Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse premier Draghi opnieuw naar president

Italiaanse premier Draghi opnieuw naar president

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Mario Draghi gaat donderdag naar president Sergio Mattarella om hem op de hoogte te stellen van zijn plannen. De verwachting is dat hij opnieuw zijn ontslag aanbiedt, nadat drie coalitiepartijen hadden geweigerd deel te nemen aan een vertrouwensstemming in het hogerhuis van het parlement.

Mattarella weigerde Draghi’s ontslagaanvraag vorige week en gaf hem de opdracht te kijken of de regering van nationale eenheid nog kan worden gered. Dat lijkt niet het geval. Italiaanse media hadden woensdagavond al gemeld dat de 74-jarige regeringsleider naar het staatshoofd zou gaan. Hij leidt de brede coalitie sinds februari vorig jaar.

"Tegen de achtergrond van de stemming van gisteravond in de Senaat, vraag ik om de zitting te schorsen omdat ik naar de president van de republiek ga om hem van mijn beslissing op de hoogte te stellen", zei Draghi in het lagerhuis. Kort daarna verscheen hij bij het presidentieel paleis.

Vermoedelijk volgen in het najaar vervroegde verkiezingen.

Meer uit Buitenland

Nipte overwinning voor Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.

1 uur geleden
Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

3 uur geleden
Europa verdrievoudigt wapenimport en blijft vooral in VS kopen

STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.

6 uur geleden
Treinstation Glasgow gesloten om grote brand, geen treinverkeer

GLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.

8 uur geleden
Mojtaba Khamenei nieuwe opperste leider van Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.

8 uur geleden
Meteorietfragmenten beschadigen huizen in Duitsland

KOBLENZ (ANP/DPA/BELGA) - Volgens de politie hebben fragmenten van een meteoriet daken en huizen beschadigd in verschillende delen van de Zuidwest-Duitse deelstaat Rijnland-Palts.

9 uur geleden