Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse modeontwerper Roberto Cavalli (83) overleden

Italiaanse modeontwerper Roberto Cavalli (83) overleden

FLORENCE (ANP) - Modeontwerper Roberto Cavalli is overleden. De 83-jarige Italiaan stierf in zijn woning in Florence na een lang ziekbed, meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

Cavalli, die een voorliefde had voor slangen- en andere dierenprints, begon zijn eigen modelabel in de jaren zestig. Hij werd pas later een grote naam dankzij zijn gebruik van bedrukt leer. Wereldberoemde sterren als Sophia Loren en Brigitte Bardot begonnen zijn creaties te dragen en ook in de generaties daarna bleef Cavalli populair in Hollywood, van Kim Kardashian tot Jennifer Lopez.

De Italiaan pronkte met zijn Ferrari's, stond bekend als sigarenroker en om zijn opengeknoopte overhemden, en bezat een paarse helikopter en Toscaanse wijngaard.

Cavalli trouwde twee keer en had zes kinderen. De laatste werd pas recent geboren. Vorig jaar maart werd bekend dat het 45 jaar jongere model Sandra Nilsson, met wie hij sinds 2014 samen was, een zoon had gekregen.

Meer uit Buitenland

Armenië zegt 'zichtbaar vaart' te maken met EU-toetreding

JEREVAN (ANP) - Armenië maakt "zichtbaar vaart" met de voorbereidingen voor EU-toetreding, aldus premier Nikol Pashinyan in het Armeense parlement. Volgens staatspersbureau ArmenPress sorteert het land voor om per 2029 de visumregels met de EU te versoepelen. Een officieel toetredingsverzoek ligt in het verschiet, haalt persbureau AFP de premier aan. Wanneer dat verzoek eenmaal is ingediend, volgt een referendum over het EU-lidmaatschap.

21 minuten geleden
Voormalige grootmoefti van Syrië krijgt levenslang

DAMASCUS (ANP/AFP) - De voormalige Syrische grootmoefti Ahmed Hassoun heeft in Syrië een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. Hassoun had nauwe banden met de inmiddels verdreven dictator Bashar al-Assad en verscheen regelmatig aan zijn zijde.

2 uur geleden
Honderd doden na zware aardbeving in Indonesië

JAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbeving van deze maand in Indonesië is opgelopen naar honderd. Het aantal overleden slachtoffers steeg nadat gewonden waren bezweken aan hun verwondingen, melden de autoriteiten.

3 uur geleden
Zelensky: Oekraïne wil vrede, maar niet ten koste van alles

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne wil vrede, maar zal zich niet zomaar tegen elke prijs overleveren aan Rusland. President Volodymyr Zelensky zei dat in een videotoespraak ter gelegenheid van 35 jaar Oekraïense onafhankelijkheid.

3 uur geleden
Burnham gearriveerd in Kyiv, eerste buitenlandse reis als premier

KYIV (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is maandag in Kyiv aangekomen voor zijn eerste internationale bezoek als regeringsleider. Ook EU-leider António Costa, de Luxemburgse premier Luc Frieden, de Moldavische president Maia Sandu en de Estse president Alar Karis zijn in Oekraïne op de dag waarop het land 35 jaar onafhankelijkheid viert.

4 uur geleden
Europol: diefstal uit musea vaker met geweld

DEN HAAG (ANP) - Diefstallen uit musea worden steeds vaker met geweld gepleegd, schrijft Europol. De EU-politiedienst ziet daarnaast dat de daders het steeds vaker hebben gemunt op waardevolle voorwerpen zoals edelmetalen, edelstenen en cultureel erfgoed.

5 uur geleden
Aan president gelieerde partij wint verkiezingen in Kazachstan

ASTANA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De aan de president gelieerde partij Adilet heeft bij verkiezingen in Kazachstan zo'n 71 procent van de stemmen gekregen. Dat gaat president Kassym-Jomart Tokayev een sterkere positie opleveren. Adilet werd in mei opgericht en de voormalige regeringspartij Amanat ging erin op. Adilet wordt geleid door belangrijke medewerkers van Tokayev. De vier andere partijen die de kiesdrempel haalden, worden ook gezien als pro-Tokayev.

6 uur geleden