Italiaanse motorcoureur Bagnaia wint voor eigen publiek in MotoGP
MUGELLO (ANP) - Motorcoureur Francesco Bagnaia heeft op het circuit van Mugello de Grote Prijs van Italië in de MotoGP gewonnen. De 25-jarige Italiaan van Ducati wist wereldkampioen Fabio Quartararo achter zich te houden. De Franse Yamaha-coureur verstevigde wel de leiding in het WK-klassement.
Bagnaia boekte voor eigen publiek zijn tweede overwinning van het seizoen. Hij zegevierde enkele weken geleden ook in Spanje op het circuit van Jerez.
De Italiaanse MotoGP-debutant Fabio Di Giannantonio had een dag eerder op Mugello in lastige omstandigheden poleposition veroverd. De 23-jarige coureur van Ducati moest de leiding bij de start afstaan en zakte daarna ver terug. Zijn landgenoten Marco Bezzecchi en Luca Marini uit het VR46-team van de gestopte recordkampioen Valentino Rossi reden in de openingsfase van de race een tijdje vooraan, maar al snel meldden Bagnaia en Quartararo zich aan de kop van de race.
Bagnaia gaf de tifosi op Mugello reden voor een feestje. De Spanjaard Aleix Espargaro eindigde achter Quartararo als derde. In het klassement heeft de Franse titelhouder nu 8 punten voorsprong op Espargaro.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de kwartfinale van de Australian Open in Melbourne bereikt. In de vierde ronde versloeg de als eerste geplaatste Spanjaard de Amerikaan Tommy Paul: 7-6 (6) 6-4 7-5.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Coco Gauff staat in de kwartfinale van de Australian Open. De 21-jarige Amerikaanse versloeg Karolina Muchova uit Tsjechië op de Margaret Court Arena: 6-1 3-6 6-3.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook uitgeschakeld in het dubbelspel van de Australian Open. Ze gaven bij een achterstand van 5-0 in de eerste set op in hun achtste finale tegen de Amerikaan Christian Harrison en Brit Neal Skupski.
3 uur geledenSTIRLING (ANP) - Zelfs een botsing met een kangoeroe kon Jay Vine niet van de eindzege van de Tour Down Under houden. De 30-jarige wielrenner van UAE Team Emirates - XRG kwam in de slotetappe ten val, maar finishte keurig in het peloton.
3 uur geledenSTIRLING (ANP) - Matthew Brennan heeft de vijfde en laatste etappe van de Tour Down Under gewonnen. Het Britse talent van Visma-Lease a Bike was na ruim 169 kilometer de snelste in een massasprint in het Australische Stirling.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van de Australian Open weten te bereiken. De als eerste geplaatste speelster uit Belarus versloeg in de vierde ronde van het toernooi de Canadese Victoria Mboko met 6-1 7-6 (1).
8 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
13 uur geleden