Italiaanse partijen Forza en Lega overwegen samenwerking
ROME (ANP/DPA) - De conservatieve partij Forza Italia van oud-premier Silvio Berlusconi overweegt een fusie met de rechtse partij Lega van Matteo Salvini, zo berichtten Italiaanse media zaterdag. Beide partijen maken deel uit van de huidige technocratische regeringscoalitie van premier Mario Draghi.
De geruchten over een op handen zijnde samenwerking tussen Forza en Lega volgen een week na de vorming van een nieuwe centrumrechtse fractie in het parlement, genaamd Coraggio Italia. "In een constructieve sfeer hebben we een mogelijke federatie van centrumrechtse krachten besproken", twitterde Berlusconi vrijdag na een onlinepartijberaad.
Gesprekken over een eventuele samenwerking tussen Forza en Lega zouden midden volgende week plaatsvinden. Bronnen binnen Lega benadrukken dat een mogelijke fusie geen "annexatie" door het grotere Forza zou zijn, maar een bundeling van de krachten.
De rechtse oppositiepartij Fratelli d'Italia zou niet deelnemen. Volgens Forza Italia zou deelname van de uiterst rechtse partij van Giorgia Meloni het nieuwe blok kunnen beschadigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
11 minuten geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
1 uur geledenRWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.
3 uur geledenGAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
6 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
8 uur geleden