Italiaanse premier bezoekt met wateroverlast worstelende regio
ROME (ANP/RTR/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de door overstromingen getroffen gebieden in Noord-Italië bezocht. Ze was zondag eerder teruggekeerd van de G7-top in Japan om de hulpoperatie te leiden.
Door de wateroverlast zijn veertien mensen omgekomen en er is voor miljarden euro's schade aangericht. Vooral de landbouw is zwaar getroffen. Er wordt in de regio fruit verbouwd, zoals perziken, kiwi's en abrikozen, maar ook maïs en graan.
Meloni landde 's ochtends in de stad Rimini aan de Adriatische Zee. Ze bezocht diverse steden in de regio Emilia-Romagna, waar ongeveer 36.000 mensen geëvacueerd werden. Veel achterblijvers zitten er nog zonder elektriciteit.
Het is inmiddels gestopt met regenen in het rampgebied, waar reddingsteams en lokale vrijwilligers gebouwen leegpompen en modder van de straten verwijderen voordat die verhardt onder de zon. Verschillende EU-landen, waaronder Duitsland en Frankrijk, gaan pompmateriaal sturen om daarbij helpen, kondigde de Europese Commissie zondag aan. De Italiaanse regering vergadert dinsdag over extra maatregelen om de noodsituatie het hoofd te bieden.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
3 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
10 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
13 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
18 uur geleden