Italiaanse premier Draghi opnieuw naar president
ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Mario Draghi gaat donderdag naar president Sergio Mattarella om hem op de hoogte te stellen van zijn plannen. De verwachting is dat hij opnieuw zijn ontslag aanbiedt, nadat drie coalitiepartijen hadden geweigerd deel te nemen aan een vertrouwensstemming in het hogerhuis van het parlement.
Mattarella weigerde Draghi’s ontslagaanvraag vorige week en gaf hem de opdracht te kijken of de regering van nationale eenheid nog kan worden gered. Dat lijkt niet het geval. Italiaanse media hadden woensdagavond al gemeld dat de 74-jarige regeringsleider naar het staatshoofd zou gaan. Hij leidt de brede coalitie sinds februari vorig jaar.
"Tegen de achtergrond van de stemming van gisteravond in de Senaat, vraag ik om de zitting te schorsen omdat ik naar de president van de republiek ga om hem van mijn beslissing op de hoogte te stellen", zei Draghi in het lagerhuis. Kort daarna verscheen hij bij het presidentieel paleis.
Vermoedelijk volgen in het najaar vervroegde verkiezingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
11 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
3 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".
4 uur geleden