Italiaanse marktwaakhond richt pijlen op Amazon en Apple
ROME (ANP) - De Italiaanse marktwaakhond opent een onderzoek naar Apple en Amazon wegens mogelijke concurrentievervalsing. Afspraken tussen de twee Amerikaanse technologieconcerns zouden het winkeliers onmogelijk hebben gemaakt producten van Apple te verkopen als ze niet deelnamen aan het officiële verkoopprogramma van de iPhone-fabrikant.
Een dergelijk verbod is volgens toezichthouder AGCM niet legitiem, want de getroffen onlinewinkeliers kochten de producten van Apple legaal van groothandels. De Italiaanse toezichthouder wijst er verder op dat de beperkende afspraken vooral kleine en middelgrote verkopers van elektronica raken. Zij zijn voor de onlineverkoop namelijk voor een groot deel afhankelijk van grote platforms als Amazon. De AGCM doorzocht in het kader van de onderzoeken al vestigingen van Amazon en Apple in Italië.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.
30 minuten geledenIJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techbeurs Nasdaq toonde vrijdag wat herstel in New York na de koersdreun een dag eerder. Koopjesjagers sloegen toe en kochten vooral chipaandelen na de verkoopgolf in de sector op donderdag. Die golf werd aangewakkerd door de vrees dat een Democratische meerderheid in het Amerikaanse Congres zou kunnen leiden tot strengere regelgeving voor kunstmatige intelligentie (AI) en vertraging van de bouw van AI-datacenters.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft oud-topman van zijn centrale bank Pablo Hernández de Cos naar voren geschoven als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Hij wordt gezien als een van de belangrijkste kandidaten om volgend jaar de vertrekkende Christine Lagarde op te volgen. Oud-president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt alom beschouwd als zijn belangrijkste rivaal.
5 uur geleden