Italiaanse premier overleeft vertrouwensstemming
ROME (ANP/AFP/RTR) - De Italiaanse premier Conte heeft een vertrouwensstemming in het lagerhuis van het parlement comfortabel overleefd, nadat een kleine coalitiepartij haar ministers vorige week had terugtrokken uit de regering. Dinsdag volgt een spannendere stemming in het hogerhuis, de Senaat. Contes regering dreigt te vallen als de senatoren hem onvoldoende steun bieden.
Conte smeekte "pro-Europese" en "liberale" parlementariërs maandag om hulp bij de redding van zijn regering. Een val zou de strijd tegen het coronavirus niet ten goede komen, betoogde hij. Hij wees op het drama dat de pandemie veroorzaakt. Hij kreeg de steun van een absolute meerderheid van 321 afgevaardigden, 259 spraken zich tegen hem uit.
De stemming volgt op het vertrek van de twee ministers van de partij Italia Viva van ex-premier Renzi uit de regering na onenigheid over de besteding van miljarden uit het Europese coronaherstelfonds. Renzi wil veel meer ambitie van de regering, vooral op het vlak van gezondheid.
In de Senaat beschikte Conte met steun van Italia Viva over een uiterst krappe meerderheid. Als Conte geen andere regeringspartner kan vinden voor zijn coalitie, of alsnog een deal sluit met Renzi, bestaat de kans dat de Italianen vervroegd naar de stembus moeten. Verdergaan als een minderheidsregering wordt ook als een mogelijkheid genoemd. President Matarella zou Conte ook kunnen vragen een regering van nationale eenheid te vormen.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP) - Volgens de Hongaarse premier Viktor Orbán en de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zijn de betrekkingen tussen hun landen nog nooit zo goed geweest als nu. Orbán sprak tijdens een gezamenlijke persconferentie in Boedapest van een "gouden tijdperk" voor de relatie tussen Hongarije en de Verenigde Staten.
12 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Parijs is het Institut du monde arabe doorzocht vanwege het lopende onderzoek naar Jack Lang, voormalig directeur van die cultuurinstelling. De oud-minister van Cultuur zou nauwere banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben onderhouden dan hij eerder had beweerd. Het instituut werd doorzocht terwijl Lang afscheid nam van het personeel.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Dubravka Šuica (Middellandse Zeegebied) reist volgende week naar Washington voor overleg van de zogenoemde vredesraad voor Gaza. Ze zit daar als waarnemer, meldt een commissiewoordvoerder.
16 minuten geledenANTANANARIVO (ANP/AFP) - De cycloon die afgelopen week over Madagaskar trok heeft zeker 59 doden veroorzaakt, meldt de rampendienst van het Afrikaanse eiland. Vijftien personen worden nog vermist.
44 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense justitie heeft oud-minister Herman Haloesjtsjenko formeel aangemerkt als verdachte in een grote corruptiezaak. Hij werd in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te ontvluchten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ontkent dat het oppositieleider Aleksej Navalny twee jaar geleden heeft gedood met het gif van pijlgifkikkers. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov spreekt van valse beschuldigingen.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.
2 uur geleden