Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse premier overleeft vertrouwensstemming

Italiaanse premier overleeft vertrouwensstemming

ROME (ANP/AFP/RTR) - De Italiaanse premier Conte heeft een vertrouwensstemming in het lagerhuis van het parlement comfortabel overleefd, nadat een kleine coalitiepartij haar ministers vorige week had terugtrokken uit de regering. Dinsdag volgt een spannendere stemming in het hogerhuis, de Senaat. Contes regering dreigt te vallen als de senatoren hem onvoldoende steun bieden.

Conte smeekte "pro-Europese" en "liberale" parlementariërs maandag om hulp bij de redding van zijn regering. Een val zou de strijd tegen het coronavirus niet ten goede komen, betoogde hij. Hij wees op het drama dat de pandemie veroorzaakt. Hij kreeg de steun van een absolute meerderheid van 321 afgevaardigden, 259 spraken zich tegen hem uit.

De stemming volgt op het vertrek van de twee ministers van de partij Italia Viva van ex-premier Renzi uit de regering na onenigheid over de besteding van miljarden uit het Europese coronaherstelfonds. Renzi wil veel meer ambitie van de regering, vooral op het vlak van gezondheid.

In de Senaat beschikte Conte met steun van Italia Viva over een uiterst krappe meerderheid. Als Conte geen andere regeringspartner kan vinden voor zijn coalitie, of alsnog een deal sluit met Renzi, bestaat de kans dat de Italianen vervroegd naar de stembus moeten. Verdergaan als een minderheidsregering wordt ook als een mogelijkheid genoemd. President Matarella zou Conte ook kunnen vragen een regering van nationale eenheid te vormen.

Meer uit Buitenland

VS en Iran hervatten overleg na oplopende spanningen

DUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.

1 uur geleden
Restauratie van fresco Michelangelo in Sixtijnse Kapel begonnen

VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.

1 uur geleden
Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.

2 uur geleden
Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.

2 uur geleden
150 mensen verlaten Gaza via Rafah-overgang naar Egypte

RAFAH (ANP) - Via de Rafah-grensovergang zijn maandag 150 Palestijnen vanuit Gaza naar Egypte gereisd, meldden Egyptische grensbeambten aan persbureau AFP. Het ging om vijftig mensen die medische hulp nodig hebben, met elk twee begeleiders. Daarnaast mochten vijftig Palestijnen vanuit Egypte het gebied in. De grens is sinds 14.00 uur weer gesloten voor de dag.

4 uur geleden
Analyse: Rusland rukte in januari sneller op in Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - De Russische opmars in Oekraïne versnelde vorige maand. Dat concludeert persbureau AFP op basis van gegevens van denktank ISW. De Russische krijgsmacht veroverde ondanks de ijskoude winter een gebied van 481 vierkante kilometer, tegenover 244 vierkante kilometer in december.

4 uur geleden
Groenlandse premier: VS willen Groenland nog steeds hebben

NUUK (ANP/RTR) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten nog steeds proberen om zijn eiland onder controle te krijgen. Hoewel de Amerikaanse president Donald Trump vorige maand een militaire overname uitsloot, wil hij Groenland volgens Nielsen nog steeds hebben.

4 uur geleden