Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse premier overleeft vertrouwensstemming

Italiaanse premier overleeft vertrouwensstemming

ROME (ANP/AFP/RTR) - De Italiaanse premier Conte heeft een vertrouwensstemming in het lagerhuis van het parlement comfortabel overleefd, nadat een kleine coalitiepartij haar ministers vorige week had terugtrokken uit de regering. Dinsdag volgt een spannendere stemming in het hogerhuis, de Senaat. Contes regering dreigt te vallen als de senatoren hem onvoldoende steun bieden.

Conte smeekte "pro-Europese" en "liberale" parlementariërs maandag om hulp bij de redding van zijn regering. Een val zou de strijd tegen het coronavirus niet ten goede komen, betoogde hij. Hij wees op het drama dat de pandemie veroorzaakt. Hij kreeg de steun van een absolute meerderheid van 321 afgevaardigden, 259 spraken zich tegen hem uit.

De stemming volgt op het vertrek van de twee ministers van de partij Italia Viva van ex-premier Renzi uit de regering na onenigheid over de besteding van miljarden uit het Europese coronaherstelfonds. Renzi wil veel meer ambitie van de regering, vooral op het vlak van gezondheid.

In de Senaat beschikte Conte met steun van Italia Viva over een uiterst krappe meerderheid. Als Conte geen andere regeringspartner kan vinden voor zijn coalitie, of alsnog een deal sluit met Renzi, bestaat de kans dat de Italianen vervroegd naar de stembus moeten. Verdergaan als een minderheidsregering wordt ook als een mogelijkheid genoemd. President Matarella zou Conte ook kunnen vragen een regering van nationale eenheid te vormen.

Meer uit Buitenland

Europees Parlement stemt in met EU-defensieprogramma

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met een programma voor de versterking van de defensie-industrie van de EU. Hiervoor is voor de komende drie jaar 1,5 miljard euro uitgetrokken, waarmee militair materieel gezamenlijk moet worden aanbesteed en geproduceerd. De productie moet fors omhoog.

27 minuten geleden
Economie Gaza verwoest, overlevingskansen bedreigd volgens VN

GENÈVE (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op de Gazastrook hebben volgens de VN-organisatie UNCTAD "alle pijlers onder de Palestijnse economie aanzienlijk ondermijnd". De overlevingskans voor Gaza wordt bedreigd, zegt de VN-Conferentie inzake Handel en Ontwikkeling (UNCTAD) in een rapport.

1 uur geleden
Oekraïne wil nog voor eind november naar VS voor deal met Trump

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse president Donald Trump moeten elkaar nog deze week ontmoeten, zegt de Oekraïense veiligheidsadviseur en onderhandelaar Roestem Oemjerov. Hij spreekt van de "laatste stappen" die moeten leiden tot een overeenkomst die een einde maakt aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

2 uur geleden
EU-Hof: Polen moet in Duitsland gesloten homohuwelijk erkennen

LUXEMBURG (ANP) - Polen moet het huwelijk van twee Poolse mannen die met elkaar trouwden in Duitsland erkennen. Dat oordeelde het Hof van Justitie van de Europese Unie (HvJ-EU) dinsdag. Een EU-lidstaat mag het huwelijk tussen twee burgers van hetzelfde geslacht niet weigeren als zij wettig getrouwd zijn in een ander EU-land, aldus het hof.

2 uur geleden
Kyiv: Russische aanvallen 'terroristisch antwoord' op vredesplan

KYIV (ANP/AFP) - Grote Russische aanvallen met raketten en drones zijn volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "het terroristische antwoord" van Rusland op de vredesvoorstellen die de Amerikaanse regering heeft gepresenteerd.

4 uur geleden
Macron waarschuwt voor zwakte tegenover dreiging Rusland

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft in een vraaggesprek beklemtoond dat er tegenover de dreiging van Rusland geen zwakte mag staan. Hij stelt ook naar aanleiding van het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump voor vrede in Oekraïne dat er "vrede moet komen, geen capitulatie". Alleen Oekraïne kan beslissen over het eigen grondgebied, aldus de Franse president.

4 uur geleden
Amerikaanse topfiguur spreekt Russen in Abu Dhabi over Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een topman van het Amerikaanse ministerie van Defensie, Dan Driscoll, spreekt in Abu Dhabi met een Russische delegatie over de voortgang van het vredesplan van president Donald Trump voor Oekraïne. Volgens anonieme bronnen in Washington sprak hij maandag met Russen en wordt dinsdag verder gepraat.

5 uur geleden