Italiaanse partijen Forza en Lega overwegen samenwerking
ROME (ANP/DPA) - De conservatieve partij Forza Italia van oud-premier Silvio Berlusconi overweegt een fusie met de rechtse partij Lega van Matteo Salvini, zo berichtten Italiaanse media zaterdag. Beide partijen maken deel uit van de huidige technocratische regeringscoalitie van premier Mario Draghi.
De geruchten over een op handen zijnde samenwerking tussen Forza en Lega volgen een week na de vorming van een nieuwe centrumrechtse fractie in het parlement, genaamd Coraggio Italia. "In een constructieve sfeer hebben we een mogelijke federatie van centrumrechtse krachten besproken", twitterde Berlusconi vrijdag na een onlinepartijberaad.
Gesprekken over een eventuele samenwerking tussen Forza en Lega zouden midden volgende week plaatsvinden. Bronnen binnen Lega benadrukken dat een mogelijke fusie geen "annexatie" door het grotere Forza zou zijn, maar een bundeling van de krachten.
De rechtse oppositiepartij Fratelli d'Italia zou niet deelnemen. Volgens Forza Italia zou deelname van de uiterst rechtse partij van Giorgia Meloni het nieuwe blok kunnen beschadigen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.
3 uur geleden