Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse premier bezoekt met wateroverlast worstelende regio

Italiaanse premier bezoekt met wateroverlast worstelende regio

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de door overstromingen getroffen gebieden in Noord-Italië bezocht. Ze was zondag eerder teruggekeerd van de G7-top in Japan om de hulpoperatie te leiden.

Door de wateroverlast zijn veertien mensen omgekomen en er is voor miljarden euro's schade aangericht. Vooral de landbouw is zwaar getroffen. Er wordt in de regio fruit verbouwd, zoals perziken, kiwi's en abrikozen, maar ook maïs en graan.

Meloni landde 's ochtends in de stad Rimini aan de Adriatische Zee. Ze bezocht diverse steden in de regio Emilia-Romagna, waar ongeveer 36.000 mensen geëvacueerd werden. Veel achterblijvers zitten er nog zonder elektriciteit.

Het is inmiddels gestopt met regenen in het rampgebied, waar reddingsteams en lokale vrijwilligers gebouwen leegpompen en modder van de straten verwijderen voordat die verhardt onder de zon. Verschillende EU-landen, waaronder Duitsland en Frankrijk, gaan pompmateriaal sturen om daarbij helpen, kondigde de Europese Commissie zondag aan. De Italiaanse regering vergadert dinsdag over extra maatregelen om de noodsituatie het hoofd te bieden.

Meer uit Buitenland

CNN: Iran herpakt zich volgens diensten VS sneller dan verwacht

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inlichtingendiensten denken dat de Iraanse krijgsmacht zich sneller weet te herpakken dan verwacht, meldt CNN op basis van vier bronnen. Twee bronnen die bekend zijn met de verslagen, zeggen dat het land een deel van de droneproductie alweer heeft hervat. Het land zou daarvoor het staakt-het-vuren dat zes weken geleden werd afgekondigd hebben benut.

28 minuten geleden
Persbureau: Pakistaanse bemiddelaar weer onderweg naar Iran

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse topmilitair die bemiddelt tussen Iran en de VS reist donderdag weer naar Teheran, meldt het Iraanse persbureau ISNA. Veldmaarschalk Asim Munir is er volgens het persbureau om de "gesprekken en consultaties" voort te zetten.

1 uur geleden
Polen ontbiedt Israëlische vertegenwoordiger om Gaza-flotilla

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse buitenlandminister Radoslaw Sikorski heeft de Israëlische vertegenwoordiger in zijn land ontboden na de arrestatie van Gaza-activisten in internationale wateren. Onder hen zijn ook Poolse burgers.

1 uur geleden
Rusland stuurt tijdens oefening nucleaire munitie naar Belarus

MINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.

2 uur geleden
Filipijnse regering geeft opdracht voor arrestatie ICC-verdachte

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.

3 uur geleden
Media: Trump en Netanyahu botsen over strategie inzake Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.

7 uur geleden
Harvard wil hervormen omdat studenten te hoge cijfers halen

CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.

9 uur geleden