Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse Longo Borghini wint voor tweede keer in Vlaanderen

Italiaanse Longo Borghini wint voor tweede keer in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - De Italiaanse wielrenster Elisa Longo Borghini heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De renster van Lidl-Trek won de sprint van een kopgroep van drie rensters voor de Poolse Katarzyna Niewiadoma en Shirin van Anrooij, haar Nederlandse ploeggenote.

De 32-jarige Italiaanse had in 2015 al een keer gewonnen in Vlaanderen. De afgelopen twee edities was de Belgische wereldkampioene Lotte Kopecky de beste geweest. Die finishte nu als vijfde, net achter Marianne Vos die de sprint om de vierde plaats won. Vos was in 2013 al eens winnaar van de Ronde van Vlaanderen.

Op de Koppenberg, door de regen spekglad, ontstond een sterke kopgroep met onder anderen Vos, Lorena Wiebes, Karlijn Swinkels en Puck Pieterse. Ook Longo Borghini en Niewiadoma maakten deel uit van het achttal. Kopecky had de slag gemist en kreeg in een achtervolgende groep gezelschap van haar ploeggenote Demi Vollering.

Oude Kruisberg

Richting Oude Kruisberg, op een kleine 30 kilometer voor de streep, liet Kopecky Vollering richting kopgroep gaan. Van Anrooij probeerde de Nederlandse Tourwinnares te volgen. Vooraan hield Longo Borghini het tempo hoog in een poging Vollering het aansluiten te beletten. Maar 24 kilometer voor de finish werd ze de vijfde Nederlandse in de kopgroep met verder Niewiadoma en de Italiaanse rensters Letizia Paternoster en Silvia Persico.

Kort voor de doorkomst op de Oude Kwaremont sloot Van Anrooij ook aan, om meteen te demarreren. De 22-jarige Zeeuwse kreeg Swinkels achter zich aan, terwijl een halve minuut achter het duo Kopecky toch weer aansloot.

Van Anrooij had nog een marge van achttien seconden richting Paterberg, de laatste helling. Zonder de geloste Wiebes kwam de groep steeds dichterbij. Vos had het moeilijk toen Niewiadoma en Longo Borghini versnelden. De Italiaanse voerde het tempo verder op, hoewel haar ploeggenote voorop reed. Na de aansluiting gingen ze met drie richting Oudenaarde. Op twintig seconden gevolgd door de groep met Vos en Kopecky. Van Anrooij zette de sprint in en zag hoe haar ervaren ploeggenote het afmaakte.

Meer uit Sport

Races in Formule 2 verplaatst naar GP's van Miami en Canada

LONDEN (ANP/RTR) - De races in de Formule 2 die op de kalender stonden tijdens de Grote Prijs van Bahrein en de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 zijn verplaatst naar de GP's van Miami en Canada in mei. De Formule 2 heeft donderdag in een verklaring bekendgemaakt dat de raceklasse voor het eerst te zien is in Noord-Amerika.

22 minuten geleden
Verstappen dreigt race-engineer na 2027 te verliezen aan McLaren

MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.

3 uur geleden
Vos keert na overlijden vader terug in Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.

4 uur geleden
Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

22 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

23 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

1 dag geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

1 dag geleden