Italiaanse prins Vittorio Emanuele (86) overleden
GENÈVE (ANP) - Prins Vittorio Emanuele, de laatste kroonprins van Italië, is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat melden Italiaanse media zaterdag. Hij was de zoon van de in 1946 tot aftreden gedwongen laatste koning Umberto II.
Zijn vader Umberto II was na de Tweede Wereldoorlog in 1946 slechts ruim een maand koning totdat de Italianen in referendum kozen voor afschaffing van de monarchie, waarna Umberto het land moest verlaten. Er was wel jarenlang discussie over de vraag of het referendum eerlijk verlopen was, maar deze kritiek verstomde.
De koninklijke familie vestigde zich in Zwitserland. Vittorio Emanuele vocht jarenlang tegen het verbod voor mannelijke leden van het huis Savoye om Italië te betreden, en uiteindelijk met succes. In 2002 maakte hij met zijn ouders zijn eerste reis naar Italië.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland beschuldigen elkaar van het veelvuldig schenden van een 32 uur durend bestand ter gelegenheid van het orthodoxe paasfeest. Het Russische ministerie van Defensie telde in de nacht van zaterdag op zondag 1971 schendingen van het staakt-het-vuren, terwijl de Oekraïense generale staf melding maakte van 479 artillerieaanvallen en meer dan 1700 drone-aanvallen door Russische troepen.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat de marine de Straat van Hormuz sluit en er onder meer mijnen gaat ruimen. De hele operatie die Trump voor ogen heeft, duurt volgens hem niet lang. Volgens Trump zijn veel landen bereid te helpen. Zo zouden Groot-Brittannië en andere landen mogelijk mijnenvegers sturen.
47 minuten geledenMAIDUGURI (ANP/RTR) - Nigeriaanse straaljagers hebben zaterdagnacht een dorpsmarkt bestookt tijdens de achtervolging van islamitische militanten in het noordoosten van het land waarbij mogelijk zeker 200 burgers zijn omgekomen. Dat verklaarden een lokaal raadslid en omwonenden zondag tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump claimt op sociale media dat hij bevel heeft gegeven aan de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz te blokkeren en de scheepvaart bij de zeestraat te gaan controleren. Hij zegt ook schepen te gaan stoppen en onderzoeken waarvoor mogelijk tolgeld aan Iran is betaald.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Alle leden van de Amerikaanse delegatie die naar Pakistan was gegaan voor onderhandelingen met Iran, zijn weer vertrokken. Ook de prominente gezanten van president Donald Trump, Steve Witkoff en Jared Kushner, hebben in navolging van vicepresident JD Vance het land verlaten, melden Amerikaanse media.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De opkomst voor de parlementsverkiezingen in Hongarije is ongekend hoog. Tegen 13.00 uur heeft al 54,14 procent van de Hongaarse stemgerechtigden een stem uitgebracht, meldt de landelijke kiescommissie. Dat is beduidend hoger dan op dat moment van de dag in 2022, tijdens de vorige verkiezingen. Toen lag het percentage op 40,01 procent.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten niet gelukt het vertrouwen van Iran te winnen in de onderhandelingen in Islamabad dit weekend. Dat zegt parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, die de 71-koppige Iraanse delegatie voorzit.
5 uur geleden