Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse parlement stemt in met overheidsbegroting voor 2025

Italiaanse parlement stemt in met overheidsbegroting voor 2025

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse parlement heeft goedkeuring gegeven aan de overheidsbegroting van 2025. Er waren nog maar enkele dagen te gaan voor de jaarwisseling, waardoor dit een overwinning lijkt voor premier Giorgia Meloni. De senaat keurde de begroting voor volgend jaar zaterdagmiddag goed met 112 stemmen voor van de 181 aanwezige leden.

Meloni en de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti hebben een pakket samengesteld dat kiezers tevreden moet stellen met belastingverlagingen. Dit betekent wel dat het langer duurt voordat de overheidsfinanciën weer in lijn zijn met de begrotingsvoorschriften van Brussel.

De regering is van plan het begrotingstekort volgend jaar terug te brengen tot 3,3 procent van de totale omvang van de Italiaanse economie. Als het goed is moet het cijfer dan in 2026 onder het door de Europese Unie gestelde maximum van 3 procent komen.

Staatsschuld

De staatsschuld zal naar verwachting tot 2026 blijven stijgen, deels door kostbare bouwsubsidies van de overheid. Die subsidies staan ook wel bekend als de "superbonus". Meloni schafte ze bij haar aantreden af, maar ze drukken nog steeds op de overheidsfinanciën.

De Italiaanse cijfers zijn niet zo slecht als die van andere grote EU-landen. Frankrijk is niet van plan zijn enorme begrotingstekort van 6,1 procent vóór 2027 onder de 3 procent van de totale omvang van zijn economie te brengen. Duitsland dat weliswaar de begrotingsnormen niet overschrijdt, heeft wel een economie die dit jaar is gekrompen en naar verwachting ook in 2025 amper zal verbeteren. De Italiaanse economische groei is eveneens vertraagd, maar zal volgens het Italiaanse statistiekbureau in 2024 nog 0,5 procent en volgend jaar 0,8 procent bedragen.

Meer uit Financieel

Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

12 minuten geleden
Wall Street enthousiast over abonnementen voor Meta AI-chatbot

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.

1 uur geleden
Oprichter Apple-keten Amac doet stap terug

UTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.

2 uur geleden
VS 'teleurgesteld' over blokkeren verkoop bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.

3 uur geleden
Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

6 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

7 uur geleden
Optimisme over AI-investeringen stuwt beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

8 uur geleden