Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse premier Draghi krijgt prik met vaccin AstraZeneca

Italiaanse premier Draghi krijgt prik met vaccin AstraZeneca

ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Mario Draghi zegt dat hij een prik krijgt met het coronavaccin van farmaceut AstraZeneca, zodra hij een afspraak daarvoor heeft gemaakt. Volgens de 73-jarige premier is het middel veilig.

"Mijn leeftijdsgroep mag zich aanmelden voor een coronavaccinatie en dat ga ik binnenkort doen. Als ik aan de beurt ben, krijg ik een prik met het middel van AstraZeneca", aldus Draghi. "Mijn zoon heeft er deze week al een gekregen in het Verenigd Koninkrijk."

De afgelopen tijd was er onrust over het middel. Het zou trombose veroorzaken, daardoor stopten meerdere landen, waaronder Nederland en Italië, met het gebruik van het vaccin. Het Europese Geneesmiddelenbureau (EMA) zei echter dat het vaccin veilig is om te gebruiken en daarop gaven bijna alle landen die tijdelijk waren gestopt aan het vaccin weer te gaan gebruiken.

In Italië zijn afgelopen week 200.000 minder mensen ingeënt door de tijdelijke stop. Volgens Draghi is deze vertraging "niet desastreus". Vrijdag werden de Britse en Franse premiers ingeënt met het vaccin van AstraZeneca en ook de Duitse bondskanselier Angela Merkel zei dat ze graag met het middel wordt gevaccineerd.

Meer uit Buitenland

Agent uit India met AK-47 gaat viraal en wordt geschorst

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase politie heeft een agent geschorst die een AK-47-geweer afvuurde tijdens demonstraties. Daarvan waren beelden op internet verschenen.

23 minuten geleden
Tweede verdachte vrijgelaten na aanslag bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De politie heeft een tweede verdachte van de aanslag in Berlijn vrijgelaten, meldden Duitse media. Volgens Bild kreeg de politie de tip dat er naast de vermoedelijke aanvaller nog iemand anders in de vluchtauto zat.

1 uur geleden
Zelensky na ontslag minister: we hebben meer nodig dan drones

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat oorlogen niet alleen met drones worden gewonnen. Hij reageerde daarmee in een uitgebreid interview met Sky News op het ontslag van zijn populaire defensieminister Mychajlo Fedorov, die bekendstond als groot voorstander van de droneoorlogvoering.

1 uur geleden
Oproep Franse overheid: ga niet naar Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - De Franse overheid roept mensen op niet naar het zuidwestelijke departement Gironde te gaan, waar Bordeaux ligt. Dat is vanwege de grote bosbrand die er momenteel woedt. Eerder riep de prefectuur zelf ook al op om weg te blijven.

1 uur geleden
Veroordeling oud-president kan partij Zuid-Korea miljoenen kosten

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is in Zuid-Korea veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf voor het verspreiden van onjuiste informatie tijdens zijn verkiezingscampagne. De politicus heeft in een andere zaak al levenslang opgelegd gekregen, maar de nieuwe veroordeling kan voor zijn partij nog grote financiële gevolgen hebben.

2 uur geleden
Politie zoekt naar tweede verdachte na schietpartij Seattle

SEATTLE (ANP) - De Amerikaanse politie is op zoek naar een tweede verdachte die betrokken zou zijn bij een schietpartij in Seattle. Dat meldt een lokale politiechef. Bij de schietpartij vielen drie doden en vier gewonden. Een eerste verdachte werd eerder al opgepakt.

2 uur geleden
Eerste geëvacueerden bosbrand bij Madrid mogen terug

MADRID (ANP/AFP) - Een deel van de om bosbranden geëvacueerde mensen in de buurt van Madrid, mag terugkeren, meldden de Spaanse autoriteiten. Het gaat om bijna 5000 mensen die op een camping stonden ten westen van Madrid en bewoners van een verzorgingstehuis die tijdelijk in een school verbleven.

2 uur geleden