Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse Longo Borghini wint voor tweede keer in Vlaanderen

Italiaanse Longo Borghini wint voor tweede keer in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - De Italiaanse wielrenster Elisa Longo Borghini heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De renster van Lidl-Trek won de sprint van een kopgroep van drie rensters voor de Poolse Katarzyna Niewiadoma en Shirin van Anrooij, haar Nederlandse ploeggenote.

De 32-jarige Italiaanse had in 2015 al een keer gewonnen in Vlaanderen. De afgelopen twee edities was de Belgische wereldkampioene Lotte Kopecky de beste geweest. Die finishte nu als vijfde, net achter Marianne Vos die de sprint om de vierde plaats won. Vos was in 2013 al eens winnaar van de Ronde van Vlaanderen.

Op de Koppenberg, door de regen spekglad, ontstond een sterke kopgroep met onder anderen Vos, Lorena Wiebes, Karlijn Swinkels en Puck Pieterse. Ook Longo Borghini en Niewiadoma maakten deel uit van het achttal. Kopecky had de slag gemist en kreeg in een achtervolgende groep gezelschap van haar ploeggenote Demi Vollering.

Oude Kruisberg

Richting Oude Kruisberg, op een kleine 30 kilometer voor de streep, liet Kopecky Vollering richting kopgroep gaan. Van Anrooij probeerde de Nederlandse Tourwinnares te volgen. Vooraan hield Longo Borghini het tempo hoog in een poging Vollering het aansluiten te beletten. Maar 24 kilometer voor de finish werd ze de vijfde Nederlandse in de kopgroep met verder Niewiadoma en de Italiaanse rensters Letizia Paternoster en Silvia Persico.

Kort voor de doorkomst op de Oude Kwaremont sloot Van Anrooij ook aan, om meteen te demarreren. De 22-jarige Zeeuwse kreeg Swinkels achter zich aan, terwijl een halve minuut achter het duo Kopecky toch weer aansloot.

Van Anrooij had nog een marge van achttien seconden richting Paterberg, de laatste helling. Zonder de geloste Wiebes kwam de groep steeds dichterbij. Vos had het moeilijk toen Niewiadoma en Longo Borghini versnelden. De Italiaanse voerde het tempo verder op, hoewel haar ploeggenote voorop reed. Na de aansluiting gingen ze met drie richting Oudenaarde. Op twintig seconden gevolgd door de groep met Vos en Kopecky. Van Anrooij zette de sprint in en zag hoe haar ervaren ploeggenote het afmaakte.

Meer uit Sport

Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

8 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

10 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

21 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

22 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

1 dag geleden