Italiaanse oud-premier Berlusconi heeft leukemie
MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse oud-premier Silvio Berlusconi (86) heeft al enige tijd leukemie. Hij ligt sinds woensdag op de intensive care van een ziekenhuis in Milaan vanwege een longinfectie als gevolg van de bloedkanker, hebben zijn artsen donderdag bekendgemaakt.
De artsen zeggen dat de politicus chronische myelomonocytaire leukemie heeft en dat het niet acuut is. Dat is een zeldzame vorm van bloedkanker. Forza Italia-partijgenoot Antonio Tajani heeft gezegd dat Berlusconi's toestand stabiel is na een "rustige nacht" in het ziekenhuis. Berlusconi's broer zei eerder dat Berlusconi het gaat halen. "Silvio is een rots", zei hij.
Diverse Italiaanse media maakten eerder al melding van de diagnose leukemie. Persbureau ANSA berichtte donderdag op basis van bronnen dat Berlusconi is begonnen aan chemotherapie. De eerste behandeling zou woensdag hebben plaatsgevonden.
Veel gezondheidsproblemen
Berlusconi heeft de afgelopen jaren veel gezondheidsproblemen en ligt vaker in het ziekenhuis. Italiaanse media schreven woensdag dat hij op de hartafdeling was opgenomen met ademhalingsproblemen en dat hij onderzocht is. Vorige week moest de politicus ook al een aantal dagen in het ziekenhuis blijven.
Berlusconi zit momenteel in de Italiaanse Senaat namens Forza Italia, een coalitiegenoot in de huidige regering van Giorgia Meloni. Hij was drie keer premier van Italië, voor het laatst in 2011, en was ook het middelpunt van een reeks schandalen. Naast zijn carrière als politicus is Berlusconi in eigen land bekend als mediatycoon en een van de rijkste mensen van Italië.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.
49 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat meer gebruikmaken van de Oekraïense kennis en kunde in de verdediging tegen drones. Dat is volgens hen nodig nu tegenstanders in Europa, het Midden-Oosten en wereldwijd goedkope onbemande vliegtuigjes inzetten tegen kwetsbare samenlevingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer willen dinsdag in Londen een samenwerkingsovereenkomst tekenen.
51 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël claimt opnieuw een kopstuk te hebben gedood van het Iraanse regime. Het gaat volgens minister van Defensie Katz om Ali Larijani, de secretaris van de Iraanse veiligheidsraad. Iran heeft de dood van Larijani nog niet bevestigd.
52 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Op de door Israël bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever zijn in een jaar tijd 36.000 Palestijnen ontheemd geraakt, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Dit is volgens het bureau een massale verdrijving van mensen zoals die in het gebied nog niet eerder is gezien. Het mensenrechtenbureau ziet hier mogelijke etnische zuiveringen in.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft een nachtelijke aanval uitgevoerd die was gericht tegen Ali Larijani, een hoge veiligheidsfunctionaris en een van de kopstukken van het Iraanse regime. Dat zeggen Israëlische functionarissen tegen nieuwssite Times of Israel.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt niet dat Israël kernwapens inzet tegen Iran. Trump werd gevraagd of Israël de oorlog verder zou kunnen escaleren met nucleaire wapens. "Israël zou dat niet doen, Israël zou dat nooit doen", zei Trump.
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP) - Reddingswerkers zoeken in de Afghaanse hoofdstad Kabul naar lichamen en overlevenden in het puin van een ziekenhuis dat getroffen zou zijn door een Pakistaanse luchtaanval. Verslaggevers van persbureau AFP zagen dat zeker dertig lichamen zijn geborgen.
2 uur geleden