
Italiaanse premier Draghi opnieuw naar president
ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Mario Draghi gaat donderdag naar president Sergio Mattarella om hem op de hoogte te stellen van zijn plannen. De verwachting is dat hij opnieuw zijn ontslag aanbiedt, nadat drie coalitiepartijen hadden geweigerd deel te nemen aan een vertrouwensstemming in het hogerhuis van het parlement.
Mattarella weigerde Draghi’s ontslagaanvraag vorige week en gaf hem de opdracht te kijken of de regering van nationale eenheid nog kan worden gered. Dat lijkt niet het geval. Italiaanse media hadden woensdagavond al gemeld dat de 74-jarige regeringsleider naar het staatshoofd zou gaan. Hij leidt de brede coalitie sinds februari vorig jaar.
"Tegen de achtergrond van de stemming van gisteravond in de Senaat, vraag ik om de zitting te schorsen omdat ik naar de president van de republiek ga om hem van mijn beslissing op de hoogte te stellen", zei Draghi in het lagerhuis. Kort daarna verscheen hij bij het presidentieel paleis.
Vermoedelijk volgen in het najaar vervroegde verkiezingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump vindt dat Kyiv verantwoordelijk is voor de oorlog met Rusland. Dat zegt de Amerikaanse president in een interview met Time Magazine. "Ik denk dat de oorlog in eerste instantie is begonnen toen ze begonnen te praten over toetreding tot de NAVO", aldus Trump.
46 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een Duitse man moet levenslang de gevangenis in voor een moord, maar daar is hij mogelijk juist blij mee. Volgens de rechter had de 30-jarige man de bedoeling om opgesloten te worden toen hij de moord pleegde.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een hooggeplaatste Russische legerfunctionaris is gedood bij een auto-explosie in de regio Moskou, berichten Russische media, waaronder Mash en Shot. Het zou mogelijk gaan om generaal Jaroslav Moskalik, het plaatsvervangend hoofd van de hoofdafdeling operaties van de generale staf.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Troepen uit India en Pakistan hebben in de nacht van donderdag op vrijdag schoten gelost in Kasjmir, het gebied waar beide landen aanspraak op maken. De afgelopen dagen zijn de spanningen tussen de buurlanden weer opgelopen na een schietpartij, waarbij 25 Indiase burgers en een Nepalees werden gedood door pro-Pakistaanse separatisten.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Burgemeester Vitali Klitsjko van Kyiv denkt dat Oekraïne mogelijk land moet opgeven als onderdeel van een vredesdeal met Rusland. Hij noemt dat in gesprek met de BBC een van de mogelijke scenario's om na ruim drie jaar oorlog vrede te bewerkstelligen.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland valt in Oekraïne alleen militaire doelen aan en "burgerdoelen die door het leger worden gebruikt". Dat stelde de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov donderdag in een interview met het Amerikaanse CBS News, na vragen over aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv die deze week aan zeker twaalf mensen het leven kostten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten gaan mijnbouw op de bodem van de Stille Oceaan stimuleren. President Trump tekende donderdag een decreet daartoe, dat wordt gezien als een poging om China's dominante positie in de winning van belangrijke mineralen en zeldzame aardelementen te ondermijnen.
9 uur geleden