Italiaanse motorcoureur Bagnaia wint voor eigen publiek in MotoGP
MUGELLO (ANP) - Motorcoureur Francesco Bagnaia heeft op het circuit van Mugello de Grote Prijs van Italië in de MotoGP gewonnen. De 25-jarige Italiaan van Ducati wist wereldkampioen Fabio Quartararo achter zich te houden. De Franse Yamaha-coureur verstevigde wel de leiding in het WK-klassement.
Bagnaia boekte voor eigen publiek zijn tweede overwinning van het seizoen. Hij zegevierde enkele weken geleden ook in Spanje op het circuit van Jerez.
De Italiaanse MotoGP-debutant Fabio Di Giannantonio had een dag eerder op Mugello in lastige omstandigheden poleposition veroverd. De 23-jarige coureur van Ducati moest de leiding bij de start afstaan en zakte daarna ver terug. Zijn landgenoten Marco Bezzecchi en Luca Marini uit het VR46-team van de gestopte recordkampioen Valentino Rossi reden in de openingsfase van de race een tijdje vooraan, maar al snel meldden Bagnaia en Quartararo zich aan de kop van de race.
Bagnaia gaf de tifosi op Mugello reden voor een feestje. De Spanjaard Aleix Espargaro eindigde achter Quartararo als derde. In het klassement heeft de Franse titelhouder nu 8 punten voorsprong op Espargaro.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
16 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
19 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
1 dag geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
1 dag geleden