Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse marktwaakhond richt pijlen op Amazon en Apple

Italiaanse marktwaakhond richt pijlen op Amazon en Apple

ROME (ANP) - De Italiaanse marktwaakhond opent een onderzoek naar Apple en Amazon wegens mogelijke concurrentievervalsing. Afspraken tussen de twee Amerikaanse technologieconcerns zouden het winkeliers onmogelijk hebben gemaakt producten van Apple te verkopen als ze niet deelnamen aan het officiële verkoopprogramma van de iPhone-fabrikant.

Een dergelijk verbod is volgens toezichthouder AGCM niet legitiem, want de getroffen onlinewinkeliers kochten de producten van Apple legaal van groothandels. De Italiaanse toezichthouder wijst er verder op dat de beperkende afspraken vooral kleine en middelgrote verkopers van elektronica raken. Zij zijn voor de onlineverkoop namelijk voor een groot deel afhankelijk van grote platforms als Amazon. De AGCM doorzocht in het kader van de onderzoeken al vestigingen van Amazon en Apple in Italië.

Meer uit Financieel

Rotterdamse haven in gesprek met defensie over weerbaarheid

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven is in gesprek met defensie over de weerbaarheid van de haven. Of de haven, net als in Antwerpen, een luchtafweersysteem krijgt, wil topman van Havenbedrijf Rotterdam Boudewijn Siemons donderdag bij de presentatie van de jaarcijfers niet zeggen.

15 minuten geleden
Topman World Economic Forum stapt op na ophef om band met Epstein

DAVOS (ANP/RTR) - Topman Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) stapt op na ophef over zijn eerdere contact met zedendelinquent Jeffrey Epstein. De organisatie achter de jaarlijkse top in het Zwitserse Davos had enkele weken terug al een onafhankelijk onderzoek naar die banden ingesteld.

22 minuten geleden
Arriva verlaagt prijs treinkaartjes in noorden van Nederland

DEN HAAG (ANP) - De prijs van treinkaartjes van regionaal vervoerder Arriva in Groningen en Friesland gaat per 1 maart omlaag. Er was een prijsstijging die het bedrijf zelf ook te hoog vond en daarom is met de provincies afgesproken de prijs te verlagen, bevestigt een woordvoerder van Arriva na berichtgeving door RTV Noord.

26 minuten geleden
Odido betaalt criminelen niet voor gestolen klantgegevens

DEN HAAG (ANP) - Odido betaalt geen losgeld aan de hackersgroep die miljoenen klantgegevens van de telecomprovider heeft gestolen. "Op advies van toonaangevende cybersecurityadviseurs en relevante overheidsinstanties heeft Odido besloten niet te onderhandelen met deze criminelen en zich niet door hen te laten chanteren", stelt het bedrijf donderdag in een verklaring.

1 uur geleden
Eigenaar Telegraaf en NRC overschrijdt miljoen digitale abonnees

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, heeft het resultaat afgelopen jaar opnieuw stabiel gehouden. De mediagroep, die naast in België en Nederland ook actief is in Ierland, Luxemburg en de Duitse regio van Noordrijn-Westfalen, compenseerde de afname van het aantal abonnementen op gedrukte kranten met een aanhoudende groei van digitale abonnementen.

1 uur geleden
Bonden praten niet met kabinet als AOW-plan niet van tafel gaat

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP willen niet meer met het nieuwe kabinet praten als de AOW-plannen niet volledig van tafel gaan. Dat hebben ze donderdag in een gezamenlijke verklaring naar buiten gebracht. De deze week door een Kamermeerderheid gesteunde verzachtingen van de plannen voor een snellere verhoging van de AOW-leeftijd zijn volgens de bonden niet voldoende.

2 uur geleden
Vierde krimpjaar op rij voor haven Rotterdam door staalproblemen

ROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven is vorig jaar voor het vierde jaar op rij gedaald. Dat kwam vooral doordat er minder minerale olieproducten, ijzererts en kolen zijn overgeslagen. Wel werden er meer containers verwerkt in de Rotterdamse haven door meer import uit Azië. Vorig jaar daalde de overslag met 1,7 procent tot 428,4 miljoen ton goederen.

2 uur geleden