Italiaanse kustwacht redt 296 migranten in Middellandse Zee
LAMPEDUSA (ANP/RTR/DPA) - De Italiaanse kustwacht heeft 296 mensen gered die ongeveer 22 kilometer uit de kust ronddobberden. Sommige van hen dreven in het water en de rest zat op een overvolle boot die in de problemen was gekomen door de ruige zee.
Bij de reddingsactie waren drie schepen en een vliegtuig betrokken. De boot vol migranten ging in de richting van Lampedusa, een Italiaans eiland in de Middellandse Zee tussen Tunesië en Sicilië. Daar komen veel migranten uit Afrika aan.
Het aantal mensen dat in bootjes vanuit Afrika naar Italië gaat is de afgelopen weken flink toegenomen. Dat zorgt voor grote druk op de reddingsdiensten, die steeds vaker moeten uitrukken om bootjes met pech te helpen. In 2021 kwamen bijna 62.000 migranten via zee naar Italië.
Het Duitse reddingsschip Sea Watch-4 vaart momenteel ook nog rond op de Middellandse Zee met 460 mensen aan boord. Deze mensen zijn allemaal gered uit zee. Het schip heeft tien verzoeken ingediend om aan te meren, maar nog geen enkele respons gekregen. De Italiaanse kustwacht heeft al wel negentien mensen van boord gehaald wegens hun gezondheidssituatie.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De ondergrondse bunker van de voormalige Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei is vrijdagochtend door de Israëlische luchtmacht vernietigd, meldt het leger volgens The Times of Israel.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie schort het visumvrij reizen op voor Georgische diplomaten. Als zij naar het Schengengebied willen, moeten ze daarvoor een visum aanvragen. De maatregel is een reactie op de aanhoudende schendingen van de democratie en fundamentele rechten door het Georgische regime, verklaart het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland helpt Iran om Amerikaanse troepen te lokaliseren en te treffen, meldt The Washington Post. Rusland vertelde Iran onder meer waar Amerikaanse oorlogsschepen en vliegtuigen zich bevonden, zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse krant. Een ingewijde spreekt van een "behoorlijk uitgebreide onderneming".
44 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran heeft vrijdag gedreigd met het aanvallen van "alle faciliteiten" in de Koerdische regio van Irak als militanten toegang krijgen tot Iran.
48 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus maakt zich op voor nieuwe pogingen om lid te worden van de NAVO nu het wordt bestookt met Iraanse drones. "Als het kon, zouden we morgen al een aanvraag indienen", zegt president Nikos Christodoulides.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De EU moet de productie van luchtafweer- en antiballistische raketten fors verhogen, zei Eurocommissaris Andrius Kubilius vrijdag in Polen. Door de Iraanse crisis is dat volgens hem nog urgenter geworden. De Amerikanen zijn niet in staat om voldoende van deze raketten te leveren voor zowel de Golfstaten, als het Amerikaanse leger als voor Oekraïne, zei Kubilius.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland zal het niet over zijn kant laten gaan als Finland kernwapens toelaat op zijn grondgebied, waarschuwt het Kremlin. Het reageert op de aankondiging door het NAVO-land dat het af wil van zijn verbod op de stationering van kernwapens.
1 uur geleden