Italiaanse premier bezoekt met wateroverlast worstelende regio
ROME (ANP/RTR/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de door overstromingen getroffen gebieden in Noord-Italië bezocht. Ze was zondag eerder teruggekeerd van de G7-top in Japan om de hulpoperatie te leiden.
Door de wateroverlast zijn veertien mensen omgekomen en er is voor miljarden euro's schade aangericht. Vooral de landbouw is zwaar getroffen. Er wordt in de regio fruit verbouwd, zoals perziken, kiwi's en abrikozen, maar ook maïs en graan.
Meloni landde 's ochtends in de stad Rimini aan de Adriatische Zee. Ze bezocht diverse steden in de regio Emilia-Romagna, waar ongeveer 36.000 mensen geëvacueerd werden. Veel achterblijvers zitten er nog zonder elektriciteit.
Het is inmiddels gestopt met regenen in het rampgebied, waar reddingsteams en lokale vrijwilligers gebouwen leegpompen en modder van de straten verwijderen voordat die verhardt onder de zon. Verschillende EU-landen, waaronder Duitsland en Frankrijk, gaan pompmateriaal sturen om daarbij helpen, kondigde de Europese Commissie zondag aan. De Italiaanse regering vergadert dinsdag over extra maatregelen om de noodsituatie het hoofd te bieden.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
5 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
6 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
6 uur geleden