Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse kustwacht redt 296 migranten in Middellandse Zee

Italiaanse kustwacht redt 296 migranten in Middellandse Zee

LAMPEDUSA (ANP/RTR/DPA) - De Italiaanse kustwacht heeft 296 mensen gered die ongeveer 22 kilometer uit de kust ronddobberden. Sommige van hen dreven in het water en de rest zat op een overvolle boot die in de problemen was gekomen door de ruige zee.

Bij de reddingsactie waren drie schepen en een vliegtuig betrokken. De boot vol migranten ging in de richting van Lampedusa, een Italiaans eiland in de Middellandse Zee tussen Tunesië en Sicilië. Daar komen veel migranten uit Afrika aan.

Het aantal mensen dat in bootjes vanuit Afrika naar Italië gaat is de afgelopen weken flink toegenomen. Dat zorgt voor grote druk op de reddingsdiensten, die steeds vaker moeten uitrukken om bootjes met pech te helpen. In 2021 kwamen bijna 62.000 migranten via zee naar Italië.

Het Duitse reddingsschip Sea Watch-4 vaart momenteel ook nog rond op de Middellandse Zee met 460 mensen aan boord. Deze mensen zijn allemaal gered uit zee. Het schip heeft tien verzoeken ingediend om aan te meren, maar nog geen enkele respons gekregen. De Italiaanse kustwacht heeft al wel negentien mensen van boord gehaald wegens hun gezondheidssituatie.

Meer uit Buitenland

Iran: eerste inkomsten binnen van tol Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.

31 minuten geleden
ICC gaat over tot vervolging Filipijnse ex-president Duterte

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.

46 minuten geleden
Senaat stemt in met financiering ICE, einde shutdown in zicht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.

50 minuten geleden
Washington Post: maanden nodig voor ontmijning Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie denkt dat het tot een half jaar kan duren om de Straat van Hormuz volledig te ontdoen van Iraanse mijnen, meldt The Washington Post op basis van bronnen. De krant wijst erop dat de gas- en olieprijzen daardoor hoog kunnen blijven na een eventuele vredesdeal.

1 uur geleden
Gewonden door frontale botsing tussen treinen in Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn zeventien gewonden gevallen. De toestand van vijf slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.

3 uur geleden
VS: 31 schepen tegengehouden bij blokkade Iraanse havens

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.

3 uur geleden
Meerdere doden en gewonden bij Russische aanval op Dnipro

DNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.

5 uur geleden