huidige strijd tussen Israël en de Libanese beweging Hezbollah.

2 uur geleden
Ngo: dit jaar al 1300 migranten omgekomen onderweg naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Meer dan 1300 migranten zijn in de eerste vijf maanden van dit jaar omgekomen bij pogingen de Spaanse kust te bereiken. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Caminando Fronteras, die de cijfers publiceerde in aanloop naar een bezoek van paus Leo aan de Canarische Eilanden.

2 uur geleden
Trump over uitblijven vredesdeal: Iran moet nu prijs betalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran de "prijs moet betalen" wegens het uitblijven van een vredesdeal tussen de landen. Zijn uitspraak op Truth Social volgt na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran.

2 uur geleden
Gastheer Erdogan: komst Trump naar top telt voor stabiliteit NAVO

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De aankondiging dat president Donald Trump naar de NAVO-top in Ankara komt is belangrijk voor de NAVO, zegt zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan. Trumps deelname helpt volgens de gastheer het bondgenootschap voor onrust te behoeden.

2 uur geleden
Netanyahu doet weer mee aan verkiezingen

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt zich dit jaar wel degelijk herkiesbaar. Dat benadrukte zijn Likud-partij na uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump.

3 uur geleden