Italiaanse politie stuit op grote kinderpornoring
ROME (ANP/DPA) - De Italiaanse politie heeft meer dan vierhonderd mensen geïdentificeerd die beelden hebben uitgewisseld van het seksueel misbruik van kinderen. Dat gebeurde na de "grootste operatie van de politie in jaren tegen de verspreiding van kinderporno via internet".
De politie deed twee jaar undercoveronderzoek en zegt dat foto's en videobeelden van het misbruik zijn verspreid via 159 groepen en kanalen op berichtendiensten als WhatsApp en Telegram. Het gaat onder meer om beeldmateriaal van het misbruik van baby's. Er zouden tot dusver zeker vijftien arrestaties zijn verricht.
Onderzoekers identificeerden 432 betrokkenen: 81 Italianen en 351 buitenlanders. Verdachten hebben volgens de politie uiteenlopende achtergronden. Het gaat om studenten, pensionado's en zelfs een politiemedewerker. Twee vermeende hoofdrolspelers zijn een 71-jarige opticien uit Napels en een 20-jarige werkloze uit de omgeving van Venetië.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
5 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.
8 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.
9 uur geleden