Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse Longo Borghini wint voor tweede keer in Vlaanderen

Italiaanse Longo Borghini wint voor tweede keer in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - De Italiaanse wielrenster Elisa Longo Borghini heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De renster van Lidl-Trek won de sprint van een kopgroep van drie rensters voor de Poolse Katarzyna Niewiadoma en Shirin van Anrooij, haar Nederlandse ploeggenote.

De 32-jarige Italiaanse had in 2015 al een keer gewonnen in Vlaanderen. De afgelopen twee edities was de Belgische wereldkampioene Lotte Kopecky de beste geweest. Die finishte nu als vijfde, net achter Marianne Vos die de sprint om de vierde plaats won. Vos was in 2013 al eens winnaar van de Ronde van Vlaanderen.

Op de Koppenberg, door de regen spekglad, ontstond een sterke kopgroep met onder anderen Vos, Lorena Wiebes, Karlijn Swinkels en Puck Pieterse. Ook Longo Borghini en Niewiadoma maakten deel uit van het achttal. Kopecky had de slag gemist en kreeg in een achtervolgende groep gezelschap van haar ploeggenote Demi Vollering.

Oude Kruisberg

Richting Oude Kruisberg, op een kleine 30 kilometer voor de streep, liet Kopecky Vollering richting kopgroep gaan. Van Anrooij probeerde de Nederlandse Tourwinnares te volgen. Vooraan hield Longo Borghini het tempo hoog in een poging Vollering het aansluiten te beletten. Maar 24 kilometer voor de finish werd ze de vijfde Nederlandse in de kopgroep met verder Niewiadoma en de Italiaanse rensters Letizia Paternoster en Silvia Persico.

Kort voor de doorkomst op de Oude Kwaremont sloot Van Anrooij ook aan, om meteen te demarreren. De 22-jarige Zeeuwse kreeg Swinkels achter zich aan, terwijl een halve minuut achter het duo Kopecky toch weer aansloot.

Van Anrooij had nog een marge van achttien seconden richting Paterberg, de laatste helling. Zonder de geloste Wiebes kwam de groep steeds dichterbij. Vos had het moeilijk toen Niewiadoma en Longo Borghini versnelden. De Italiaanse voerde het tempo verder op, hoewel haar ploeggenote voorop reed. Na de aansluiting gingen ze met drie richting Oudenaarde. Op twintig seconden gevolgd door de groep met Vos en Kopecky. Van Anrooij zette de sprint in en zag hoe haar ervaren ploeggenote het afmaakte.

Meer uit Sport

De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

2 uur geleden
Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

13 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

14 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

15 uur geleden
Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoƫ Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

16 uur geleden
Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

17 uur geleden
Nederlandse shorttrackers pakken op EK goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.

17 uur geleden