Italiaanse politie legt beslag op villa Russische coureur Mazepin
ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse politie heeft beslag gelegd op de villa van voormalig Formule 1-coureur Nikita Mazepin en zijn vader Dmitri. De villa in het noorden van Sardinië, genaamd Rocky Ram, zou inclusief inboedel een totale waarde van meer dan 100 miljoen euro hebben. De voormalige coureur van de renstal Haas en zijn vader Dmitri staan sinds de inval van Rusland in Oekraïne op de Europese sanctielijst vanwege hun banden met Vladimir Poetin.
Begin maart werd het contract van Mazepin bij Haas beëindigd vanwege de oorlog in Oekraïne. Mazepin zou aan zijn tweede seizoen als Formule-1 coureur beginnen. Haas verbrak ook de banden met de Russische hoofdsponsor Uralkali, het kunstmestbedrijf van vader Dmitri.
Mazepin was de enige Russische coureur in de Formule 1. Hij kreeg vorig jaar, mede dankzij investeringen van zijn vader, een plek bij Haas.
De actie van de Italiaanse politie is onderdeel van een groter project. In de afgelopen periode werden diverse villa's en jachten, goed voor een totale waarde van 900 miljoen euro, in beslag genomen van rijke Russen die op de Europese sanctielijst staan.
Meer uit Sport
PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
24 minuten geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
1 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
8 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
17 uur geleden