Italiaanse premier bezoekt met wateroverlast worstelende regio
ROME (ANP/RTR/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de door overstromingen getroffen gebieden in Noord-Italië bezocht. Ze was zondag eerder teruggekeerd van de G7-top in Japan om de hulpoperatie te leiden.
Door de wateroverlast zijn veertien mensen omgekomen en er is voor miljarden euro's schade aangericht. Vooral de landbouw is zwaar getroffen. Er wordt in de regio fruit verbouwd, zoals perziken, kiwi's en abrikozen, maar ook maïs en graan.
Meloni landde 's ochtends in de stad Rimini aan de Adriatische Zee. Ze bezocht diverse steden in de regio Emilia-Romagna, waar ongeveer 36.000 mensen geëvacueerd werden. Veel achterblijvers zitten er nog zonder elektriciteit.
Het is inmiddels gestopt met regenen in het rampgebied, waar reddingsteams en lokale vrijwilligers gebouwen leegpompen en modder van de straten verwijderen voordat die verhardt onder de zon. Verschillende EU-landen, waaronder Duitsland en Frankrijk, gaan pompmateriaal sturen om daarbij helpen, kondigde de Europese Commissie zondag aan. De Italiaanse regering vergadert dinsdag over extra maatregelen om de noodsituatie het hoofd te bieden.
Meer uit Buitenland
SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.
5 uur geledenATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.
5 uur geledenBINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.
5 uur geleden