Italiaanse prins Vittorio Emanuele (86) overleden
GENÈVE (ANP) - Prins Vittorio Emanuele, de laatste kroonprins van Italië, is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat melden Italiaanse media zaterdag. Hij was de zoon van de in 1946 tot aftreden gedwongen laatste koning Umberto II.
Zijn vader Umberto II was na de Tweede Wereldoorlog in 1946 slechts ruim een maand koning totdat de Italianen in referendum kozen voor afschaffing van de monarchie, waarna Umberto het land moest verlaten. Er was wel jarenlang discussie over de vraag of het referendum eerlijk verlopen was, maar deze kritiek verstomde.
De koninklijke familie vestigde zich in Zwitserland. Vittorio Emanuele vocht jarenlang tegen het verbod voor mannelijke leden van het huis Savoye om Italië te betreden, en uiteindelijk met succes. In 2002 maakte hij met zijn ouders zijn eerste reis naar Italië.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie onderzoekt of de grote televisienetwerken ABC, CBS, CNN, NBC en Fox News de federale antitrust-wetgeving hebben overtreden toen zij tijdelijk het maken van beelden van president Donald Trump opschortten. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen.
37 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP) - De door Saudi-Arabië gesteunde regeringstroepen in Jemen hebben laten weten een ballistische raket te hebben onderschept en vernietigd. De raket was afgevuurd door de pro-Iraanse Houthi's richting een gebied ten zuidoosten van de Saudische hoofdstad Riyad, waar zich de luchtmachtbasis Prince Sultan bevindt.
2 uur geledenERIE (ANP/RTR) - Een 45-jarige man heeft vrijdag in een woning in Erie, in de Amerikaanse staat Pennsylvania, zeven familieleden en een vriend van de familie doodgeschoten en daarna een einde aan zijn eigen leven gemaakt. Dat meldden de autoriteiten zaterdag. Onder de slachtoffers waren twee kinderen en een zwangere vrouw.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft de afgelopen maanden meerdere inwoners van Hongkong opgepakt, ondanks een richtlijn die hen moet beschermen. Dat schrijft nieuwssite Politico.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Bij een Houthi-aanval op de internationale luchthaven van Riyad in Saudi-Arabië zijn zeker twaalf doden gevallen, melden ingewijden aan The New York Times. Dat maakt het volgens de krant de dodelijkste aanval in een Golfstaat sinds het begin van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran. Er zouden ook vijftig mensen gewond zijn geraakt.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky verzekerd van zijn "volledige solidariteit". In een telefoongesprek erkende Burnham dat "de afgelopen 24 uur moeilijk waren geweest voor Oekraïne".
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Londen, Berlijn en Dublin deelgenomen aan pro-Palestijnse demonstraties. Ze riepen op tot een einde aan de Israëlische aanvallen op Gaza.
6 uur geleden