Italiaanse MotoGP-coureur Bagnaia pakt pole op Le Mans
LE MANS (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Francesco Bagnaia heeft poleposition veroverd voor de Grote Prijs van Frankrijk in de MotoGP. De Ducati-coureur zette op het circuit van Le Mans met 1.30,450 een baanrecord neer. De Franse toeschouwers hoopten op pole voor Fabio Quartararo, maar de wereldkampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan de vierde plek in de kwalificatie.
Quartararo gaf op zijn Yamaha 0,238 seconde toe op Bagnaia, die twee weken geleden vanaf pole de Grote Prijs van Spanje won. De Italiaan troefde de Australiër Jack Miller (Ducati) net af. Miller gaf 0,069 toe. De Spanjaard Aleix Espargaro nestelde zich ook op de voorste startrij. De Aprilia-coureur zette de derde tijd neer in de kwalificatie.
Quartararo voert na zes grands prix het WK-klassement aan met 89 punten, Espargaro volgt met 82. Bagnaia, de nummer 2 van vorig jaar, staat op de vijfde plaats.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
4 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
10 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
15 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
21 uur geleden