Italiaanse MotoGP-coureur Bagnaia pakt pole op Le Mans
LE MANS (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Francesco Bagnaia heeft poleposition veroverd voor de Grote Prijs van Frankrijk in de MotoGP. De Ducati-coureur zette op het circuit van Le Mans met 1.30,450 een baanrecord neer. De Franse toeschouwers hoopten op pole voor Fabio Quartararo, maar de wereldkampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan de vierde plek in de kwalificatie.
Quartararo gaf op zijn Yamaha 0,238 seconde toe op Bagnaia, die twee weken geleden vanaf pole de Grote Prijs van Spanje won. De Italiaan troefde de Australiër Jack Miller (Ducati) net af. Miller gaf 0,069 toe. De Spanjaard Aleix Espargaro nestelde zich ook op de voorste startrij. De Aprilia-coureur zette de derde tijd neer in de kwalificatie.
Quartararo voert na zes grands prix het WK-klassement aan met 89 punten, Espargaro volgt met 82. Bagnaia, de nummer 2 van vorig jaar, staat op de vijfde plaats.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
1 dag geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
1 dag geleden