Italiaanse premier Draghi presenteert groot coronaherstelpakket
ROME (ANP/RTR/AFP) - De Italiaanse premier Mario Draghi heeft maandag een groot coronaherstelpakket voor de Italiaanse economie aan het parlement gepresenteerd. Dat pakket ter waarde van 222 miljard euro is volgens Draghi de sleutel tot de toekomstige voorspoed van Italië.
Een groot deel van dat geld zal komen uit een speciaal herstelfonds van de Europese Unie tegen de coronacrisis. Het geld zal onder meer worden gebruikt om de kwetsbare infrastructuur van Italië te verbeteren, maar ook voor ecologische projecten rond duurzame energiebronnen en klimaatverandering. Ook wordt geïnvesteerd in bijvoorbeeld onderwijs, modernisering van openbaar bestuur en digitale innovatie. Daarnaast gaat geld naar het arme zuiden van het land.
"De toekomst van het land ligt in deze projecten", zei Draghi tegen het parlement. De voormalig president van de Europese Centrale Bank (ECB) is sinds medio februari premier van Italië. Het pakket is verder bepalend voor de rol van Italië in de internationale gemeenschap, de geloofwaardigheid van het land en zijn reputatie als een oprichter van de EU en leidende speler van de westerse wereld, stelde Draghi.
Zwaarst getroffen
Italië, de op twee na grootste economie van de eurozone, behoort tot de zwaarst getroffen landen in Europa door de coronacrisis. Meer dan 119.000 mensen zijn overleden in Italië aan de gevolgen van het virus, met bijna 4 miljoen coronabesmettingen. De Italiaanse economie kromp vorig jaar met bijna 9 procent en miljoenen banen zijn verloren gegaan.
Volgens Draghi zal het pakket de "economische en sociale schade" door de virusuitbraak helpen repareren. Maar ook moeten zwaktes in de Italiaanse economie worden aangepakt die de samenleving al decennialang teisteren, aldus de premier die daarbij onder meer doelde op de economisch achtergebleven gebieden in het zuiden van Italië.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen van OPEC+ hebben ingestemd met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen bij het oliekartel tegen persbureau Bloomberg.
10 uur geledenCALGARY (ANP/BLOOMBERG) - Het cabinepersoneel van de Canadese luchtvaartmaatschappij WestJet is zondag begonnen met een staking in een geschil over lonen. WestJet is de op een na grootste vliegmaatschappij van Canada. Door de staking zijn honderden vluchten geschrapt.
11 uur geledenSHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
1 dag geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
1 dag geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
1 dag geleden