Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse premier herdenkt coronadoden

Italiaanse premier herdenkt coronadoden

BERGAMO (ANP) - De Italiaanse premier Mario Draghi heeft de Noord-Italiaanse stad Bergamo bezocht om stil te staan bij mensen die aan Covid-19 zijn overleden. Hij opende er "het Bos van de Herinnering", een park ter nagedachtenis aan de slachtoffers.

In Italië, dat 60 miljoen inwoners telt, zijn volgens de gezondheidsautoriteiten ruim 100.000 patiënten met een coronabesmetting overleden. De gemiddelde leeftijd van een overleden patiënt was vorig jaar 80. Opvallend veel sterfgevallen, rond de 40 procent, waren in de noordelijke regio Lombardije dat destijds als het epicentrum van het uit China afkomstige coronavirus in Europa gold. Bergamo ligt in het midden van deze regio.

Draghi zei dat "we elkaar niet kunnen omhelzen, maar meer verenigd zijn dan ooit". Hij legde ook een krans op de begraafplaats van Bergamo. De stad werd een jaar geleden wereldnieuws omdat begrafenisondernemingen niet voorbereid bleken op de vele sterfgevallen en het leger 18 maart 2020 te hulp schoot met trucks om lijkkisten af te voeren. Die datum is nu een officiële herdenkingsdag en de vlaggen hangen in Italië halfstok.

Meer uit Buitenland

Inzet Nationale Garde in Washington begint dinsdagavond

WASHINGTON (ANP) - De maandag door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde inzet van de Nationale Garde in Washington begint dinsdagavond (lokale tijd). Dat zei Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt tegen The Washington Post. Ze zei ook dat maandagavond al ongeveer 850 leden van het reserveleger in de hoofdstad waren gearriveerd.

1 uur geleden
Franse luchtverkeersleider geschorst na pro-Palestijnse opmerking

PARIJS (ANP) - Een Franse luchtverkeersleider op de luchthaven Charles de Gaulle in Parijs is geschorst omdat hij 'Free Palestine' zei tijdens een radio-uitwisseling met de bemanning van een vlucht van de Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al. De Israëlische maatschappij maakte een melding van het incident, waarna er een onderzoek werd geopend.

1 uur geleden
Doden door natuurbranden in zuiden van Europa

MADRID (ANP) - De natuurbranden in het zuiden van Europa, dat te maken heeft met een hittegolf, hebben dinsdag drie mensen het leven gekost. Ook zijn duizenden mensen geëvacueerd, onder meer in Spanje en Griekenland.

3 uur geleden
Mexico levert 26 vermeende leden van drugskartels uit aan VS

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft 26 gevangenen overgedragen aan de Verenigde Staten, meldt The Wall Street Journal. De gevangenen worden ervan verdacht banden te hebben met drugskartels en werden gezocht door de VS.

3 uur geleden
Netanyahu: ik voel me verbonden met visie van Groot-Israël

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een interview met tv-zender i24 gezegd dat hij het gevoel heeft bezig te zijn met een "historische en spirituele missie" namens het Joodse volk. Ook zei hij zich zeer verbonden te voelen met de "visie van Groot-Israël", een omstreden term.

3 uur geleden
Zelensky: ontmoeting met Trump is overwinning voor Poetin 

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat de Russische president Vladimir Poetin een "persoonlijke overwinning" heeft behaald door te worden uitgenodigd voor een overleg met de Amerikaanse president Donald Trump in de Verenigde Staten. De ontmoeting heeft volgens hem sancties tegen Rusland vertraagd.

7 uur geleden
Netanyahu: We zullen Palestijnen toestaan om Gaza te verlaten

TEL AVIV (ANP/AFP) - Palestijnen mogen Gaza verlaten als ze dat willen, terwijl Israël een verdere invasie van het gebied voorbereidt. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in gesprek met tv-zender i24.

8 uur geleden