Italiaanse minister adviseert stopzetten voetbalcompetitie
ROME (ANP) - De Italiaanse minister van sport heeft de nationale voetbalbond gevraagd na te denken over een stopzetting per direct van de Serie A, de hoogste klasse van het voetbal in het land dat zwaar getroffen is door het coronavirus. In Italië worden grote sportevenementen, zoals voetbalwedstrijden uit de Serie A, al zonder publiek afgewerkt. Minister Vincenzo Spadafora zou een brief hebben ontvangen van de spelersvakbond, waarin wordt verzocht alle duels uit te stellen.
In afwachting van een besluit werd de aftrap van het duel tussen Parma en SPAL ruim een uur uitgesteld, maar om 13.45 uur ging de competitiewedstrijd alsnog van start.
Spadafora deed een beroep op Gabriele Gravina, de voorzitter van de voetbalbond. "Ik denk dat hij meer maatregelen moet nemen en niet het eerste besmettingsgeval moet afwachten. Het heeft geen zin de gezondheid van spelers of scheidsrechters in gevaar te brengen, alleen maar om het voetbal te laten doorgaan terwijl de burgers in het land grote offers brengen."
In Italië waren zaterdag al bijna 6000 besmettingsgevallen gemeld en zijn inmiddels 233 mensen overleden aan de ziekte Covid-19. "Wat moet er nog gebeuren? Stop het voetbal", twitterde Damiano Tommasi, oud-speler en voorzitter van de spelersvakbond.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
17 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
18 uur geleden