Italiaanse MotoGP-coureur Bagnaia pakt pole op Le Mans
LE MANS (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Francesco Bagnaia heeft poleposition veroverd voor de Grote Prijs van Frankrijk in de MotoGP. De Ducati-coureur zette op het circuit van Le Mans met 1.30,450 een baanrecord neer. De Franse toeschouwers hoopten op pole voor Fabio Quartararo, maar de wereldkampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan de vierde plek in de kwalificatie.
Quartararo gaf op zijn Yamaha 0,238 seconde toe op Bagnaia, die twee weken geleden vanaf pole de Grote Prijs van Spanje won. De Italiaan troefde de Australiër Jack Miller (Ducati) net af. Miller gaf 0,069 toe. De Spanjaard Aleix Espargaro nestelde zich ook op de voorste startrij. De Aprilia-coureur zette de derde tijd neer in de kwalificatie.
Quartararo voert na zes grands prix het WK-klassement aan met 89 punten, Espargaro volgt met 82. Bagnaia, de nummer 2 van vorig jaar, staat op de vijfde plaats.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
5 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
13 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden